• Informacje na temat:

  manas

Artykuły na temat: manas
 • USA zaczęły przenosić do Rumunii działania bazy lotniczej Manas

  USA rozpoczęły przenoszenie do Rumunii działań bazy Manas w Kirgistanie, dotąd służącej jako lotnisko tranzytowe dla amerykańskich samolotów transportowych zaopatrujących siły międzynarodowe w Afganistanie - poinformował Pentagon.

 • USA rozpoczęły przenoszenie do Rumunii działań bazy Manas w Kirgistanie, dotąd służącej jako lotnisko tranzytowe dla amerykańskich samolotów transportowych zaopatrujących siły międzynarodowe w Afganistanie - poinformował w piątek Pentagon.

 • Amerykanie opuszczą bazę Manas pod Biszkekiem?

  Tymczasowy rząd Kirgistanu może skrócić okres wynajmu Amerykanom bazy Manas - zapowiedział Omurbek Tekebajew, były lider opozycji. Jest on odpowiedzialny za sprawy konstytucyjne w nowym gabinecie, który przejął władzę w Kirgistanie.

 • Tymczasowy rząd Kirgistanu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie umowy na dostawy paliwa do amerykańskiej bazy w Manas. Prokuratura rozpoczęła dochodzenie w sprawie przekupstwa, w które uwikłany miał być syn obalonego prezydenta Kurmanbeka Bakijewa, Maksim.

 • Polscy żołnierze wracają nareszcie z bazy Manas

  Już ich nie blokuje pył wulkaniczny ani napięta sytuacja w Kirgistanie. Pierwsi polscy żołnierze z szóstej zmiany kontyngentu wojskowego w Afganistanie wrócą dzisiaj do kraju. Jak dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb, amerykański samolot czarterowy wystartował przed godz. 6 z lotniska w kirgiskiej bazy Manas.

 • Katastrofa tureckiego samolotu: Wzrosła liczba ofiar

  Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego tureckich linii lotniczych, który rozbił się w poniedziałek na terenie zamieszkanym w pobliżu lotniska Manas pod Biszkekiem - podało kirgiskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

 • Kirgistan ostatecznie wyrzuca USA z bazy Manas

  Kirgistan podtrzymuje swą decyzję o zakończeniu wykorzystywania przez Amerykanów bazy Manas - oświadczył w Moskwie kirgiski minister spraw zagranicznych Kadyrbek Sarbajew. Ogłoszenie tej decyzji w Moskwie nie było przypadkowe: to właśnie Rosjanie naciskali na Kirgistan, by pozbył się Amerykanów.

 • Kirgistan: Katastrofa samolotu tureckich linii lotniczych

  Co najmniej 32 osoby zginęły w katastrofie samolotu transportowego tureckich linii lotniczych, który rozbił się w poniedziałek na terenie zamieszkanym w pobliżu lotniska Manas pod Biszkekiem - poinformowały władze Kirgistanu. Wśród ofiar jest sześcioro dzieci.

 • Napadł na kobietę. Pójdzie do kolonii karnej

  Sąd w Biszkeku skazał na cztery lata więzienia za chuligaństwo pracownika amerykańskiej bazy lotniczej Manas Brandona Corneliusa - poinformowała w poniedziałek służba prasowa Sądy Najwyższego Kirgistanu. Zaznaczono, że obywatel USA został uznany za winnego i skazany na cztery lata kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

 • Kirgistan oświadczył dzisiaj, iż decyzja o zamknięciu amerykańskiej bazy lotniczej Manas, pod Biszkekiem, jest ostateczna.

Dyskusje na temat: manas