• Informacje na temat:

  mahmud i

Artykuły na temat: mahmud i
 • Mahmud Abbas przeprasza za wypowiedź o Holokauście

  W poniedziałek przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas powiedział, że prześladowanie europejskich Żydów było spowodowane ich własnym postępowaniem. W piątek przeprosił za te słowa.

 • Iran: Wybory prezydenckie bez Mahmuda Ahmadineżada

  Były prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad powiedział, że zgodnie z radą irańskiego przywódcy, nie będzie startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - donoszą media.

 • Minister informacji w rządzie Autonomii Palestyńskiej Mahmud Khalifa otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej - jedno z najwyższych odznaczeń, jakie może dostać obcokrajowiec. Wyróżnienie od prezydenta przekazała polska przedstawiciel w Autonomii Palestyńskiej.

 • Mahmud Abbas zrezygnował z funkcji szefa OWP

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zrezygnował z funkcji szefa Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Do dymisji podała się też blisko połowa liczącego 18 członków komitetu wykonawczego OWP - poinformowała telewizja Al-Arabija.

 • Donald Trump zaprosił Mahmuda Abbasa do Białego Domu

  Amerykański prezydent Donald Trump zaprosił w piątek przewodniczącego Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa do złożenia wizyty w Białym Domu; ma ona nastąpić wkrótce. Informację, przekazaną najpierw przez źródła palestyńskie, potwierdziła administracja USA.

 • Mahmud Abbas zaprosił papieża do Ziemi Świętej

  Przywódca Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zaprosił papieża Franciszka do Ziemi Świętej. Podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie Abbas wyraził nadzieję, że otrzymanym od papieża piórem podpisze układ z Izraelem. "Szybko, szybko" - zachęcił go Franciszek.

 • Mahmud Abbas krytykuje Baracka Obamę

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas skrytykował prezydenta USA Baracka Obamę za jego działania w sprawie zawarcia pokoju palestyńsko-izraelskiego oraz za stosunek do odsuniętego od władzy byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

 • Papież Franciszek przyjął Mahmuda Abbasa

  Papież Franciszek przyjął w sobotę przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, którego nazwał "aniołem pokoju". Tematem rozmów Abbasa z papieżem i jego współpracownikami była konieczność wznowienia rozmów pokojowych z Izraelem i walka z terroryzmem.

 • Mahmud Abbas: porwany dziennikarz BBC żyje

  Palestyński prezydent Mahmud Abbas powiedział w czwartek, że służby wywiadowcze dysponują informacjami, według których uprowadzony w Strefie Gazy korespondent BBC Alan Johnston żyje.

 • Palestyński prezydent Mahmud Abbas godzi się na ekshumację Arafata

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zgodę na ekshumację zmarłego osiem lat temu legendarnego przywódcy Palestyńczyków Jasera Arafata. Szwajcarscy naukowcy sugerują, że Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210.

Zdjęcia na temat: mahmud i
Wideo na temat: mahmud i
 • Papież Franciszek spotkał się z przywódcą Autonomii Palestyńskiej

  Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji w Watykanie Mahmuda Abbasa, który w niedzielę weźmie udział w kanonizacji dwóch palestyńskich zakonnic. Papież podczas spotkania nazwał przywódcę Autonomii Palestyńskiej "aniołem pokoju" i wręczył mu pamiątkowy medalion. Stolica Apostolska zakończyła negocjacje z Palestyńczykami i przygotowuje się do podpisania traktatu, w którym uzna państwo

 • Rzucił butem w prezydenta, został zatrzymany

  Policja zatrzymała w Kairze Syryjczyka, który rzucił butem w kierunku przebywającego z wizytą w Egipcie prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada. O incydencie poinformował przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa.