• Informacje na temat:

  mamelucy

Artykuły na temat: mamelucy
 • ...uzależnieni od Imperium Osmańskiego mamelucy Murad Bej i Ibrahim Bej. Pierwszy był emirem el-Hadż (przywódcą pielgrzymek do Mekki), a drugi szejkiem el-Beled (wodzem kraju). Ibrahim Bej rządził(...). Tam też utworzono wielki obóz wojskowy - przebywało w nim ok. 60 tys. ludzi. Najwyższą wartość bojową przedstawiali konni mamelucy w sile ok. 10 tys.; poza tym Imbaby bronili janczarzy oraz uzbrojeni...

 • Archeolodzy prowadzący wykopaliska w ruinach miasta krzyżowców w środkowym Izraelu odkryli skarb 108 złotych monet, ukryty w dzbanie pod posadzką - informuje serwis internetowy Israel National News.

 • Podziemną salę z około X wieku odkryli archeolodzy na stanowisku w prowincji Hama w środkowo-zachodniej Syrii - informuje serwis internetowy Global Arab Network.

 • Archeolodzy, prowadzący wykopaliska w ruinach miasta krzyżowców w środkowym Izraelu, odkryli 108 złotych monet - informuje serwis internetowy Israel National News. Skarb był ukryty w dzbanie pod posadzką.

 • "Czwórka koni" w muzealnym oknie

  Obraz Zygmunta Rozwadowskiego "Czwórka koni" z 1923 roku, przedstawiający czterokonny wóz z zaprzęgiem na tle zimowego pejzażu wiejskiego, to kolejne dzieło, które będziemy podziwiać w "Galerii w oknie" Muzeum Śląskiego w Katowicach.

 • Podziemną salę z około X wieku odkryli archeolodzy na stanowisku w prowincji Hama w środkowo-zachodniej Syrii - informuje serwis internetowy Global Arab Network. Odkrycia dokonał zespół naukowców prowadzący prace wykopaliskowe w związku z robotami konserwacyjnymi przy jednej z ulic miasta Hama, stolicy prowincji o tej samej nazwie.

 • Starcy bez serca

  Al-Kaida, największa organizacja terrorystyczna naszych czasów, przypomina działającą w średniowieczu i budzącą ­nie mniejszą grozę islamską sektę asasynów.

Dyskusje na temat: mamelucy
 • Re: Wiceszef MSZ ostro o wdrożeniu decyzji relokacyjnej ws. uchodźców

  O czym jest ten interniany "wypierd" ? Może mi ktoś to wytłumaczyć ? To, że brukselscy i berlińscy mamelucy ( nie mamelukowie) chcą nam sprzedać wojnę domową, to rozumiem, ale nie rozumiem tego, że czyjeś prywarne rojenia o "ponadnarodowych formach zarządzania migracjami i ruchem uchodźczym" mają być przedmiotem zainteresowania Polaków, a nie lekarzy psychiatrów ???

 • Re: Episkopat apeluje. "Dla lepszej przyszłości naszej ojczyzny"

  pomyśleć kim byli mamelucy egipscy, janczarzy tureccy czy francuska Legia Cudzoziemska. Okrutnymi, ślepymi, bezmózgimi, lojalnymi wykonawcami rozkazów swoich panów.

 • Re: Mają powstać nowe izraelskie osiedla na Zachodnim Brzegu

  żadnego znaczenia oprócz symbolicznego. Od nowa została stworzona przez Mameluków. Mamelucy odbudowali i rozbudowali Jerozolimę, bez jakiegokolwiek udziału Żydów i już jako kwitnące miasto oddali

 • Re: Ekspert o zjednoczeniu lewicy. "Polityczna fantazja"

  zachodniej koalicji. A może fakt, że jako jedyny naród walczacy w koalicji antyhitlerowskiej NIE ZOSTALLIŚMY zaproszeni do defilady zwyciestwa w Londynie kiedy mamelucy czy hindusi paradowali jak pogromcy

 • Re: Francuscy deputowani chcą uznania Palestyny jako państwa

  wypraw krzyżowych istniało – założone przez krzyżowców – Królestwo Jerozolimskie, które później zdobyli egipscy mamelucy.

 • Re: Ukraina: Droga do Polski zablokowana

  na zdjęciu dzisiejsi "mamelucy, czerkiesi" chcą powstrzymać wtrącanie się europy, na tarczy data 1488, i późniejsze SS jest wymowne

 • Re: "Rząd chce uprawiać prymitywną propagandę smoleńską"

  Nie ulega kwestii, że Tusk i jego mamelucy grali z nieprzyjaźnie nastawionym mocarstwem przeciw własnemu prezydentowi. Pewne jest również, że sprawa katastrofy daleka jest od wyjaśnienia. Nie ma co liczyć na współpracę Rosjan, po tak długim czasie badanie wraku nie ma sensu. Nasi amerykańscy sojusznicy mają nagrania, zdjęcia, filmy. Dlaczego nasz rząd nie zwróci się do nich o pomoc?

 • Re: Re: Izrael ma prawo do swojego terytorium

  , Europejczycy w ramach wypraw krzyżowych, w końcu Arabowie, Mamelucy (Egipt) i Turcy.

 • Re: Re: Re: Katyn

  najemników z całego świata, co nie świadczy, że ci najemnicy, jak jacyś Mamelucy, rządzili Rosją.

 • Re: "Dla Izraela nie jesteśmy ludźmi. Jesteśmy kimś gorszym"

  Z tym "potem" poleciales na skroty,bo byli Asyryjczycy,Babilonczycy,Persowie,Grecy,Rzymianie,Bizantyjczycy,Arabowie,Turcy Seldzuccy,krzyzowcy,Egipcjanie,Mamelucy,Turacy Osmanscy.Po upadku powstania Bar Kochby w 135 Zydzi zostali rozproszeni miedzy narodami a Ziemia Izraela zostala nazwana Syria Palestyna.Ale fakt pozostaje faktem,byli tam od 3000 lat jako Judea i Izrael potem Judea i Samaria,a po