• Informacje na temat:

  mariette

Artykuły na temat: mariette
 • Oto najważniejsze wydarzenia kulturalne nadchodzącego tygodnia

  Kinowy "Botoks", teatralny Fellini i ostatnia książka Umberto Eco. To będą najważniejsze wydarzenia w kulturze w nowym tygodniu.

 • Co łączy kuchnię ze sztuką i historią? Okazuje się, że bardzo wiele

  "Smak kwiatów pomarańczy" to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragù z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina, wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy).

 • 2015 dla Zuzanny i Jakuba. Sprawdź najpopularniejsze imiona minionego roku

  Zuzanna, Lena i Julia, a wśród chłopców Jakub, Antoni i Szymon. To najpopularniejsze imiona nadane dzieciom urodzonym w zeszłym roku – wynika ze statystyk Ministerstwa Cyfryzacji.

 • Rosja: Manifestacja opozycji w Moskwie w obronie wolności słowa

  Około 3 tys. osób zebrało się w niedzielę na Prospekcie Andrieja Sacharowa w centrum Moskwy, aby zaprotestować przeciwko tłumieniu wolności słowa w Rosji i kłamliwej propagandzie Kremla usprawiedliwiającej interwencję na Ukrainie.

 • ...zezwolenie. W poniedziałek wydała je Mariette Bussemaker, socjaldemokratyczna minister zdrowia. - Ta organizacja prowadzi działalność kryminalną, łamie wszelkie przepisy dotyczące ochrony zdrowia...

 • Następcy Bogackiej i Czapli na starcie!

  Na strzelnicach Zielonogórskiego Klubu Sportowego "Gwardia" odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym.

 • Amerykanka zarażona wirusem Ebola już w USA

  Zarażona wirusem Ebola amerykańska pielęgniarka Nancy Writebol przyleciała ze stolicy Liberii, Monrowii, do Stanów Zjednoczonych. To już drugi amerykański pacjent przetransportowany do kraju na leczenie.

 • Tajemnica jasnowłosej 4-latki

  Czy tajemnica pochodzenia 4-latki znalezionej u greckich Romów jest bliska rozwiązania? Jak podaje amerykańska telewizja NBC News, dziewczynka o jasnych włosach i niebieskich oczach jest córką bułgarskiej prostytutki, a para Romów dostała ją pod opiekę od sutenera kobiety.

 • 13 milionów dolarów grzywny zapłaci największy amerykański koncern zbrojeniowy - Lockheed Martin Corporation, za udostępnienie Chinom swojej technologii satelitarnej - poinformował Departament Stanu.

 • Odkrycia dokonał zespół naukowców, który pod kierunkiem dr. Zahi Hawassa prowadzi prace wykopaliskowe na stanowisku w Luksorze, których celem jest doprowadzenie do obniżenia poziomu wód gruntowych na zachodnim brzegu Nilu w Luksorze. Posąg Amenhotepa III i królowej Teje, którego odkrywcą w 1889 roku był francuski archeolog i egiptolog August Mariette, obecnie znajduje się w holu głównym Muzeum...

Zdjęcia na temat: mariette
Dyskusje na temat: mariette
 • Proste ze Piramida tzw Cheopsa ma 10 tys lat minim

  i nie CHeops ja zbudowal. A kto to nie wiemy, i tu fragment "...W 1850 roku Jean Pierre Mariette odnalazł stelę wzniesioną przez Cheopsa dla uczczenia zakończenia budowy świątyni Izydy. Napisy na steli mówią, iż piramida stała już, gdy Cheops wznosił świątynię. Boginią piramidy była właśnie Izyda. ("Wzniósł dom Izydy, Pani piramidy, obok domu Sfinksa"). Wskazuje to, że i Sfinks już wtedy stał

 • vetto

  Czechy protestuja a mi nic, milczenie owiec ! Ladnie koczuchy wystraszyli ludzi, ze nawet demokracji im sie nie chce. Ignorancja totalna !