• Informacje na temat:

  mahatma gandhi

Artykuły na temat: mahatma gandhi
 • Para sandałów Mahatmy Gandhiego i inne jego osobiste rzeczy trafią na aukcję 21 maja w Ludlow w północno-zachodniej Anglii - poinformował w piątek brytyjski dom aukcyjny Mullock's.

 • Sandały Gandhiego trafią na aukcję. Warte są kilkanaście tys. euro

  Para sandałów Mahatmy Gandhiego i inne jego osobiste rzeczy trafią na aukcję 21 maja w Ludlow w północno-zachodniej Anglii - poinformował brytyjski dom aukcyjny Mullock's. Pod młotek pójdą także listy, litografie, obrazy, zdjęcia, nagrania audio, miseczki, flaszka i latarka.

 • Część prochów Gandhiego rozrzucono nad Oceanem Indyjskim

  Część prochów przywódcy indyjskiego ruchu narodowego Mahatmy Gandhiego, zachowanych w tajemnicy przez przyjaciółkę rodziny, zostało dziś uroczyście rozrzuconych nad wodą Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Republiki Południowej Afryki.

 • Gandhi Wielka Dusza

  ...oryginalnym pomysłem Gandhiego. Jego imiona Mohandas Karamczand mogą oznaczać "sługę piękna" oraz "zmieszany (zakłopotany) księżyc". Znamy go jednak jako Mahatmę, czyli Wielką Duszę, ale to nie imię(...) zastrzelił go w Delhi podczas jednego z wieczornych spacerów. Ostatnie słowa, jakie wypowiedział śmiertelnie raniony Gandhi, brzmiały eHe Ram (O Boże), tak jak gdyby mówił "dzień dobry", bo Ram Ram...

 • Pamiątki po twórcy współczesnej państwowości indyjskiej Mahatmie Gandhim zostały sprzedane na czwartkowej aukcji w Nowym Jorku za 1,8 mln dolarów i trafiły w ręce milionera z Indii, który chce zwrócić je do kraju.

 • Figurki bóstw, malarstwo z Radżasthanu, stroje do tańca, tradycyjna biżuteria i koszule khadi, których produkcję zainicjował sam Mahatma Gandhi - będzie można oglądać na wystawie "Nieznane oblicza hinduizmu" w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu.

 • W Indiach odsłonięto najwyższy pomnik na świecie

  Premier Indii Narendra Modi odsłonił w Dniu Pojednania Narodowego pomnik wysokości 182 m - najwyższy na świecie. Przedstawia on Sardara Patela, polityka przyćmionego według partii Modiego przez rozgłos otaczający "dynastię" Nehru-Gandhi.

 • Pewien Czytelnik zaprotestował przeciwko temu, że obraziłem pamięć śp. Gandhiego, który przecież otrzymał był przydomek Mahatma, czyli "Wielki Duchem" - a w ogóle to podważam sens powstań narodowo-wyzwoleńczych.

 • Pamiątki po Gandhim sprzedane na aukcji, wrócą do Indii

  Pamiątki po twórcy współczesnej państwowości indyjskiej Mahatmie Gandhim zostały sprzedane na czwartkowej aukcji w Nowym Jorku za 1,8 mln dolarów i trafiły w ręce milionera z Indii, który chce zwrócić je do kraju.

 • Indie ogłosiły pięciodniową żałobę po śmierci Mandeli

  Ghandiego. We wpisach pod tekstami o śmierci Mandeli można przeczytać: "Dla RPA był on tym, kim dla Indii Mahatma Gandhi". Indyjska telewizja NDTV na swoich stronach internetowych przypomina słowa Mandeli wygłoszone podczas wizyty w Ahmedabadzie w 1995 roku: "Nigdy nie dorównałem standardom moralnym, prostocie i miłości dla biednych ustanowionym przez Mahatmę (...). Podczas gdy Gandhi był...

Zdjęcia na temat: mahatma gandhi
Dyskusje na temat: mahatma gandhi