• Informacje na temat:

  mała stabilizacja

Artykuły na temat: mała stabilizacja
 • W niedzielę na Opolszczyźnie alarmy przekroczone były na pięciu wodowskazach. Na czterech rzekach stan wody był wyższy od ostrzegawczego. To stabilizacja z lekką tendencją spadkową - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody opolskiego (CZK).

 • Mała bakteria z wielkim wpływem. Na klimat

  Międzynarodowy zespół naukowców odkrył, że niewielka, powszechnie występująca w oceanach grupa bakterii Pelagibacterales może mieć ważny i nieznany do tej pory wpływ na klimat na Ziemi. Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Nature Microbiology" bakterie te wytwarzają w dużych ilościach siarczek dimetylu (DMS), który ma istotne znaczenie dla przyspieszania procesu powstawania chmur. I przy okazji odpowiada za unoszący się nad falami morski zapach.

 • 12 spektakli z Polski, Niemiec i Belgii będzie walczyć o Grand Prix 46 Przeglądu Teatrów Małych Form "Kontrapunkt 2011", który odbędzie się w kwietniu w Szczecinie. Konkursowi towarzyszyć ma kilkadziesiąt działań teatralnych, w tym po raz pierwszy "Mały Kontrapunkt" dla dzieci.

 • Irlandia jest gotowa skorzystać z funduszu stabilizacji strefy euro - oświadczył w publicznym radiu RTE irlandzki minister finansów Brian Lenihan. Miałoby to nastąpić, jeśli kraj nie będzie w stanie poradzić sobie z kryzysem własnego systemu bankowego.

 • W niedzielę plan stabilizacji polskiej gospodarki

  Premier Donald Tusk zapowiedział, że w niedzielę wraz z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem i ministrem finansów Jackiem Rostowskim przedstawi plan stabilizacji polskiej gospodarki i finansów publicznych. To jest ten długo oczekiwany plan na ewentualne skutki kryzysu w Polsce - poinformował premier.

 • Jarosław Sachajko z Kukiz'15 przewodniczącym sejmowej komisji rolnictwa

  Stabilizacja cen produktów rolnych i ułatwienie ich bezpośredniej sprzedaży oraz poprawa sytuacji małych gospodarstw - to cele Jarosława Sachajki (Kukiz'15) wybranego we wtorek na przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Obama: Ponad 8 tysięcy żołnierzy USA pozostanie w Afganistanie

  ​Prezydent USA Barack Obama powiedział, że 8,4 tys. amerykańskich żołnierzy pozostanie w Afganistanie do końca jego prezydentury. Wyjaśnił, że afgańskie siły bezpieczeństwa nie są wystarczająco silne, by zagwarantować stabilizację kraju.

 • Polska przekaże milion euro na fundusz powierniczy dla Afryki

  Na szczycie Unia Europejska-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała przekazanie miliona euro na rzecz europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki. Ma on pomóc w stabilizacji i w walce z nielegalną migracją.

 • Polska przekaże 1 mln euro na fundusz powierniczy dla Afryki

  Na szczycie UE-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała, że przekaże 1 mln euro do europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki, który ma pomóc w stabilizacji i zwalczaniu przyczyn nielegalnej migracji - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

 • Sondaż: O wyborze w I turze zdecydowała chęć zmiany

  Najwięcej spośród osób, głosujących w pierwszej turze wyborów prezydenckich, uzasadniało swój wybór tym, że ich kandydat gwarantuje zmianę na scenie politycznej; w dalszej kolejności znalazły się wiarygodność, autentyczność i gwarancja stabilizacji - wynika z sondażu CBOS.

Dyskusje na temat: mała stabilizacja
 • Re: Ilu Polaków popiera rząd Morawieckiego? Sondaż

  jak oni robią te sondaże i gdzie.....???? zadowolenie, stabilizacja - to jakaś pomyłka...

 • Re: Dera: Decyzja zapadła. Marsz 11 listopada będzie państwowym marszem

  Robolstwo koliła w zęby Gomułkowska Mała Stabilizacja. A w 1976 i w 1980 Gierkowski Dobrobyt.

