• Informacje na temat:

  magister

Artykuły na temat: magister
 • Magister za barem

  Pobudka bladym świtem, zajęcia na uczelni, potem wielogodzinny pobyt w czytelni, praca, często całonocna nauka i na drugi dzień to samo... Taka "powtórka z rozrywki" to codzienne życie studenta.

 • Magister bez pracy?

  W projekcie nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym resort nauki zawarł zapis o możliwości rezygnacji przez uczelnię z pisania pracy magisterskiej. Mógłby ją zastąpić "poszerzony egzamin magisterski". Ma to być sposób na eliminację edukacyjnych patologii.

 • Matura za 900 zł, "magister" od 2,3 tys. zł w górę

  W internecie kwitnie handel podrobionymi dokumentami. Bez problemu można kupić świadectwo maturalne, dyplom czy certyfikat. "Matura" to koszt około 900 zł - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Polskiego".

 • Tytuł magistra nie wystarczy

  ...w aptece - stwierdziła Ewa. Szybciej niż byle magister zatrudnienie znajdzie geodeta, technik budownictwa, florysta czy specjalista od architektury krajobrazu . Poszukiwani są też technicy dentystyczni...

 • Magister za półtora tysiąca

  W Internecie można znaleźć ogłoszenia o gotowości odpłatnego napisania wypracowań dla gimnazjalistów i licealistów, prezentacji maturalnych oraz prac licencjackich i magisterskich. Dziennikarz "Metra" przejrzał kilkadziesiąt z nich.

 • Mgr - taki skrót widnieje od pewnego czasu przed nazwiskiem posła Andrzeja Anusza. Poseł AWS wziął sobie do serca rady i przestrogi swoich klubowych kolegów i obronił swoją pracę magisterską.

 • Studenci i absolwenci wyższych uczelni zapisują się na kursy zawodowe spawaczy i operatorów wózków widłowych. Uczą się układania bukietów i sztuki barmańskiej - pisze "Dziennik Polski".

 • "Fakt": Minister infrastruktury został... magistrem

  ...w specjalności rachunkowość i finanse w zarządzaniu przedsiębiorstwem" - relacjonuje "Fakt". Dziennik podkreśla, że to już przeszłość, bo minister Adamczyk obronił pracę magisterską. "Chcieliśmy porozmawiać z ministrem i pogratulować mu życiowego osiągnięcia, ale nie odbierał telefonu. Zaś jego rzeczniczka Elżbieta Kisil, nie chciała zdradzić, kiedy dokładnie jej szef obronił pracę magisterską...

 • Przed komisją egzaminacyjną przyszły magister bronił swojej pracy... rapując. Wyjaśniał, że podjął ten temat, by obalić obiegową opinię, że teksty raperów nawołują do przemocy, tymczasem jego zdaniem wcale tak nie jest. Niejako na bis Antonio De Stefano uraczył profesorów, ale przede wszystkim przybyłych na egzamin przyjaciół i krewnych niecodzienną rapową interpretacją dzieła...

 • Magister dzięki Wikipedii

  W 2009 r. do korzystania głównie z Wikipedii przy pisaniu prac licencjackich i magisterskich przyznało się 54 proc. studentów uczelni publicznych (w 2007 r. - 34 proc.) i aż 72 proc. z niepublicznych (było 57 proc.) - wynika z badań prof. Mariusza Jędrzejki z SGGW, do których dotarła "Rzeczpospolita".