• Informacje na temat:

  major

Artykuły na temat: major
 • ​Uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki

  ...​Uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" przenoszą się do Warszawy. Dziś od godziny 10:30 w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zostanie wystawiona trumna z doczesnymi szczątkami dowódcy V Wileńskiej Brygady AK. Wczoraj majora "Łupaszkę" pożegnano w Łodzi.

 • Zwłoki majora Paliwody spopielono przez pomyłkę?

  Zaplanowany na dziś pogrzeb majora Zbigniew Paliwoda pseudonim Jur został przełożony. Powód? W domu pogrzebowym doszło do zamiany ciał – informuje portal niezalezna.pl. Tymczasem jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, zwłoki "Jura" zostały przez pomyłkę i wbrew woli bliskich spopielone. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

 • Major kazał żołnierzom mierzyć penisy. „Właściciel najdłuższego będzie mógł spać cały dzień”

  ...​Dowódca jednostki wojskowej stacjonującej we wsi Rikasikha w rejonie rosyjskiego Archangielska zostanie ukarany za poniżanie żołnierzy. Media przytaczają historię, w której major kazał żołnierzom się rozebrać i mierzyć sobie penisy.

 • Prochy dwóch oficerów II Rzeczpospolitej, pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana, zostaną dziś w południe pochowane na warszawskich Powązkach.

 • W Bazylice św. Krzyża msza święta w intencji majora "Łupaszki"

  W Bazylice świętego Krzyża w Warszawie odprawiono mszę świętą w intencji majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". To właśnie w tej świątyni do godziny 19:00 trwa modlitewne czuwanie przy trumnie dowódcy V Wileńskiej Brygady AK.

 • "Wspaniały człowiek i dowódca". Wspomnienia o majorze "Łupaszce"

  Przyjaciele i historycy wspominają, że major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" był wspaniałym człowiekiem i dowódcą. Żołnierz podziemia antykomunistycznego zostanie pochowany jutro na Wojskowych Powązkach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy, wezmą w niej udział członkowie rodziny oficera, prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele władz.

 • Śmierć polskiego oficera w Iraku nie pójdzie na marne - zadeklarowali dzisiaj polscy dowódcy w Karbali podczas uroczystości pożegnania majora Hieronima Kupczyka, zabitego dzień wcześniej w naszej strefie stabilizacyjnej w ataku na polski konwój.

 • Odbyła się ekshumacja urny z prochami majora Zbigniewa Paliwody. Ciało "Jura" podmieniono

  Urna z prochami majora Zbigniewa Paliwody pseudonim "Jur" została wydobyta z grobu na cmentarzu w podkrakowskiej Skawinie. Pod koniec grudnia ciało jednego z ostatnich żołnierzy kompanii Józefa Kurasia pseudonim "Ogień" zostało przez pomyłkę spopielone i pochowane w innej mogile. Błąd odkryła rodzina majora, która zauważyła, że w trumnie spoczywa inne ciało.

 • Honory dla majora

  Na terenie 12 Dywizji Zmechanizowanej odbyło się całonocne czuwanie przy zwłokach majora Hieronima Kupczyka. Najpierw wzięła w nim udział najbliższa rodzina, a potem pododdziały jednostki w asyście honorowej, dowódcy, przyjaciele, znajomi i pracownicy cywilni jednostki. Pogrzeb oficera odbędzię się jutro w Szczecinie. Weźmie w nim udział prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 • "Gazeta Krakowska": Fałszywy major w mundurze z internetu

  Marek P. przez kilka lat bezkarnie przebierał się w wojskowy mundur, podszywając się pod wysokiego rangą oficera żandarmerii Wojska Polskiego. Mundur majora kupił… w internecie. O sprawie pisze "Gazeta Krakowska".

Zdjęcia na temat: major
Wideo na temat: major
 • Ewa Kwaśny i Bogdan Zalewski zapraszają na Fakty RMF FM!

  Pamiętacie ten słynny dialog z filmu "Psy" Władysława Pasikowskiego? "Walenda: Stopczyk, co wy tam palicie? Stopczyk: Ja? Radomskie, ale jak pan major woli, to Franz ma camele. Walenda: Co ty mi pier....sz, Stopczyk? Na wysypisku co palicie? Stopczyk: A, to jakieś szpargały." Ta rozmowa SB-eków palących papierosy i... akta przypomina absurdalną sprawę, której poświęcimy czas w popołudniowych

 • Gowin: Nie ma podstaw, by za katastrofę obwiniać pilotów. Rosjanie dzielą i prowokują

  "Nie ma podstaw do obarczania polskich pilotów winą na katastrofę Tu-154" - mówi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin odpowiadając na oświadczenie generała majora Michaiła Guriewicza z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, który widzi możliwość uznania winnymi katastrofy w Smoleńsku pilotów prezydenckiego tupolewa. "Działania strony rosyjskiej to próba odwrócenia naszej uwagi. Rosjanie

 • David Beckham chce zbudować stadion za 200 mln dolarów

  z planem, który przedstawia David Beckham, nowy klub, który występować będzie w rozgrywkach Major Soccer League ma rozegrać pierwsze spotkania na nowym stadionie już w 2016 roku.

Dyskusje na temat: major