• Informacje na temat:

  makuszyński kornel

Artykuły na temat: makuszyński kornel
 • Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego "Koziołek-Matołek"

  Od 1948 roku Klub AZS Zakopane jest głównym organizatorem zawodów narciarskich dla dzieci w wieku 4 – 11 lat - Memoriału Kornela Makuszyńskiego, popularnie zwanych „Koziołek – Matołek”. Inicjatorem tych corocznych spotkań sportowych był Kornel Makuszyński. Ten wielki przyjaciel najmłodszych z wielkim oddaniem towarzyszył im, w ich pierwszych niejednokrotnie w życiu zawodach. Nagradzał dzieci...

 • Prozaik, poeta, felietonista, krytyk teatralny i publicysta Kornel Makuszyński kojarzy nam się przede wszystkim z humorem, którymi emanowały jego książki dla dzieci i młodzieży. Jego bohaterowie, niezmiennie potrafią przykuwać uwagę, czego dowodem są chociażby ekranizacje jego powieści.

 • ...31 lipca 1953 roku zmarł Kornel Makuszyński, pisarz, felietonista, autor takich książek dla dzieci i młodzieży, jak "120 przygód Koziołka Matołka" czy "Szatan z siódmej klasy".

 • A w Zakopanem trwa 55. Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli popularne już zawody Koziołka Matołka. Dziś kilkuset młodych i dobrze zapowiadających się zawodników startowało w skokach i biegach. Jutro czekają ich slalomy.

 • ..."Awantura o Basię" to powieść jednego z najwybitniejszych pisarzy dziecięcych i młodzieżowych, Kornela Makuszyńskiego.

 • Tysiąc najmłodszych zawodników startuje w tegorocznej, 57. już edycji Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego. Słynne zawody Koziołka Matołka gości jak zwykle Zakopane.

 • Kilkuset zawodników, z których żaden nie ukończył 10 roku życia, stanęło na starcie jednych z największych i najważniejszych zawodów w naszym kraju. Niektórzy zawodnicy jeszcze nie potrafili mówić, ale na nartach radzili sobie znakomicie. Tak rodzą się wielcy mistrzowie sportów zimowych - mówią organizatorzy 54. Memoriału Kornela Makuszyńskiego. Zmaganiom małych sportowców na Polanie...

 • Ponad 200 młodych narciarzy wzięło udział w Memoriale im. Kornela Makuszyńskiego, czyli popularnych zawodach Koziołka Matołka, które odbyły się po raz 64. w niedzielę pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Memoriał był częścią obchodów Światowego Dnia Śniegu.

 • Kolejna w tym sezonie impreza narciarska - Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli zawody Koziołka Matołka - zakończyła się w Zakopanem. Na trasie sześciu...

 • Andrzejkowy Turniej Szachowy

  Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego zaprasza na "Andrzejkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MDK w Zamościu".

Zdjęcia na temat: makuszyński kornel
Wideo na temat: makuszyński kornel
 • Audiobook z przygodami Koziołka trafił do szpitala im. Konopnickiej w Łodzi

  Sympatyczny, rezolutny i zabawny Koziołek Matołek w wersji audiobooka już trafił do szpitali dziecięcych w Łodzi. Teraz mali pacjenci mogą poznać tę książkową postać, wymyśloną przez Kornela Makuszyńskiego. Na oddziale kardiologii łódzkiego szpitala im. Konopnickiej okazało się, że rodzice i dziadkowie wiedzą więcej o Matołku niż najmłodsi.

 • Gwiazdy nagrały audiobooka o przygodach Koziołka Matołka

  Słuchacze RMF FM uznali „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego za najpiękniejszą polską książkę dla dzieci. A 1. czerwca to dla każdego dziecka najpiękniejszy dzień w roku. Żaden maluch nie powinien być wtedy smutny! Z tą myślą nagraliśmy audiobook z przygodami słynnego Koziołka! Płyty rozdamy dzieciom, które swoje święto spędzą w szpitalu.

