• Informacje na temat:

  mała stabilizacja

Artykuły na temat: mała stabilizacja
 • W niedzielę na Opolszczyźnie alarmy przekroczone były na pięciu wodowskazach. Na czterech rzekach stan wody był wyższy od ostrzegawczego. To stabilizacja z lekką tendencją spadkową - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody opolskiego (CZK).

 • Mała bakteria z wielkim wpływem. Na klimat

  Międzynarodowy zespół naukowców odkrył, że niewielka, powszechnie występująca w oceanach grupa bakterii Pelagibacterales może mieć ważny i nieznany do tej pory wpływ na klimat na Ziemi. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Microbiology" bakterie te wytwarzają w dużych ilościach siarczek dimetylu (DMS), który ma istotne znaczenie dla przyspieszania procesu powstawania chmur. I przy okazji odpowiada za unoszący się nad falami morski zapach.

 • 12 spektakli z Polski, Niemiec i Belgii będzie walczyć o Grand Prix 46 Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt 2011", który odbędzie się w kwietniu w Szczecinie. Konkursowi towarzyszyć ma kilkadziesiąt działań teatralnych, w tym po raz pierwszy "Mały Kontrapunkt" dla dzieci.

 • Irlandia jest gotowa skorzystać z funduszu stabilizacji strefy euro - oświadczył w publicznym radiu RTE irlandzki minister finansów Brian Lenihan. Miałoby to nastąpić, jeśli kraj nie będzie w stanie poradzić sobie z kryzysem własnego systemu bankowego.

 • W niedzielę plan stabilizacji polskiej gospodarki

  Premier Donald Tusk zapowiedział, że w niedzielę wraz z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim przedstawi plan stabilizacji polskiej gospodarki i finansów publicznych. To jest ten długo oczekiwany plan na ewentualne skutki kryzysu w Polsce - poinformował premier.

 • Jarosław Sachajko z Kukiz'15 przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa

  Stabilizacja cen produktów rolnych i ułatwienie ich bezpośredniej sprzedaży oraz poprawa sytuacji małych gospodarstw - to cele Jarosława Sachajki (Kukiz'15) wybranego we wtorek na przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Obama: Ponad 8 tysięcy żołnierzy USA pozostanie w Afganistanie

  ​Prezydent USA Barack Obama powiedział, że 8,4 tys. amerykańskich żołnierzy pozostanie w Afganistanie do końca jego prezydentury. Wyjaśnił, że afgańskie siły bezpieczeństwa nie są wystarczająco silne, by zagwarantować stabilizację kraju.

 • Polska przekaże milion euro na fundusz powierniczy dla Afryki

  Na szczycie Unia Europejska-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała przekazanie miliona euro na rzecz europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki. Ma on pomóc w stabilizacji i w walce z nielegalną migracją.

 • Polska przekaże 1 mln euro na fundusz powierniczy dla Afryki

  Na szczycie UE-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała, że przekaże 1 mln euro do europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki, który ma pomóc w stabilizacji i zwalczaniu przyczyn nielegalnej migracji - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

 • Sondaż: O wyborze w I turze zdecydowała chęć zmiany

  Najwięcej spośród osób, głosujących w pierwszej turze wyborów prezydenckich, uzasadniało swój wybór tym, że ich kandydat gwarantuje zmianę na scenie politycznej; w dalszej kolejności znalazły się wiarygodność, autentyczność i gwarancja stabilizacji - wynika z sondażu CBOS.

Dyskusje na temat: mała stabilizacja
 • Re: Ilu Polaków popiera rząd Morawieckiego? Sondaż

  jak oni robią te sondaże i gdzie.....???? zadowolenie, stabilizacja - to jakaś pomyłka...

 • Re: "Super Express": Specjalne zniżki dla dużych rodzin

  Lata 50 to wyż demograficzny w Polsce. Stalinizm szalał , a dzieci i tak się masowo rodziły. Obyło się bez 500+ i karty rodzinnej . Mój ojciec z ze swojej pensji projektanta mógł utrzymać dwoje dzieci i niepracującą żonę na PRL-owskim średnim standardzie życia . Coroczne miesięczne wakacje nad morzem . Ale była wtedy mała i biedna stabilizacja ekonomiczna rodziny. Rodzina potrzebuje stabilizacji

 • Re: Niebezpieczne związki

  powiem, bryndza paneuropejska. Żaden z kryzysów unijnych nie skończył się, a wręcz nasilają się one, a to oznacza, że polska konserwatywno-etatystyczno-socjalna mała stabilizacja będzie atrakcyjna

 • Re: Debalcewe: 90 ukraińskich żołnierzy w niewoli

  PAX, granic to już nie nam rozsądzać. Ale pomyśleć, że i w Kijowie był kiedyś marazm i "mała stabilizacja", a teraz zdecydowanie ku Zachodowi! Historia bolesna polsko-ukraińska jest do rozliczenia między Polakami i Ukraińcami, bez diabelskiej "pomocy" sowietów. Oni tylko będą nas dzielić i w efekcie nami rządzić, jak widać m. in. w wielu komentarzach.

 • Re: Najnowszy sondaż w "Polska The Times": PiS w koalicji z Kukizem?

  PIS rządził dwa lata-szaleństwo.PO rządzi osiem lat,jest stabilizacja bez postępu.Pan Kukiz chce rozwalić państwo,bez perspektyw.PSL jak zwykle po ścianie każdy się dostanie.SLD cienki program.NOWOCZESNA PL program z perspektywą na przyszłość do zaakceptowania,ale mała siła przebicia.KORWIN -nie biorę pod uwagę.Drodzy OBYWATELE idźmy wszyscy do wyborów,to od nas zależy przyszłość nas wszystkich.

 • Re: Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Senat poprał nowelizację

  oligarchiczną politykę. Emanacją idei tych panów, był tzw. POPiS, który nie został zrealizowany, a koalicję PiS-Samoobrona-LPR, rozwiązano w połowie kadencji. Od tego momentu nastąpiła w III RP „mała stabilizacja”. PO udawało, ze rządzi Polską, a PiS ze jest „opozycją”.

 • Re: Giełda nazwisk po dymisjach w rządzie

  oligarchiczną politykę. Emanacją idei tych panów, był tzw. POPiS, który nie został zrealizowany, a koalicję PiS-Samoobrona-LPR, rozwiązano w połowie kadencji. Od tego momentu nastąpiła w III RP „mała stabilizacja”. PO udawało, ze rządzi Polską, a PiS ze jest „opozycją”.

 • Re: Borowski: Radosław Sikorski będzie trwał

  , kiedy naprawdę niewielu ludzi o tym myślało, kiedy była „mała stabilizacja” i wielka cisza. Krótko mówiąc, określenie go jako „strasznej postaci” jest pewnym nieporozumieniem.

 • Re: Nowa ofensywa PiS. Rozliczają Bronisława Komorowskiego

  , kiedy naprawdę niewielu ludzi o tym myślało, kiedy była „mała stabilizacja” i wielka cisza. Krótko mówiąc, określenie go jako „strasznej postaci” jest pewnym nieporozumieniem. "

 • Re: Nazwiska następców zdymisjonowanych ministrów poznamy w przyszłym tygodniu

  jeszcze w latach, kiedy naprawdę niewielu ludzi o tym myślało, kiedy była „mała stabilizacja” i wielka cisza. Krótko mówiąc, określenie go jako „strasznej postaci” jest pewnym nieporozumieniem.:"