• Informacje na temat:

  mała apokalipsa

Artykuły na temat: mała apokalipsa
 • Mała apokalipsa w Europie

  Tegoroczne lato upływa w Europie pod znakiem tropikalnych upałów, pożarów, burz i powodzi. Czy i Polska ma się czego obawiać?

 • Czas secesyjnej apokalipsy

  ...„American War”- powieściowy debiut Omara El Akkada – nosi w polskim przekładzie tytuł „Ameryka w ogniu”. Brzmi to bardziej filmowo, jakby w nawiązaniu do słynnego filmu - „Missisipi w ogniu”. Jednak w powieści nie chodzi o ten żywioł. To apokalipsa wody - potop, który połyka całe połacie lądu. Chociaż, tak naprawdę, fabułę książki stanowi wojna ludzi – nowa wojna secesyjna, rozgrywająca się dwa...

 • Wójt gminy Wilków: To apokalipsa

  To jest hekatomba, która spotkała gminę. Nie ma miejsc pracy - czyli upraw. Nie ma infrastruktury. Nie ma oświaty. Bez specjalnej pomocy rządowej - my po prostu nie istniejemy, nie ma nas - mówi Grzegorz Tarasiński, wójt gminy Wilków. Zalane są już 23 wioski, czyli 90 procent powierzchni gminy. Rozlewisko wciąż się powiększa. W dodatku nad Wilkowem nastąpiło gwałtowne załamanie pogody - przeszła burza i spadł grad wielkości gołębich jaj.

 • Z powodu strajku pracowników sektora publicznego anulowana została dziś większość lotów „Air France”. Wokół Paryża wiją się tasiemcowe korki, ponieważ nie kursuje większość pociągów i podmiejskich kolejek ekspresowych. Związkowcy zapowiadają, że Francja kompletnie sparaliżowana będzie do jutra rana.

 • Te plamy nas wykończą

  Świat martwi się globalnym ociepleniem, nie zwracając uwagi na inne zagrożenie, które może pojawić się nagle ze strony Słońca. Gdyby potwierdził się nakreślony przez niektórych naukowców scenariusz, czeka nas prawdziwa apokalipsa.

 • Psy szczekają...

  ..."Zamach na polską niepodległość", "apokalipsa dla naszego rolnictwa" "druga Targowica" i wreszcie najlepsze - "gospodarcza katastrofa". Tak 15 lat temu o zbliżającym się akcesie Polski do Unii Europejskiej pisały prawicowe i populistyczne media. Lista plag, które miały spaść na Polskę po wejściu do Unii, zdecydowanie przekraczała tę biblijną. Przy gilotynie, jaka zawisła nad Polską po referendum...

 • Ryszard Proksa: Nie mówimy, że kochamy rząd

  ...przysłuży się on nikomu, a już na pewno nie uczniom. - Chaos jest wywoływany trochę sztucznie. Kiedy wprowadzano gimnazja, ZNP prezentował to samo zachowanie. Miała być tragedia, apokalipsa...

 • Spektakl zrealizowany w technice hologramowej przez włoski zespół "Santasangre" będą mogli zobaczyć w czwartek widzowie 45. Przeglądu Małych Form Teatralnych Kontrapunkt, który trwa w Szczecinie.

 • Do końca roku jeszcze kilka tygodni, jednak "Newsweek" już pokusił się o małe zestawienie. W serii 10/10 (10 "naj" ostatniej dekady) publicyści magazynu i eksperci z różnych dziedzin przedstawili 10 zjawisk, które wywoływały w nas (a przynajmniej w Amerykanach) paniczny strach, jak się później okazało - nieuzasadniony.

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego -16 stycznia w Warszawie

  Pogrzeb rozpocznie się o godz. 12.00 w Domu Pogrzebowym Cmentarza Komunalnego Powązki Wojskowe - informuje SFP na swej stronie internetowej. Tadeusz Konwicki (ur. 1926 w Nowej Wilejce) to autor m.in. powieści "Sennik współczesny" (1963), "Wniebowstąpienie" (1967), "Mała Apokalipsa" (1979). Filmy w jego reżyserii - "Ostatni dzień lata" (1958), "Zaduszki" (1961), "Salto" (1965

Dyskusje na temat: mała apokalipsa