• Informacje na temat:

  marcin luter

Artykuły na temat: marcin luter
 • Reformacja została zapoczątkowana w XVI w. przez Marcina Lutra. Jej celem była odnowa chrześcijaństwa.

 • Luter kontra Halloween

  W dniu upamiętniającym symboliczny początek reformacji, 31 października, młodzi luteranie będą mieli okazję spotkać się w kinie Marzenie w Wiśle i wspólnie przeżywać jedyną w swoim rodzaju "Noc z Lutrem" - reformacyjne święto młodzieży.

 • Filmowa biografia Marcina Lutra powstaje w Małopolsce

  Do 14 listopada w Małopolsce będą realizowane zdjęcia do amerykańsko-brytyjskiego filmu o życiu Marcina Lutra w reżyserii Davida Batty. W produkcję zaangażowani są również polscy twórcy.

 • Niesamowite odkrycie unikatowej "Biblii Lutra"

  Najstarsze, pochodzącego z września 1522 roku, wydanie Nowego Testamentu w przekładzie Marcina Lutra odnalazła w swych zbiorach Książnica Cieszyńska - poinformował dyrektor placówki Krzysztof Szelong. Cenne dzieło wcześniej pozostawało niezauważone.

 • Skradziono cenne druki Marcina Lutra

  Trzy szesnastowieczne druki Marcina Lutra zostały skradzione z jego muzeum w niemieckim Eisenach. Wartość dokumentów oszacowano na 60 tysięcy euro. Na razie nie natrafiono na żaden ślad sprawców kradzieży.

 • Trzy cenne oryginalne druki Marcina Lutra skradziono z witryny w jego muzeum w Eisenach w Turyngii - poinformowała w sobotę policja. Ich wartość oszacowano na ok. 60 tys. euro. Nie natrafiono dotąd na ślad sprawców kradzieży.

 • "Papież nie zamierza zrehabilitować Lutra"

  Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zaprzeczył w sobotę doniesieniom zagranicznej prasy, między innymi dziennika "Financial Times", jakoby Benedykt XVI zamierzał "zrehabilitować" Marcina Lutra.

 • Kontrowersje wokół nominacji Pussy Riot do Nagrody Lutra

  ...sąd na dwa lata łagru za wykonanie antyputinowskiego utworu w prawosławnej świątyni. - Już sama nominacja jest oburzająca - powiedział Schorlemmer gazecie "Leipziger Volkszeitung". - Miasto (Marcina(...) Wittenberga do Nagrody Lutra za Nieustraszone Słowa, ufundowanej przez 16 niemieckich miast związanych z niemieckim inicjatorem reformacji Marcinem Lutrem. Nagroda przyznawana jest od 1999 r. co dwa lata...

 • Papież nie zamierza zrehabilitować Lutra

  Rzecznik Watykanu zaprzeczył medialnym doniesieniom, m.in. dziennika „Financial Times”, jakoby Benedykt XV zamierzał zrehabilitować Marcina Lutra. Ksiądz Federico Lombardi podkreślił, że tego typu doniesienia „nie mają żadnych podstaw” i że „nie jest przewidziana rehabilitacja Lutra”.

 • Z okazji zbliżającego się Święta Reformacji luterański duchowny ze Szczyrku ksiądz Jan Byrt przesłał w czwartek prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i szefowi Parlamentu Europejskiego Jerzemu Buzkowi pamiątkowe filiżanki z godłem luteranizmu, tzw. różą Lutra.

Zdjęcia na temat: marcin luter