• Informacje na temat:

  malewski

Artykuły na temat: malewski
 • Społeczną grupę inicjatywną powołali pomysłodawcy upamiętnienia warmińskiej poetki w tym bratanica Zientary-Malewskiej, Maria Zientara-Surynowicz, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Oddział Związku(...) Brąswałd pod Olsztynem 4 września 1894 roku. Według autorki biografii Hanny Sawickiej, dzieciństwo Zientary-Malewskiej upłynęło w typowo polskiej rodzinie, w atmosferze kultywującej dawne obyczaje...

 • Baśnie i legendy Warmińskie

  Promocja książki "O różnych kłobukach, skarbach i zaklętych zamkach", czyli Baśnie i legendy warmińskie autorstwa Marii Zientary-Malewskiej w Urzędzie Miasta Olsztyn.

 • Pamiątki po warmińskiej poetce Marii Zientarze - Malewskiej, w tym rękopisy wierszy, list autorstwa kompozytora Feliksa Nowowiejskiego oraz pełnomocnictwo do organizacji polskich szkół na Warmii i Mazurach w 1945 roku, otrzymało w darze Muzeum Warmii i Mazur.

 • Z nagrobka warmińskiej poetki Marii Zientary-Malewskiej na olsztyńskim cmentarzu komunalnym skradziono metalowy symbol rodła - poinformowała we wtorek policja. To trzeci podobny przypadek w ostatnich tygodniach. Zarządca cmentarza podejrzewa celową dewastację.

 • Nowe miejsca w olsztyńskich żłobkach

  O blisko 30 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Olsztyna wzbogaciły się miejskie żłobki. Było to możliwe dzięki adaptacji dodatkowych pomieszczeń w budynkach przy ul. Wyszyńskiego 16 i Malewskiego 2b - informuje Danuta Froń, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich.

 • Nowe miejsca w olsztyńskich żłobkach

  O blisko 30 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Olsztyna wzbogaciły się miejskie żłobki. Było to możliwe dzięki adaptacji dodatkowych pomieszczeń w budynkach przy ul. Wyszyńskiego 16 i Malewskiego 2b - informuje Danuta Froń, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich.

 • Trąba powietrzna przeszła nad powiatem ostrzeszowskim w Wielkopolsce

  ...drzew. - Kilkanaście drzew poprzewracanych jest m.in. w ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Szczutowo -  mówi Mariusz Malewski ze straży pożarnej w Sierpcu i dodaje, że na szczęście nikt nie...

 • Gowin usunięty z zespołu miesięcznika "Znak". Przez działania rządu

  Jarosław Gowin usunięty z zespołu redakcyjnego miesięcznika "Znak". To przez ostatnie działania obozu rządzącego, w tym m.in. reformę sądownictwa.

 • Triumf zielonogórskich koszykarzy

  Punkty zdobywali: Znicz: J. Dłoniak 35 (3), M. Ecka 9 (1), T. Briegmann 7, M. Aleksandrowicz 5 (1), A. Bajer 5, D. Czubek 5, R. Urbaniak 4, A. Suliński 3 (1), G. Malewski 2, D. Wilkusz 0. Zastal: P. Wiekiera 20 (2), J. Kalinowski 14 (2), Ł. Wiśniewski 14 (1), M. Chodkiewicz 11, R. Rajewicz 8, S. Olszewski 6 (1), B. Sarzało 6 (1), M. Wróbel 2. Wiadomość pochodzi z oficjalnej strony miasta...

 • Pożar w Olsztynie. Kłęby dymu widać było z odległości kilku kilometrów

  Pożar wybuchł w budynku starej parowozowni przy ulicy Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Nieruchomość należy do PKP. Zabudowanie stało puste. Po spaleniu się zawaliła się konstrukcja dachu. Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy. Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty...

Dyskusje na temat: malewski
 • Re: "Rzeczpospolita": Rostowski musi odejść

  Minister który twierdzi że kupowanie wyemitowanych przez niego obligacji jest złe bo powiększa dług jest niewiarygodny i powinien być zwolniony dyscyplinarnie.

 • Re: Odmowa śledztwa ws. połączeń z telefonu L.Kaczyńskiego z 2010 r. - prawomocna

  Ile jeszcze razy Tusk z kolesiami skompromitują nasz kraj ??? Wstyd być teraz polakiem ! Kto głosował na rządy matoła ???

 • Re: CBOS: PO - 31 proc., PiS - 22 proc., RP i SP poza parlamentem

  Sondaże coraz gorsze to PO dostaje pomoc od Tuleyewów , a o finanse rownież rodziny Tuska dbają sedziowie tacy jak Malewski z Gdanska.

 • rajepodatkowe.co.cc

  rajepodatkowe.co.cc - tu jest więcej info na temat Twojej firmy na Cyprze i niższych kosztach utrzymania o 700%

 • Re: ŚCIEMA!

  Tomek ma rację! Ja wiem kto to pan Malewski czy pan Kowalewski. A już ten drugi to bardzo podejrzany typek. "Przypadkiem" znalazł się we Francji 12 grudnia 1981 roku i przypadkiem tam został na 10 lat dopóki istniał PRL. Przypadkiem francuskie MZW chciało go wydalić z Francji jako podejrzanego o współpracę z PRLowskimi służbami specjalnymi. To powszechnie znane informacje. "Przypadkiem" po