• Informacje na temat:

  manewry

Artykuły na temat: manewry
 • Białorusko-rosyjskie manewry wojsk powietrznodesantowych pod Brześciem, w pobliżu granicy polsko-białoruskiej, rozpoczną się oficjalnie 9 kwietnia, zaś ich aktywna faza będzie trwać od 10 do 12 kwietnia – poinformowało ministerstwo obrony w Mińsku.

 • W cieniu mundialu Rosja przeprowadza manewry

  Flotę Czarnomorską w stan gotowości bojowej na wodach wokół anektowanego Krymu. W czerwcu resort obrony zorganizował także manewry z udziałem kompleksów rakietowych S-400 i Iskander. Ten ostatni system...

 • "Pokazać zdolność NATO". Manewry drażnią Rosję?

  Największe od czasów zimnej wojny manewry NATO rozpoczną się w czwartek w Norwegii z udziałem 50 tysięcy żołnierzy i znaczących środków materialnych. To demonstracja siły, która drażni sąsiednią Rosję - wskazuje agencja AFP.

 • "Nawiny": Białoruś i Rosja skoordynowały manewry

  Niezależna gazeta internetowa "Nawiny" pisze, że trwające w Rosji manewry „Wostok 2018” i zakończone w środę ćwiczenia białoruskiej armii nieprzypadkowo zbiegły się w czasie. Jej zdaniem, zostały one skoordynowane, a decyzję o tym podjęto na najwyższym szczeblu.

 • Rosja: Manewry lotnicze przed Mundialem

  W południowych regionach Federacji Rosyjskiej i na anektowanym Krymie zaplanowano ćwiczenia z udziałem co najmniej stu samolotów i śmigłowców - podaje rozgłośnia Echo Moskwa. Zdaniem części niezależnych komentatorów rosyjskie manewry lotnicze nie powinny być organizowane kilka dni przed rozpoczęciem Mundialu.

 • Manewry rosyjskiej marynarki wojennej na Bałtyku

  Na Bałtyku u południowych wybrzeży Szwecji rozpoczęły się w środę manewry rakietowe rosyjskiej marynarki wojennej. Pływające między Gdynią a szwedzką Karlskroną promy zmuszone zostały do zmiany kursu.

 • Napięta sytuacja. Planują manewry wojskowe

  ...praktyczne, a nie polityczne. Wspólne manewry wojsk USA i Korei Płd. w ramach symulowanych gier wojennych o kryptonimie "Key Resolve" oraz ćwiczenia "Foal Eagle" odbywają się co roku na wiosnę. Mimo...

 • Obserwatorzy NATO na rosyjskich manewrach

  Decyzje NATO i Jensa Stoltenberga w kwestii wysłania obserwatorów na manewry Zapad'17 to odpowiedź na zaproszenie władz białoruskich do siedmiu krajów regionu – powiedział PAP zastępca redaktora naczelnego portalu Defence24.pl Andrzej Hładij.

 • "Le Point": Agresywne manewry rosyjskich samolotów

  W weekend na Morzu Śródziemnym doszło do "agresywnych" manewrów dwóch rosyjskich samolotów wojskowych w pobliżu francuskiej fregaty Akwitania - informuje na stronie internetowej francuski tygodnik "Le Point". Miały one "zastraszyć Francję i jej prezydenta" - czytamy.

 • Dzień przed rozpoczęciem mundialu Rosja zorganizowała manewry wojskowe z udziałem ciężkich wyrzutni rakietowych. Według Radia Svoboda, w Zachodnim i Centralnym okręgach wojskowych na poligony wyjechały kompleksy "Iskander" i S-400. W ćwiczeniach bierze udział 30 tysięcy żołnierzy i 5 tysięcy jednostek sprzętu.

Zdjęcia na temat: manewry
Wideo na temat: manewry
 • Prezes lotniska: Manewr lądowania był perfekcyjny

  Prezes lotniska w Modlinie chwali pilota awionetki za perfekcyjny manewr lądowania. „Manewr lądowania był tak krótki, że ledwo zdążyliśmy go zauważyć. Lądowanie wyglądało bardzo spokojnie. Gdybym nie wiedział, że nie ma koła, to myślałbym, że to normalne lądowanie” – powiedział Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.

 • Boeing 767 wylądował bez podwozia

  Boeing 767 z 231 osobami na pokładzie lecący z Newark w USA lądował  awaryjnie bez podwozia na warszawskim Lotnisku Chopina. Manewr po mistrzowsku wykonał kpt. Tadeusz Wrona. Żaden z pasażerów i członków załogi nie został ranny. Przed lądowaniem pas startowy lotniska pokryto gaśniczą pianą, samo lądowanie odbyło się w asyście wozów strażackich. Piloci dzięki brawurowemu lądowaniu stali się bohaterami. Prezydent Bronisław Komorowski nadał im, a także całej załodze boeinga wysokie państwowe...

 • Czołgi, armaty i rakiety, czyli "śląskie manewry"

  W Bytomiu odbyła się 11. edycja zlotu pojazdów wojskowych. Pasjonaci mieli okazję nie tylko podziwiać militarne oldtimery, ale także przejechać się niektórymi spośród nich. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznego przeglądu pojazdów gąsienicowych. Uważamy, że jest to jedna z największych imprez militarnych na południu Polski" – powiedział Norbert Kujawa, organizator imprezy.

Dyskusje na temat: manewry