• Informacje na temat:

  mały książe

Artykuły na temat: mały książe
 • "Mały Książę" ukazał się... po śląsku. Tłumacz "trocha się boł"

  Klasyka światowej literatury - „Mały Książę” - ukazał się właśnie w tłumaczeniu na śląski nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Autorem przekładu jest Grzegorz Kulik, który przetłumaczył już „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa i „Dracha” Szczepana Twardocha.

 • Książę George dostał pod choinkę wymarzony prezent

  O liście czteroletniego księcia George'a do św. Mikołaja było już głośno przed świętami. Trzeci w kolejności następca brytyjskiego tronu prosił wówczas o samochód policyjny. Jak przyznał jego ojciec, mały książę był podekscytowany prezentem, który znalazł pod choinką - podaje "The Sun".

 • Mały książę na ratunek wiejskiej szkole

  Uczniowie z małej, zagrożonej zamknięciem wiejskiej szkoły w zachodniej Anglii wpadli na niezwykły pomysł, jak ją uratować. Napisali list do księcia Williama i księżnej Kate, oferując miejsce w swojej szkole ich na razie dopiero 7-miesięcznemu synowi, księciu George'owi.

 • Nie książę i nie żebrak

  Londyn ma nowego burmistrza. Jest nim 45-letni Sadiq Khan - wychowany na blokowisku syn kierowcy autobusu. To pierwszy w historii Europy muzułmanin, który został liderem zachodniej metropolii. Jego konkurent, Zac Goldsmith, urodził się ze "srebrną łyżeczką w ustach". Tak Anglicy określają kogoś, komu od dzieciństwa wiatr wieje plecy i ma w życiu z górki. Goldsmith jest synem miliardera. Miał szansę na fotel burmistrza, ale ją zaprzepaścił. Taką cenę płaci się na Wyspach, grając brudnymi...

 • Casting do roli tytułowej w musicalu "Mały Książę"

  Gliwicki Teatr Muzyczny ogłosił casting do roli tytułowej w musicalu pt. "Mały Książę". Poszukiwani są utalentowani artystycznie chłopcy w wieku od 8 do 12 lat. Doświadczenie sceniczne nie jest wymagane. Premiera odbędzie się w maju 2013 roku.

 • Premiera spektaklu muzycznego "Mały Książę" na podstawie ponadczasowej powieści Antoine'a de Saint-Exupery'ego odbędzie się w piątek w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Do głównej roli przygotowywało się czterech chłopców wyłonionych w castingu.

 • Książę George w piżamie i szlafroku spotkał się Barackiem Obamą

  Nie tylko młodsze pokolenie brytyjskiej rodziny królewskiej - z księciem Williamem i księżną Kate na czele - spotkało się wczoraj z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą i jego małżonką Michelle. Podobnego zaszczytu dostąpił również mały książę George, który naprzeciw prezydenckiej parze wyszedł w piżamie i szlafroku.

 • Mały Książę w nowym wydaniu. Czyli przybysz z B-612 nie tylko w kinie

  W najbliższy piątek – 7 sierpnia – do kin w całej Polsce wejdzie ekranizacja jednej z najpiękniejszych książek wszech czasów "Małego Księcia". Reżyserem filmu jest Mark Osborne. Z tej okazji na rynku wydawniczym pojawiły się nowe książki o przygodach przybysza z B-612. Można je zdobyć w naszej zabawie na RMF24. Sprawdźcie poniżej jak.

 • "Mały Książę" w Centrum Kultury w Gdyni

  ...i kostiumami Grupy Teatralnej Scena 138. Zainspirowana spektaklem "Idąc do... czyli historia Małego Księcia" artystka powróciła do pasji, jaką jest malowanie ilustracji do książek dziecięcych. W ten sposób...

 • Książę George i księżniczka Charlotte będą musieli kłaniać się... prababci Elżbiecie II

  Od piątego roku życia królewskie dziecko ma obowiązek kłaniać się monarchini. Jest to jedyna osoba, wobec której dzieci będą musiały przestrzegać tych królewskich zasad - powiedziała Marlene Koening w rozmowie z magazynem "Hello!". Mały George 22 lipca skończył 5 lat, co oznacza, że musi zastosować się już do nowych zasad. Wkrótce będzie kłaniał się swojej prababci. Magazyn "Hello!" podkreśla...

Zdjęcia na temat: mały książe
Wideo na temat: mały książe
 • Ach, co to był za chrzest

  miejsce 25 lat temu. Mały książę ma siedmioro rodziców chrzestnych.

 • Prawnuk królowej Elżbiety II po raz pierwszy z zagraniczną wizytą

  Książę Jerzy - królewski potomek wraz z rodzicami rozpoczął swoją pierwszą zagraniczną podróż. Ośmiomiesięczny arystokrata blisko trzydzieści dni spędzi poza domem. Zgodę na wspólny wyjazd księcia Williama i małego Jerzego wyraziła królowa Elżbieta II. Jest to odstępstwo od zasady, że najbliżsi spadkobiercy tronu nie powinni na wszelki wypadek podróżować razem. Królewska rodzina przybyła do Wellington w Nowej Zelandii. Wcześniej czekała ich przesiadka w Sydney w Australii. Na miejscu powitano...

 • Pierwsze urodziny małego księcia

  przewodni imprezy to postać królika Piotrusia, którą uwielbia mały książę.

Dyskusje na temat: mały książe