• Informacje na temat:

  maksymilian ii

Artykuły na temat: maksymilian ii
 • Kalisz: Zaginął Maksymilian Brukowski

  ...​Kaliscy policjanci poszukują zaginionego Maksymiliana Brukowskiego. Młody mężczyzna ostatni raz widziany był 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, gdzie wcześniej uczestniczył w Pol'and'Rock Festival.

 • Św. Maksymilian

  Mord przy pomocy zastrzyku z fenolu po męczarniach w głodowym bunkrze – taka straszna śmierć spotkała polskiego franciszkanina znanego braciom pod zakonnymi imionami: Maksymilian Maria. Naprawdę(...) to pokonuję w sobie uczucie wstydu, osoby świeckiej i nie świętej. Maksymilian Maria Kolbe towarzyszył mi od dzieciństwa. I nadal jest mi bliski.

 • Śmierć półrocznego Maksymiliana. To nie był wypadek

  Wstępne wyniki sekcji zwłok 6-miesięcznego Maksymiliana wykluczają, by obrażenia, jakich dziecko doznało, były wynikiem nieszczęśliwego wypadku – poinformowała we wtorek PAP prokuratura.

 • Odzyskano obraz Maksymiliana Gierymskiego. Jest śledztwo

  Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", znajdujący się na liście dzieł utraconych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako strata wojenna, został odzyskany i przekazany do Muzeum Narodowego w Krakowie. Informację przekazała krakowska prokuratura.

 • Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", znajdujący się na liście dzieł utraconych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako strata wojenna, został odzyskany i przekazany do Muzeum Narodowego w Krakowie - poinformowała krakowska prokuratura.

 • Rzeszów: W styczniu proces w sprawie zabójstwa półrocznego Maksymiliana

  Na 11 stycznia 2019 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wyznaczył termin rozpoczęcia procesu w sprawie zabójstwa półrocznego Maksymiliana i znęcania się nad jego półtoraroczną siostrą Leną. Na ławie oskarżonych zasiądzie 41-letni Grzegorz B., znajomy rodziców dzieci, i matka dzieci 25-letnia Karina B.

 • Wrocław: Areszt dla Maksymiliana M. ws. dzikiej reprywatyzacji w stolicy

  Sąd Okręgowy we Wrocławiu uwzględnił zażalenie prokuratury i orzekł w dzisiaj areszt wobec Maksymiliana M. w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Sąd oddalił zażalenia czterech osób aresztowanych już w tej sprawie.

 • W Oświęcimiu uroczystości 75. rocznicy śmierci Maksymiliana Kolbego

  Centralne uroczystości w 75. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego rozpoczęły się w byłym niemieckim obozie Auschwitz. Mszy, na której obecna jest premier Beata Szydło, przewodniczy metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • Przeprowadzono sekcję zwłok półrocznego Maksymiliana. Jego siostra trafi do rodziny zastępczej

  To nie był nieszczęśliwy wypadek - takie są wstępne wyniki sekcji zwłok półrocznego Maksymiliana z Rzeszowa. Ustalenia reportera RMF FM Pawła Pawłowskiego potwierdziła szefowa rzeszowskiej(...) w zarzucie" - podkreśliła. Wersja ta mówi o zabójstwie, a podejrzanym o nie jest znajomy rodziców Maksymiliana, 40-letni mieszkaniec Podkarpacia Grzegorz B. To on przekonywał śledczych, że niemowlę zmarło...

 • W niedzielę w Gnieźnie w wieku 87 lat zmarł Maksymilian Małkowiak, hokeista na trawie, uczestnik igrzysk olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku, zdobywca pierwszego gola w historii oficjalnych występów polskiej reprezentacji.

Zdjęcia na temat: maksymilian ii
Wideo na temat: maksymilian ii
 • Fakty z Twojego Miasta: Poznajcie Szamotuły

  Mieszkańcy Szamotuł w Wielkopolsce zaprosili nas do siebie. Zgłoszenie z zaproszeniem do Szamotuł dostaliśmy od Anety, która tak nas zachęcała: Mamy wyjątkowy Zamek Górków, a w nim 200 ikon; u nas odbyła się kilka lat temu premiera najstarszej polskiej opery „Heca albo polowanie na zająca”; niedawno odkryto Stare Szamotuły, czyli ruiny miasta z XIV wieku; stąd pochodził Maksymilian Ciężki

 • Ossolineum we Wrocławiu: Imponujący zbiór starodruków

  W magazynie starodruków Ossolineum przechowuje się koło siedemdziesięciu tysięcy woluminów. Głównie są to polonica, czyli książki traktujące w jakiś sposób o Polsce. Dzieła polskich autorów wydane na ziemiach polskich. W większości to zbiory pochodzące z kolekcji Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, fundatora zakładu, które zostały przywiezione do Lwowa, ale także zbiory, które po 1946 roku trafiły

 • Dwaj nastolatkowie z Żychlina zamordowali babcię jednego z nich

  . Wnuk zadał jej wiele ran kłutych. Policja zatrzymała Maksymiliana oraz Grzegorza, zanim zdążyli się przebrać i zmyć ślady krwi. - Zabezpieczone zostało przy nich także narzędzie zbrodni. Mieli(...). Znajomi Maksymiliana wiedzieli, że chłopak nie przepada za swoją babcią. Ponadto na portalach społecznościowych miał publikować faszystowskie materiały związane z Adolfem Hitlerem. Sąd umieścił nożowników

Dyskusje na temat: maksymilian ii