 • Re: Francja: "Żółte kamizelki" ścięły głowę kukle prezydenta Macrona

  To sentymentalne wspomnienia o wiele wtedy młodszego człowieka, mam bardzo podobne. Po prostu nie było takiej informacji jak teraz, więc nie wiedzieliśmy jakie zło się dzieje. Byliśmy jak kukiełki w sowieckim teatrzyku, "mała stabilizacja" w zamkniętym pudełku.

 • Re: "Super Express": Specjalne zniżki dla dużych rodzin

  Lata 50 to wyż demograficzny w Polsce. Stalinizm szalał , a dzieci i tak się masowo rodziły. Obyło się bez 500+ i karty rodzinnej . Mój ojciec z ze swojej pensji projektanta mógł utrzymać dwoje dzieci i niepracującą żonę na PRL-owskim średnim standardzie życia . Coroczne miesięczne wakacje nad morzem . Ale była wtedy mała i biedna stabilizacja ekonomiczna rodziny. Rodzina potrzebuje stabilizacji

 • Re: Niebezpieczne związki

  powiem, bryndza paneuropejska. Żaden z kryzysów unijnych nie skończył się, a wręcz nasilają się one, a to oznacza, że polska konserwatywno-etatystyczno-socjalna mała stabilizacja będzie atrakcyjna

 • Re: Ukraina zapowiada kolejne rejsy przez Cieśninę Kerczeńską

  Na chwilę obecną ukraińcy nie mają za bardzo pola manewru.FR tak im może zdestabilizować przepływanie przez Kercz,że głowa mała,co zaowocuje bankructwem ukrainskich portów na morzu Azowskim.Ludzie stracą pracę,gospodarka ucierpi,ogólnie kicha.Moim zdaniem,albo się dogadują z FR,na ich warunkach,i przywraca się tym samym stabilizacja,po prostu będą sobie pływali kiedy będą chcieli pod tym

 • Re: Debalcewe: 90 ukraińskich żołnierzy w niewoli

  PAX, granic to już nie nam rozsądzać. Ale pomyśleć, że i w Kijowie był kiedyś marazm i "mała stabilizacja", a teraz zdecydowanie ku Zachodowi! Historia bolesna polsko-ukraińska jest do rozliczenia między Polakami i Ukraińcami, bez diabelskiej "pomocy" sowietów. Oni tylko będą nas dzielić i w efekcie nami rządzić, jak widać m. in. w wielu komentarzach.

 • Re: Najnowszy sondaż w "Polska The Times": PiS w koalicji z Kukizem?

  PIS rządził dwa lata-szaleństwo.PO rządzi osiem lat,jest stabilizacja bez postępu.Pan Kukiz chce rozwalić państwo,bez perspektyw.PSL jak zwykle po ścianie każdy się dostanie.SLD cienki program.NOWOCZESNA PL program z perspektywą na przyszłość do zaakceptowania,ale mała siła przebicia.KORWIN -nie biorę pod uwagę.Drodzy OBYWATELE idźmy wszyscy do wyborów,to od nas zależy przyszłość nas wszystkich.

 • Re: Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Senat poprał nowelizację

  oligarchiczną politykę. Emanacją idei tych panów, był tzw. POPiS, który nie został zrealizowany, a koalicję PiS-Samoobrona-LPR, rozwiązano w połowie kadencji. Od tego momentu nastąpiła w III RP „mała stabilizacja”. PO udawało, ze rządzi Polską, a PiS ze jest „opozycją”.

 • Re: Giełda nazwisk po dymisjach w rządzie

  oligarchiczną politykę. Emanacją idei tych panów, był tzw. POPiS, który nie został zrealizowany, a koalicję PiS-Samoobrona-LPR, rozwiązano w połowie kadencji. Od tego momentu nastąpiła w III RP „mała stabilizacja”. PO udawało, ze rządzi Polską, a PiS ze jest „opozycją”.