• Informacje na temat:

  magris

Artykuły na temat: magris
 • W trakcie warszawskich Międzynarodowych Targów Książki z czytelnikami ze swoimi czytelnikami spotkał się włoski pisarz Claudio Magris. - Podróż jest jak życie, życie jest jak podróż - to jedna z najważniejszych metafor naszej kultury - powiedział między innymi literat.

 • Grusza i Magris na 54. Targach Książki

  ...uczestniczyć będzie w promocji specjalnego numeru "Literatury na Świecie", poświęconego czeskim pisarzom. Innym gościem będzie włoski pisarz Claudio Magris, autor łączący w swych książkach stylistykę(...) jego książki jak "Dunaj" czy "Mikrokosmosy". Pochodzący z Triestu Magris od kilku lat wymieniany jest w czołówce kandydatów do literackiego Nobla. Tym razem odwiedzi Polskę promując przekład...

 • Literatura: Bukmacherzy stawiają na Magrisa

  Włoski pisarz Claudio Magris ma w tym roku, zdaniem specjalistów z Ladbrokers - największej na świecie firmy bukmacherskiej - najpoważniejsze szanse na uzyskanie literackiego lauru noblowskiego.

 • Claudio Magris, Amos Oz, Joyce Carol Oates, Adonis, Hertha Mueller to nazwiska, które pojawiają się często podczas spekulacji, kto w tym roku dostanie literackiego Nobla. Laureata poznamy w czwartek.

 • Dla kogo literacki Nobel? Magris czy Adonis?

  Włoski pisarz Claudio Magris ma w tym roku, zdaniem specjalistów z Ladbrokers - największej na świecie firmy bukmacherskiej - najpoważniejsze szanse na uzyskanie literackiego lauru noblowskiego. Najmniejsze szanse z 60 kandydatów branych pod uwagę ma Amerykanin Bob Dylan.

 • Adam Zagajewski nagrodzony w Niemczech za eseistykę

  Polski poeta i eseista Adam Zagajewski otrzymał tegoroczną niemiecką Nagrodę im. Jeana Amery'ego (Jean-Amery-Preis) przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie europejskiej eseistyki - poinformowało wydawnictwo Klett-Cotta. Decyzję o wyróżnieniu poety - "wielojęzycznego Polaka i kosmopolity" - podjęło jury pod przewodnictwem Roberta Menasse; członkiem honorowym gremium jest Claudio Magris.

 • 6. Noc Jazzu w Krakowie i Nowym Sączu

  Laboratorium, Brooklyn Funk Essentials i Urszula Dudziak, Maria Dal Rovere i Roberto Magris Quartet znaleźli się wśród wykonawców 6. Nocy Jazzu. Koncerty odbędą się w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie i Nowym Sączu.

 • Wspomnienia C. Margisa o R. Kapuścińskim

  W czwartek w Sali Rycerskiej w Pałacu Rzeczpospolitej pl. Krasińskich 3/5, odbędzie się spotkanie z Claudio Magrisem, który podzieli się wspomnieniami o Ryszardzie Kapuścińskim oraz zaprezentuje swoją książkę "Na oślep" w polskim przekładzie.

 • Najbardziej jazzowa noc w roku

  Laboratorium i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej, Brooklyn Funk Essentials i Urszula Dudziak, Maria Dal Rovere i Roberto Magris Quartet - to tylko część artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Krakowskiej Nocy Jazzu. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 14 na 15 lipca. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.

 • W czwartek poznamy laureata literackiego Nobla. Krytycy: Trudno coś przewidzieć

  ...niektórych szwedzkich krytyków, których typy opublikowała gazeta "Aftonbladet", są: Peter Handke (Austria), Peter Nadas (Węgry), a także Claudio Magris (Włochy). Członków Akademii Szwedzkiej obowiązuje...

Dyskusje na temat: magris