• Informacje na temat:

  manifest

Artykuły na temat: manifest
 • Confiteor oznacza po łacinie wyznaję i stanowi początek modlitwy, która ma być szczerym wyznaniem wiary. Confiteor to również tytuł najsłynniejszego manifestu artystycznego Młodej Polski, który został napisany przez Stanisława Przybyszewskiego i opublikowany na łamach krakowskiego czasopisma Życie 1 stycznia 1899 roku. Skojarzenia z religijnym wyznaniem są w nim w pełni zamierzone - według...

 • ​Manifest PO i Nowoczesnej na wybory samorządowe

  Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiły w piątek w Sejmie wspólny manifest programowy na wybory samorządowe. Jak podkreślali politycy obu partii, ma to być "krok milowy do wspólnej koalicji".

 • Wielka Brytania: "Kompromitacja" lewicy? Wyciekł manifest wyborczy

  Brytyjskie media publikują dziś poufny, wewnętrzny dokument - projekt programu wyborczego Partii Pracy. Analitycy uważają, że wyciek świadczy o wewnętrznych napięciach w stronnictwie. Politycy Partii Konserwatywnej nazywają to kompromitacją.

 • Poszukiwania złodzieja broni, który wysłał Trumpowi antyrządowy manifest

  W USA kolejny dzień trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o kradzież broni ze sklepu w stanie Wisconsin, o wysłanie antyrządowego manifestu do prezydenta Donalda Trumpa i grożenie, że przeprowadzi atak - poinformowały służby bezpieczeństwa.

 • Zmarł czeski pisarz, autor słynnego manifestu

  Nie żyje czeski pisarz i publicysta Ludvik Vaculik, autor słynnego manifestu "Dwa tysiące słów' z 1968 roku. Miał 88 lat.

 • Włoska prasa: Trump przedstawił w Polsce swój manifest dla Zachodu

  Wyzwanie rzucone Władimirowi Putinowi, by się "zatrzymał" i pytanie do Zachodu, czy chce przetrwać - to według włoskiej prasy główne akcenty wypowiedzi prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Zauważa się, że przedstawił on swój "manifest dla Zachodu".

 • Theresa May szykuje manifest ws. Brexitu. Co obieca brytyjska premier?

  ...​Brytyjska premier Theresa May w manifeście wyborczym swej Partii Konserwatywnej obieca, że zakończy swobodny przepływ osób z UE - podał tabloid "Daily Mail", powołując się na źródła w ugrupowaniu. Przedterminowe wybory zaplanowano na 8 czerwca. Według gazety, manifest wyborczy ma także zawierać zapowiedź wycofania się Wielkiej Brytanii ze wspólnego rynku i z Trybunału Sprawiedliwości UE.

 • Napastnik z Monachium planował zamach od roku. Napisał też manifest

  Śledczy przeszukali pliki na komputerze chłopaka. Znaleźli tam jego manifest i ślady przygotowań z lata ubiegłego roku. Szef bawarskiej policji kryminalnej nie zdradził, co było w manifeście. Powiedział, że policjanci jeszcze tego dokumentu szczegółowo nie przeanalizowali. Ustalono natomiast, że Ali S. odwiedził Winnenden, gdzie w 2009 roku jego rówieśnik zastrzelił w szkole 15 osób. To...

 • Manifest demaskatora "Panama Papers" w "Sueddeutsche Zeitung"

  Źródło, przedstawiające się jako "John Doe", wypowiedziało się po raz pierwszy od opublikowania materiałów przez media miesiąc temu. Jego manifest ukaże się w sobotnim wydaniu "SZ"; w piątek wieczorem tekst dostępny był w wydaniu internetowym. Demaskator zwraca uwagę, że chociaż przepaść między bogatymi a biednymi należy do najpoważniejszych, stale zaostrzających się problemów na świecie...

 • W Jastrzębiu Zdroju rozpoczęły się w czwartek rano obchody 30. rocznicy pacyfikacji kopalni Manifest Lipcowy. 15 grudnia 1981 r. podczas tłumienia strajku od milicyjnych kul rannych zostało tam czterech górników.

Zdjęcia na temat: manifest
Wideo na temat: manifest
 • "Mein Kampf" Adolfa Hitlera w księgarniach. Po raz pierwszy od 1945 roku

  "Mein Kampf" Adolfa Hitlera trafiło na półki niemieckich księgarń. Liczące 2000 stron wydanie krytyczne manifestu Führera można kupić po raz pierwszy od 1945 roku. Do tej pory władze Bawarii, które posiadały prawa autorskie do książki, blokowały ponowne jej wydanie. Po upływie 70 lat prawa wygasły, co oznacza, że książkę będzie mógł wydać każdy. Aby uprzedzić pojawienie się na rynku publikacji

 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  Echa niedoszłego zamachu na parlament zdominowały dziś poranną prasę. „Gazeta Wyborcza” przynosi obfity opis działań i manifestów Brunona K., w „Rzeczpospolitej” czytamy natomiast przy tej okazji o sporze dotyczącym uprawnień ABW. Poranne gazety tradycyjnie przejrzał dla Was Tomasz Skory.

 • Nagi protest w Katowicach

  Kilkanaście osób protestowało w centrum Katowic przeciwko zabijaniu zwierząt i chodzeniu w futrach. Część z nich w ramach manifestu zrzuciła z siebie ubrania.