• Informacje na temat:

  majowie

Artykuły na temat: majowie
 • Gwatemala: Odkryto dziesiątki tysięcy budynków Majów

  ...możliwe było ujrzenie konturów ukrytych pod gęstym listowiem. Obrazy ujawniły, że Majowie zmienili krajobraz w znacznie szerszym zakresie niż wcześniej sądzono; na niektórych obszarach uprawiano prawie(...) uniwersytecie w Tulane, podkreślając, że starożytni Majowie częściowo osuszali bagniste obszary. Imponujące ogrodzenia obronne, systemy rowów i wałów oraz kanały nawadniające sugerują, iż Majowie dysponowali...

 • Niezwykłe odkrycie w Gwatemali. Natrafiono na zagubione miasto Majów

  ...trzech razy więcej (mieszkańców) niż sądzono - mówi Marcello A. Canuto, profesor antropologii na Uniwersytecie w Tulane. Obrazy ujawniły, że Majowie zmienili krajobraz w znacznie szerszym zakresie(...) centymetr ziemi - powiedział Francisco Estrada-Belli, adiunkt na uniwersytecie w Tulane. Starożytni Majowie częściowo osuszali bagniste obszary. Imponujące ogrodzenia obronne, systemy rowów i wałów oraz...

 • "Fakt": CBA oczyszcza komendanta Maja

  Trwająca dziewięć miesięcy kontrola oświadczeń majątkowych byłego komendanta głównego policji inspektora Zbigniewa Maja nie wykazała, żeby popełnił on przestępstwo – ustalił dziennik.

 • Andrzej Duda: Wstydu nie mają

  - Wypowiedzi, które padały w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim, były absolutnie skandaliczne - ocenił w piątek prezydent Andrzej Duda w rozmowie z TVP Info. - Wstydu nie mają - dodał. Odniósł się także do swojej wypowiedzi na temat relacji z szefem MON, nagranej podczas obchodów Święta Niepodległości.

 • Miasta mają wpływ na ewolucję

  Rozwój miast ma wpływ na ewolucję żywych organizmów - twierdzi grupa międzynarodowych naukowców. Ich zdaniem urbanizacja ma wpływ na wygląd, fizjologię czy zachowania różnych gatunków.

 • 11 maja 2017: Fakty dnia

  Kolejne informacje w sprawie śmierci Polki w Egipcie, spekulacje Grzegorza Schetyny na temat wewnętrznej sytuacji w PiS i zamieszanie wokół miesięcznicy smoleńskiej. Sprawdź najważniejsze wydarzenia dnia!

 • Jakie problemy mają polskie rodziny? Sondaż

  Zła sytuacja mieszkaniowa jest jednym z trzech głównych problemów polskich rodzin - wynika z raportu Fundacji Habitat for Humanity Poland. Brak mieszkania lub złe warunki mieszkaniowe najbardziej doskwierają mieszkańcom metropolii.

 • 6 maja: Fakty dnia

  Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i ze świata.

 • Najnowszy sondaż CBOS, ciąg dalszy wizyty premier Beaty Szydło w Chinach, zmiana koncepcji PiS ws. reformy samorządowej i udana próba rakiety nowego typu w Korei Północnej. Przedstawiamy wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata.

 • Uczniowie mają rodziców

  20 sierpnia na stronie internetowej MEN pojawił się zestaw argumentów za wcześniejszym rozpoczynaniem przez polskie dzieci obowiązku szkolnego. Jego lektura wskazuje jednak, iż urzędnicy ministerialni w dalszym ciągu nie rozumieją lub udają, że nie rozumieją istoty sporu, jaki od kilku lat trwa wokół tej kwestii pomiędzy nimi a rodzicami.

Zdjęcia na temat: majowie
Wideo na temat: majowie
 • Jakie właściwości mają cytrusy?

  Jakie właściwości mają cytrusy?

 • Maja Snupkowska śpiewa „Cicha noc”

  Maja Snupkowska śpiewa „Cicha noc”

 • Hirudoterapia. Dlaczego pijawki mają leczniczą moc?

  Hirudoterapia to znana od wieków metoda leczenia pijawkami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nauczano jej na studiach medycznych, jednak w dobie ogólnodostępnych nowoczesnych środków leczniczych odeszła w zapomnienie. Dziś, gdy wiele antybiotyków przestaje działać, bo bakterie stają się na nie coraz bardziej oporne, leczenie pijawkami powraca do łask. A można nimi leczyć naprawdę wiele schorzeń. Co warto wiedzieć o hirudoterapii?

Dyskusje na temat: majowie