• Informacje na temat:

  marchlewski

Artykuły na temat: marchlewski
 • Zdrajcy spoczywają w Alei Zasłużonych

  Kombatanci Armii Krajowej oraz Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego stanowczo domagają się usunięcia grobowców Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego z cmentarza Wojskowego w Warszawie - pisze "Nasz Dziennik".

 • M.in. zarzuty pobicia postawił w środę prokurator trzem młodym mężczyznom, którzy pobili dotkliwie policjanta w centrum Szczecina - poinformowała prok. Aleksandra Marchlewska z Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

 • Zdrajcy w Alei Zasłużonych na Powązkach

  Kombatanci Armii Krajowej oraz Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego stanowczo domagają się usunięcia grobowców Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego z cmentarza Wojskowego w Warszawie - pisze "Nasz Dziennik".

 • Pogrzeb pilotów z grupy akrobatycznej "Żelazny"

  Setki osób uczestniczyły w pogrzebie dwóch pilotów z grupy akrobacyjnej „Żelazny”. Ceremonia odbyła się na lotnisku aeroklubu w Przylepie koło Zielonej Góry. Lech Marchlewski i Piotr Banachowicz zginęli w sobotę podczas pokazów lotniczych Air Show w Radomiu.

 • Żałoba w Radomiu i Zielonej Górze

  W Radomiu i Zielonej Górze wprowadzona została 3-dniowa żałoba po śmierci dwóch doświadczonych lotników. Piloci - Piotr Banachowicz i Lech Marchlewski - zginęli w czasie pokazów lotniczych w Radomiu. Obaj byli członkami elitarnej grupy akrobatycznej "Żelazny".

 • Tragiczny wypadek na Air Show w Radomiu

  Dwaj lotnicy z grupy akrobatycznej Żelazny - Piotr Banachowicz i Lech Marchlewski - zginęli podczas Air Show w Radomiu. Ich samoloty zderzyły się w powietrzu. Straciliśmy dwóch wspaniałych kolegów - powiedział generał Andrzej Błasik, dowódca sił powietrznych.

 • "Nasz Dziennik": Powązki nie dla Bieruta

  ...terenie zmieściłoby się ok. 120 zwykłych grobów - informuje gazeta. Nie mniej okazały jest znajdujący się obok sarkofag, gdzie pogrzebany został Julian Marchlewski. To on stał na czele Tymczasowego...

 • O prawdę historyczną na Powązkach

  ...także demoralizujące dla młodzieży otrzymującej na Powązkach fałszywą lekcję historii. Nadszedł czas na dokonanie na tym cmentarzu takich zmian, aby Julian Marchlewski, Bolesław Bierut, Karol...

 • Apel POKiN do prezesa IPN o dekomunizację alei zasłużonych na Powązkach

  ....              Nadszedł czas na dokonanie na tym cmentarzu takich zmian, aby Julian Marchlewski, Bolesław Bierut, Karol Świerczewski, Władysław Gomułka, Wojciech Jaruzelski nie spoczywali obok generała Tadeusza...

 • Buksowanie „dobrej zmiany”

  ..., aby Julian Marchlewski, Bolesław Bierut, Karol Świerczewski, Władysław Gomułka, Wojciech Jaruzelski nie spoczywali obok generałów Tadeusza Bora-Komorowskiego, Ryszarda Kuklińskiego i wielu innych...

Zdjęcia na temat: marchlewski