• Informacje na temat:

  mahomet

Artykuły na temat: mahomet
 • Warszawa: Poszukiwany 59-letni Mahomet el Mabruk

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na warszawskiej Białołęce poszukują 59-letniego obywatela Libii - Mahomet el Mabruk. Mężczyzna ścigany jest listem gończym.

 • ​Turcja: Kary więzienia dla dwojga dziennikarzy za karykaturę Mahometa

  Sąd w Stambule skazał w czwartek dwoje dziennikarzy tureckich na kary po dwa lata więzienia za zilustrowanie ich artykułu karykaturą Mahometa pochodzącą z francuskiego tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" - podał ich adwokat.

 • Policja poszukuje Mahometa El Mabruka. Libijczyk jest ścigany listem gończym

  ...​Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Białołęce poszukują 59-letniego obywatela Libii. To Mahomet El Mabruk. Mężczyzna ścigany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Superprodukcja o Mahomecie będzie walczyć o Oscara?

  Superprodukcja "Mahomet" reżysera Majida Majidiego, opowiadająca o dzieciństwie proroka, zostanie zgłoszona przez Iran jako kandydat tego kraju do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego - poinformowała oficjalna agencja irańska Irna. Obraz ma budżet sięgający 40 mln dolarów i jest najdroższym filmem pełnometrażowym w historii irańskiej kinematografii.

 • „GW”: Istnieje zakaz rysowania podobizn Mahometa?

  Jak podaje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”, zakaz rysowania podobizn Mahometa jest bardziej tradycją niż zakazem religijnym. Wbrew twierdzeniom islamskich radykałów, Koran milczy na ten temat.

 • Narysuj Mahometa. Antyislamski polityk organizuje konkurs

  Holenderski antyislamski polityk Geert Wilders organizuje konkurs na najlepszy rysunkowy wizerunek Mahometa. Tymczasem wielu muzułmanów uważa prezentowanie podobizny Mahometa za bluźnierstwo.

 • "Ręce precz od naszego ukochanego proroka Mahometa!"

  Nawet milion osób w Groznym miało wziąć udział w marszu w proteście przeciwko publikowaniu karykatur Mahometa.

 • Prorok Mahomet na okładce tygodnika "Charlie Hebdo"

  Poznaliśmy okładkę nowego wydania tygodnika "Charlie Hebdo". Przedstawia karykaturę proroka Mahometa, trzymającego kartkę z napisem "Je suis Charlie" ("Jestem Charlie"), symbolizującym solidarność z ofiarami ataku na redakcję francuskiego pisma.

 • Nowy numer "Charlie Hebdo". Znów Mahomet na okładce

  Pismo "Charlie Hebdo", w którego redakcji zamachowcy zabili 12 osób, nie rezygnuje z kontrowersyjnej działalności. W najnowszym numerze na okładce zamieszczona została karykatura proroka Mahometa z napisem "wszystko wybaczone".

 • Zastrzelono autora karykatury Mahometa

  Jordański pisarz Nahed Hattar został w niedzielę zamordowany przed sądem w Ammanie, gdzie był sądzony za opublikowanie karykatury Mahometa na Facebooku. Napastnik, który strzelił trzykrotnie do Hattara został zatrzymany - podała państwowa agencja Petra.

Zdjęcia na temat: mahomet
Wideo na temat: mahomet