• Informacje na temat:

  makuszyński

Artykuły na temat: makuszyński
 • Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego "Koziołek-Matołek"

  Od 1948 roku Klub AZS Zakopane jest głównym organizatorem zawodów narciarskich dla dzieci w wieku 4 – 11 lat - Memoriału Kornela Makuszyńskiego, popularnie zwanych „Koziołek – Matołek”. Inicjatorem tych corocznych spotkań sportowych był Kornel Makuszyński. Ten wielki przyjaciel najmłodszych z wielkim oddaniem towarzyszył im, w ich pierwszych niejednokrotnie w życiu zawodach. Nagradzał dzieci...

 • Prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta Kornel Makuszyński kojarzy nam się przede wszystkim z humorem, którymi emanowały jego książki dla dzieci i młodzieży. Jego bohaterowie, niezmiennie potrafią przykuwać uwagę, czego dowodem są chociażby ekranizacje jego powieści.

 • ...31 lipca 1953 roku zmarł Kornel Makuszyński, pisarz, felietonista, autor takich książek dla dzieci i młodzieży, jak "120 przygód Koziołka Matołka" czy "Szatan z siódmej klasy".

 • A w Zakopanem trwa 55. Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli popularne już zawody Koziołka Matołka. Dziś kilkuset młodych i dobrze zapowiadających się zawodników startowało w skokach i biegach. Jutro czekają ich slalomy.

 • ..."Awantura o Basię" to powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy dziecięcych i młodzieżowych, Kornela Makuszyńskiego.

 • Kolejna w tym sezonie impreza narciarska - Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli zawody Koziołka Matołka - zakończyła się w Zakopanem. Na trasie sześciu...

 • Tysiąc najmłodszych zawodników startuje w tegorocznej, 57. już edycji Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego. Słynne zawody Koziołka Matołka gości jak zwykle Zakopane.

 • Kilkuset zawodników, z których żaden nie ukończył 10 roku życia, stanęło na starcie jednych z największych i najważniejszych zawodów w naszym kraju. Niektórzy zawodnicy jeszcze nie potrafili mówić, ale na nartach radzili sobie znakomicie. Tak rodzą się wielcy mistrzowie sportów zimowych - mówią organizatorzy 54. Memoriału Kornela Makuszyńskiego. Zmaganiom małych sportowców na Polanie...

 • Ponad 200 młodych narciarzy wzięło udział w Memoriale im. Kornela Makuszyńskiego, czyli popularnych zawodach Koziołka Matołka, które odbyły się po raz 64. w niedzielę pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Memoriał był częścią obchodów Światowego Dnia Śniegu.

 • Na zakopiańskim Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w dniu Wszystkich Świętych trwa 22. kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków tej wyjątkowej nekropoli, na której spoczywają Makuszyński, Chałubiński, Sabała, Przerwa-Tetmajer i wielu innych wybitnych Polaków.

Zdjęcia na temat: makuszyński
Wideo na temat: makuszyński
 • Audiobook z przygodami Koziołka trafił do szpitala im. Konopnickiej w Łodzi

  Sympatyczny, rezolutny i zabawny Koziołek Matołek w wersji audiobooka już trafił do szpitali dziecięcych w Łodzi. Teraz mali pacjenci mogą poznać tę książkową postać, wymyśloną przez Kornela Makuszyńskiego. Na oddziale kardiologii łódzkiego szpitala im. Konopnickiej okazało się, że rodzice i dziadkowie wiedzą więcej o Matołku niż najmłodsi.

 • Gwiazdy nagrały audiobooka o przygodach Koziołka Matołka

  Słuchacze RMF FM uznali „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego za najpiękniejszą polską książkę dla dzieci. A 1. czerwca to dla każdego dziecka najpiękniejszy dzień w roku. Żaden maluch nie powinien być wtedy smutny! Z tą myślą nagraliśmy audiobook z przygodami słynnego Koziołka! Płyty rozdamy dzieciom, które swoje święto spędzą w szpitalu.

Dyskusje na temat: makuszyński