Dyskusje na temat: makuszyński kornel
 • Re: Erdogan odrzucił przeprosiny NATO za "incydent" w Norwegii

  Kornel Makuszyński ,,Panna z mokrą głową''.Motto

 • Re: "Kwity na Morawieckich"? "Wprost" o szczegółach odwołania Macierewicza

  Tutaj partnerem do dyskusji dla ministra był by bardziej Kornel Makuszyński ( szacunek za koziołka matołka...np . i pozostałą tworczość ) niż Kornel Morawiecki....albo Stanisław Lem.

 • Re: "Newsweek" o kulisach rezygnacji Marka Magierowskiego

  Magierowski to profesjonalista. W każdym wystąpieniu był wyważony i rzetelny. Ale PiS i Duda potrzebują bajkopisarzy, więc może Kornel Makuszyński?

 • Re: Franciszek wyznał, że przed laty chodził do psychoanalityka

  Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy , który puste życie napełnia światłem , a puste serca wzruszeniem ... - Kornel Makuszyński

 • Re: ​Walentynowicz: Zaskarżę stronę rosyjską ws. śledztwa smoleńskiego

  Czy to jest ten pan, o którym Kornel Makuszyński pisał: "- Ach, to jest pan Makuszyński! - tak wołają. - Co za mina! A to pan Walentynowicz, co Koziołka przypomina!"? (mowa tu o Koziołku Matołku, bohaterze powszechnie znanej książeczki autorstwa obu panów) Czy może jednak inny jakiś pan Walentynowicz?

 • Re: ​Schetyna: Kontrola CBA to próba zastraszania samorządowców

  Z PO ani jednego nie wymieniłeś, bo tam zapewne sa ludzie bliżsi aniolom, nieskazitelnie czyści, nieskorumpowani a wszystkie afery wymyślił Kornel Makuszyński , pisząc Koziołka Matołka. Prawda, jak cudownie ?

 • Re: Sendlerowa patronką szkoły? Ksiądz: "Komunistka i lewaczka"

  Fakty do patronat szkola. W Izdebnik byly demokratyczny wybory na patronat szkola. Wzielo udzial 391 osob. Na Gazeta Krakowska mozna czytac : 'Tadeusz Kościuszko i Jan III Sobieski (dostali po 38 głosów) Kornel Makuszyński (47 głosów) i Legiony Polskie (10 głosów)' a wygrala Pani Sendlerowa z 137 glosy. To wiecej niz Kosciuski, Sobieski, Makuszynski i Legiony razem! Ale wyglada na to, ze

 • Re: Sendlerowa patronką szkoły? Ksiądz: "Komunistka i lewaczka"

  Ksiądz Marian Piwko z PPZZNPJC słusznie zaprotestował. Nie może być patronem szkoły osoba areligijna i do tego Żydówka. Zresztą pozostali kandydaci też mają to i owo na sumieniu. Tadeusz Kościuszko podpisał "lojalkę" wobec cara, Jan III Sobieski "kumał" się ze Szwedami w czasie Potopu, a Kornel Makuszyński niepewny (ze Lwowa ). W każdym razie nie są moralnie neutralni. A już Legiony Polskie, to

 • Re: Sałatka Pawłowicz czyli polityczno-medialny spisek

  Nasiona masowej zagłady Najlepsze pojęcie nieskończoności daje ludzka głupota! Kornel Makuszyński W numerze 5 z 2008 r. Dwumiesięcznik NEXUS podaje: „Finansowana przez rodzinę Rockefellerów zielona rewolucja przygotowała grunt pod rewolucję Genetyczną umożliwiającą garstce anglo-amerykańskich gigantów przemysłu rolnego przechwycenie kontroli nad światową produkcją żywności”. Jest to

 • Kornel Makuszyński

  Był "wydawany" przez cały okres PRL. Bzdury piszesz. Mam w domu kilka wydań "Przygód Koziołka Matołka" z datami od lat 50 do 70. Ale taki jak ty, musi coś napluć. Inaczej byłbyś chory.