• Informacje na temat:

  major

Artykuły na temat: major
 • ​Uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki

  ...​Uroczystości pogrzebowe majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" przenoszą się do Warszawy. Dziś od godziny 10:30 w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zostanie wystawiona trumna z doczesnymi szczątkami dowódcy V Wileńskiej Brygady AK. Wczoraj majora "Łupaszkę" pożegnano w Łodzi.

 • Zwłoki majora Paliwody spopielono przez pomyłkę?

  Zaplanowany na dziś pogrzeb majora Zbigniew Paliwoda pseudonim Jur został przełożony. Powód? W domu pogrzebowym doszło do zamiany ciał – informuje portal niezalezna.pl. Tymczasem jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, zwłoki "Jura" zostały przez pomyłkę i wbrew woli bliskich spopielone. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

 • Major kazał żołnierzom mierzyć penisy. „Właściciel najdłuższego będzie mógł spać cały dzień”

  ...​Dowódca jednostki wojskowej stacjonującej we wsi Rikasikha w rejonie rosyjskiego Archangielska zostanie ukarany za poniżanie żołnierzy. Media przytaczają historię, w której major kazał żołnierzom się rozebrać i mierzyć sobie penisy.

 • Prochy dwóch oficerów II Rzeczpospolitej, pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana, zostaną dziś w południe pochowane na warszawskich Powązkach.

 • W Bazylice św. Krzyża msza święta w intencji majora "Łupaszki"

  W Bazylice świętego Krzyża w Warszawie odprawiono mszę świętą w intencji majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". To właśnie w tej świątyni do godziny 19:00 trwa modlitewne czuwanie przy trumnie dowódcy V Wileńskiej Brygady AK.

 • "Wspaniały człowiek i dowódca". Wspomnienia o majorze "Łupaszce"

  Przyjaciele i historycy wspominają, że major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" był wspaniałym człowiekiem i dowódcą. Żołnierz podziemia antykomunistycznego zostanie pochowany jutro na Wojskowych Powązkach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy, wezmą w niej udział członkowie rodziny oficera, prezydent Andrzej Duda oraz przedstawiciele władz.

 • Waldemar "Major” Fydrych: Władysław Frasyniuk od jakiegoś czasu jest ofiarą

  Parady Równości, a z kolei Obywatel RP usiłują blokować miesięcznice – łamią ten sam paragraf pod względem prawnym” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Waldemar "Major” Fydrych. Legendarny...

 • Śmierć polskiego oficera w Iraku nie pójdzie na marne - zadeklarowali dzisiaj polscy dowódcy w Karbali podczas uroczystości pożegnania majora Hieronima Kupczyka, zabitego dzień wcześniej w naszej strefie stabilizacyjnej w ataku na polski konwój.

 • Odbyła się ekshumacja urny z prochami majora Zbigniewa Paliwody. Ciało "Jura" podmieniono

  Urna z prochami majora Zbigniewa Paliwody pseudonim "Jur" została wydobyta z grobu na cmentarzu w podkrakowskiej Skawinie. Pod koniec grudnia ciało jednego z ostatnich żołnierzy kompanii Józefa Kurasia pseudonim "Ogień" zostało przez pomyłkę spopielone i pochowane w innej mogile. Błąd odkryła rodzina majora, która zauważyła, że w trumnie spoczywa inne ciało.

 • Honory dla majora

  Na terenie 12 Dywizji Zmechanizowanej odbyło się całonocne czuwanie przy zwłokach majora Hieronima Kupczyka. Najpierw wzięła w nim udział najbliższa rodzina, a potem pododdziały jednostki w asyście honorowej, dowódcy, przyjaciele, znajomi i pracownicy cywilni jednostki. Pogrzeb oficera odbędzię się jutro w Szczecinie. Weźmie w nim udział prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Zdjęcia na temat: major
Wideo na temat: major