• Informacje na temat:

  manewry

Artykuły na temat: manewry
 • Napięta sytuacja. Planują manewry wojskowe

  ...praktyczne, a nie polityczne. Wspólne manewry wojsk USA i Korei Płd. w ramach symulowanych gier wojennych o kryptonimie "Key Resolve" oraz ćwiczenia "Foal Eagle" odbywają się co roku na wiosnę. Mimo...

 • Obserwatorzy NATO na rosyjskich manewrach

  Decyzje NATO i Jensa Stoltenberga w kwestii wysłania obserwatorów na manewry Zapad'17 to odpowiedź na zaproszenie władz białoruskich do siedmiu krajów regionu – powiedział PAP zastępca redaktora naczelnego portalu Defence24.pl Andrzej Hładij.

 • Wielkie manewry wojskowe na Bałtyku

  Razem jesteśmy silniejsi, a wspólne manewry Baltops 17 udoskonalą nasz potencjał bojowy – powiedział w sobotę w Szczecinie wiceadmirał Christopher Grady. W niedzielę rano 50 okrętów wojennych z 14 państw opuści polski port i rozpocznie ćwiczenia na Morzu Bałtyckim.

 • Lądowiska były umiejscowione w trzech rożnych lokalizacjach. Po wylądowaniu żołnierze rozpoczęli 90-kilometrowy przemarsz do strzelnicy w miejscowości Krasnyje Strugi, gdzie zakończono manewry.

 • Piętnaście okrętów niemieckiej flotylli Bundesmarine zakotwiczyło w świnoujskim porcie wojennym po przeprowadzonych na Bałtyku ćwiczeniach.

 • Ukraina: 120 tysięcy żołnierzy na manewrach Zapad-2017

  Ukraina twierdzi, że w rosyjsko-białoruskich manewrach Zapad 2017 bierze udział 120 tysięcy żołnierzy. Dziś oficjalnie ostatni dzień ćwiczeń wojskowych, odbywających się na terytorium Rosji i Białorusi. Nad Dnieprem manewry wywołują duże zaniepokojenie.

 • Tragedia podczas rosyjskich manewrów. Zginął żołnierz

  ...odbywały się manewry. Na poligonie Aszułuk przy granicy z Kazachstanem ćwiczyły wojska obrony przeciwlotniczej z wykorzystaniem rakiet S-300 i S-400. Na Morzu Czarnym w manewrach uczestniczyły okręty(...) z użyciem lotnictwa odbyły się również na zaanektowanym Krymie. Za tydzień rozpoczną się duże rosyjsko-białoruskie manewry Zapad 2017. Według oficjalnych informacji ma w nich wziąć udział około 13

 • Manewry Baltops 2016 w Ustce

  ...morskiej z kilku krajów wzięło dziś udział w operacji desantowej na poligonie Ustka odbywającej się w ramach ćwiczenia Baltops 2016. Manewry Baltops 2016 rozpoczęły się 3 czerwca, a zakończą 19(...) największych i najważniejszych ćwiczeń NATO na Bałtyku. Ze strony polskiej, w manewry zaangażowany jest okręt podwodny ORP Kondor, pięć trałowców, 4 myśliwce F-16, samolot patrolowo - rozpoznawczy An...

 • Ukraiński wywiad ostrzega: Rosja prowadzi niebezpieczne manewry

  Zdaniem przedstawicieli ukraińskiej armii Rosjanie prowadzą nad Morzem Czarnym manewry zagrażające bezpieczeństwu cywilnych lotów.

 • Wielkie manewry wojskowe w Arabii Saudyjskiej

  Według Saudyjskiej Agencji Prasowej, będą to "największe ćwiczenia w historii". Wezmą w nich udział wojska lądowe i siły powietrzne z państw arabskich i afrykańskich. Agencja nie precyzuje, kiedy operacja się rozpocznie i jak długo będzie trwała. Wiadomo tylko, że odbędzie się na północy Arabii Saudyjskiej.  Arabski dziennik "Gulf News" pisze, że manewry mają być widocznym znakiem zaangażowania...

Zdjęcia na temat: manewry
Wideo na temat: manewry
 • Prezes lotniska: Manewr lądowania był perfekcyjny

  Prezes lotniska w Modlinie chwali pilota awionetki za perfekcyjny manewr lądowania. „Manewr lądowania był tak krótki, że ledwo zdążyliśmy go zauważyć. Lądowanie wyglądało bardzo spokojnie. Gdybym nie wiedział, że nie ma koła, to myślałbym, że to normalne lądowanie” – powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.

 • Boeing 767 wylądował bez podwozia

  Boeing 767 z 231 osobami na pokładzie lecący z Newark w USA lądował  awaryjnie bez podwozia na warszawskim Lotnisku Chopina. Manewr po mistrzowsku wykonał kpt. Tadeusz Wrona. Żaden z pasażerów i członków załogi nie został ranny. Przed lądowaniem pas startowy lotniska pokryto gaśniczą pianą, samo lądowanie odbyło się w asyście wozów strażackich. Piloci dzięki brawurowemu lądowaniu stali się bohaterami. Prezydent Bronisław Komorowski nadał im, a także całej załodze boeinga wysokie państwowe...

 • Czołgi, armaty i rakiety, czyli "śląskie manewry"

  W Bytomiu odbyła się 11. edycja zlotu pojazdów wojskowych. Pasjonaci mieli okazję nie tylko podziwiać militarne oldtimery, ale także przejechać się niektórymi spośród nich. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznego przeglądu pojazdów gąsienicowych. Uważamy, że jest to jedna z największych imprez militarnych na południu Polski" – powiedział Norbert Kujawa, organizator imprezy.

Dyskusje na temat: manewry