• Informacje na temat:

  manewr

Artykuły na temat: manewr
 • "Le Point": Agresywne manewry rosyjskich samolotów

  W weekend na Morzu Śródziemnym doszło do "agresywnych" manewrów dwóch rosyjskich samolotów wojskowych w pobliżu francuskiej fregaty Akwitania - informuje na stronie internetowej francuski tygodnik "Le Point". Miały one "zastraszyć Francję i jej prezydenta" - czytamy.

 • Rosja chce odpowiedzieć na manewry NATO. Rakietami

  ...​NATO przeprowadza obecnie wielkie manewry w Norwegii. Służyć mają one odstraszaniu. Moskwa czuję się sprowokowana i planuje ryzykowną reakcję.

 • Sonda Juno opóźnia ważny manewr

  Opóźnia się kolejny etap misji sondy Juno. Centrum kontroli lotu podjęło decyzję o przełożeniu planowanego na środę manewru, korygującego orbitę próbnika. Odpalenie głównego silnika sondy miało zmniejszyć jej okres obiegu wokół Jowisza z 53,4 do 14 dni. NASA poinformowała jednak, że potrzebuje więcej czasu na analizę zauważonych wczoraj nieprawidłowości w pracy zaworów paliwowych. Kolejna okazja...

 • Chwile grozy podczas lądowania. Pilot przerwał manewr

  Dramatycznie wyglądające podejście do lądowania nagrał jeden z miłośników lotnictwa w Birmingham. Pilot Airbusa linii Air France próbował posadzić samolot przy silnym bocznym wietrze. Podmuchy okazały się jednak zbyt silne, aby zapanować nad maszyną, dlatego zdecydował się na przejście na drugie okrążenie. Decyzję podjął w ostatniej chwili, bo maszyna niemal dotknęła kołami pasa.

 • Chiny krytykują USA za manewr na Morzu Południowochińskim

  MSZ w Pekinie skrytykowało w czwartek manewr niszczyciela rakietowego USA, który przepłynął obok sztucznej wyspy wybudowanej przez Chiny na spornym archipelagu Spratly na Morzu Południowochińskim. To pierwszy taki manewr za prezydentury Donalda Trumpa.

 • Uwaga na drogach! Trwają manewry 12. Dywizji Zmechanizowanej

  ...​Uwaga kierowcy z Zachodniopomorskiego! Do końca tygodnia na drogach spotkać możecie kolumny pojazdów wojskowych. Trwają bowiem manewry oddziałów 12. Dywizji Zmechanizowanej.

 • Katastrofa AirAsia: Gwałtowny manewr pilotów

  Samolot wzbijał się z prędkością ponad 1,8 km na minutę, czyli w tempie samolotów myśliwskich. Na razie nie wiadomo, co wydarzyło się w trakcie lotu, że piloci zmuszeni byli do tak gwałtownego manewru.

 • Harry i Meghan przeżyli chwile grozy. Książęcy samolot przerwał manewr lądowania

  ...momencie kapitan przerywa manewr i podnosi samolot. Kapitan Nigel Rosser uznał, że inna maszyna, znajdująca się jeszcze na płycie lotniska, byłaby zbyt blisko. Macie kolejną okazje, żeby przyjrzeć się...

 • Ryzykowny manewr. Wiatr utrudniał lądowanie Airbusa

  W niedzielę zła pogoda z silnymi podmuchami wiatru uniemożliwiła lądowanie Airbusa A320 na lotnisku w brytyjskim Manchester. Pilot zmuszony był przerwać lądowanie maszyny i zawrócić.

 • Niezwykle trudny manewr na morzu. Polscy lotnicy dołączyli do fregaty ORP Kościuszko

  Polscy lotnicy dołączyli do fregaty ORP Kościuszko, płynącej z misją na Morze Śródziemne. Pomogą w patrolowaniu szlaków żeglugowych i walce z kryzysem migracyjnym. Lądowanie śmigłowca SH-2G na pokładzie okrętu na wodach zatoki obserwował reporter RMF FM Kuba Kaługa. To niezwykle trudny manewr - szerokość lądowiska jest tam mniejsza niż rozpiętość śmigieł.

Zdjęcia na temat: manewr
Wideo na temat: manewr
 • Prezes lotniska: Manewr lądowania był perfekcyjny

  Prezes lotniska w Modlinie chwali pilota awionetki za perfekcyjny manewr lądowania. „Manewr lądowania był tak krótki, że ledwo zdążyliśmy go zauważyć. Lądowanie wyglądało bardzo spokojnie. Gdybym nie wiedział, że nie ma koła, to myślałbym, że to normalne lądowanie” – powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.

 • Boeing 767 wylądował bez podwozia

  Boeing 767 z 231 osobami na pokładzie lecący z Newark w USA lądował  awaryjnie bez podwozia na warszawskim Lotnisku Chopina. Manewr po mistrzowsku wykonał kpt. Tadeusz Wrona. Żaden z pasażerów i członków załogi nie został ranny. Przed lądowaniem pas startowy lotniska pokryto gaśniczą pianą, samo lądowanie odbyło się w asyście wozów strażackich. Piloci dzięki brawurowemu lądowaniu stali się

 • Matyja o "odchudzaniu rządu": Dymisje to manewr czysto wizerunkowy

  Matyja o "odchudzaniu rządu": Dymisje to manewr czysto wizerunkowy