• Informacje na temat:

  maharadża

Artykuły na temat: maharadża
 • Wyprawa do Krainy Maharadżów

  Po ubiegłorocznej wyprawie do Mongolii tym razem jasielscy i rzeszowscy policjanci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji Podkarpacka Wojewódzka Grupa IPA Region Jasło wybierają się do egzotycznych Indii i Nepalu.

 • W świątyni Śri Padmanabhaswamiego w mieście Triwandrum w stanie Kerala na południu Indii odnaleziono drogocenny posąg i klejnoty szacowane na 22 mld USD - podały lokalne media. Miejscowy maharadża twierdzi, że skarb należy do niego.

 • Jan Niezbędny

  Zżyma się, kiedy piszą o nim, że tak cudownie i wspaniale przeżywa swoją chorobę. Mówi, że jest zwyczajnym chorym jakich tysiące. Ale nie wierzcie mu za grosz. Bo jeśli ks. Jan Kaczkowski jest "zwyczajny", to ja w takim razie jestem chińskim maharadżą.

 • Melodie przeszłości

  Za nami IX Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza. Biorący w nim udział artyści z różnych krajów przybliżyli mieszkańcom Krakowa oraz licznej rzeszy turystów klimat zabaw dawno minionych czasów. Motywem przewodnim festiwalu był dworski taniec indyjski, obrazujący wyjątkowo barwną kulturę i tradycję kraju Maharadżów.

 • Bajeczne skarby na wystawie w Londynie

  ..., a kończąc na maharadżach, którzy przetrwali brytyjską kolonizację. Nie mniej widok naszyjnika wysadzanego trzema tysiącami diamentów czy błysk szmaragdów z imperialnych tiar przyprawią o zawrót głowy nawet...

 • Niezwykłe znalezisko w indyjskiej świątyni: Posąg i klejnoty za 22 mld dolarów

  Skarb o gigantycznej wartości 22 miliardów dolarów odnaleziono w świątyni na południu Indii. Podczas prac konserwacyjnych w jednym z budynków w mieście Triwandrum natrafiono na drogocenny posąg i klejnoty. Miejscowy maharadża twierdzi, że skarb należy do niego.

 • Bajeczne skarby na wystawie w Londynie

  ..., a kończąc na maharadżach, którzy przetrwali brytyjską kolonizację. Nie mniej widok naszyjnika wysadzanego trzema tysiącami diamentów czy błysk szmaragdów z imperialnych tiar przyprawią o zawrót głowy nawet...

 • ...w Jodhpurze i maharadżą Gaj Singh'iem II, wnukiem Umaid Singh'a, którego nadwornym twórcą był Norblin. - Podczas rozmów maharadża wyraził chęć wypożyczenia nam z pałacu czterech obrazów Norblina i 23 jego(...). Wkrótce będą zsyłane eksponaty z polskich muzeów i - jeżeli maharadża nie wycofa się z deklaracji - także z Indii. Z USA już dotarły - powiedziała kurator. Pomysł zorganizowania wystawy, która po raz...

 • Chorwacja: Aresztowano pięciu podejrzanych o kradzież klejnotów w Wenecji

  Chorwackie MSW poinformowało w czwartek o aresztowaniu czterech obywateli tego kraju i Serba podejrzanych o kradzież w styczniu z wystawy w Pałacu Dożów w Wenecji klejnotów z kolekcji Al Thani, prezentującej pięć wieków tradycyjnej sztuki zdobniczej Indii.

 • Paweł Deląg chce kręcić film w Rzeszowie

  ...hinduskiego maharadżę. Maharadża Jam Saheb został nazwany przez polskie dzieci "babu", co znaczy ojciec. O przyjaźni polsko--hinduskiej Deląg usłyszał tę historię przez przypadek od Hindusów, z którymi...

Dyskusje na temat: maharadża