• Informacje na temat:

  marković

Artykuły na temat: marković
 • Ostatni premier Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, Ante Marković, zmarł w Zagrzebie w wieku 87 lat - poinformowała chorwacka agencja HINA.

 • W wieku 87 lat zmarł w Zagrzebie ostatni premier Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, Ante Marković. Urodzony w Bośni Chorwat był przez dwa lata - od 1986 r. - prezydentem Chorwacji. Stanowisko premiera SFRJ objął w 1989 r., gdy Jugosławia zaczynała się rozpadać, rozkwitał nacjonalizm, a stan gospodarki kraju należał do najgorszych w Europie.

 • Belgradzki sąd wydał nakaz aresztowania Miry Marković, żony byłego prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia. Według policji Marković znajduje się w tej chwili w Rosji. Wyjechała z Serbii w lutym, gdy skończył się jej immunitet parlamentarny.

 • 15 lat procesu, rok kary. Wdowa po Miloszeviciu skazana

  Sąd w Belgradzie skazał w środę zaocznie na rok więzienia Mirjanę Marković, wdowę po byłym jugosłowiańskim przywódcy Slobodanie Miloszeviciu. Wyrok za sprzeniewierzenie własności państwowej zapadł po 15 latach od rozpoczęcia procesu - informuje agencja Tanjug.

 • Czarnogóra stała się 29. członkiem NATO

  ...​Wraz ze złożeniem przez szefa dyplomacji Czarnogóry Srdjana Darmanovicia w Departamencie Stanu w Waszyngtonie instrumentów akcesyjnych kraj ten stał się 29. członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. W skromnej ceremonii udział wziął premier Duszko Marković.

 • Żona byłego prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia, Mira Marković, po raz trzeci odwiedziła swojego męża, który od blisko miesiąca przebywa w więzieniu w Hadze. Czeka tam na proces za zbrodnie wojenne.

 • Żona odsuniętego w październiku od władzy prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszevicia - ultralewicowa socjolog Mirjana Marković - wezwała wczoraj do utworzenia wspólnego państwa bałkańskiego.

 • Serbia oficjalnie zwróciła się w czwartek do Rosji o ekstradycję wdowy po byłym prezydencie Jugosławii Slobodanie Miloszeviciu - Mirjany Marković i ich syna - Marko.

 • Mira Marković, żona byłego jugosłowiańskiego przywódcy Slobodana Miloszevicia jest w drodze do Holandii. Otrzymała bowiem zezwolenia i wizę niezbędne do odwiedzenia męża, oczekującego w więzieniu Trybunału Haskiego na rozprawę. Marković dostała holenderską wizę już w ubiegłym tygodniu po tym jak zgodę wyraziła Unia Europejska.

 • Tragiczna śmierć kibica koszykówki

  25-letni kibic Crvenej Zvezdy Belgrad Marko Ivkovic został śmiertelnie pchnięty nożem w Stambule przed meczem serbskiej drużyny z miejscowym Galatasaray. "Lekarze walczyli o jego życie jak lwy, ale niestety stracił zbyt wiele krwi" - powiedział serbski konsul Zoran Markovic w wywiadzie dla telewizji RTS.

Dyskusje na temat: marković