• Informacje na temat:

  marksizm

Artykuły na temat: marksizm
 • Franciszek: Marksizm myli się, negując to, że zależymy od Boga

  Papież Franciszek napisał, że "marksizm myli się, negując to, że człowiek zależy od Boga". Opinię tę wyraził we wstępie do opublikowanego we Włoszech zbioru pism emerytowanego papieża Benedykta XVI "Uwolnić wolność. Wiara i polityka w trzecim tysiącleciu".

 • Akcja ma zmienić stosunek Polaków do biznesu. Ksiądz tłumaczył, że dziś w Polsce najlepiej mają ci, którzy najgłośniej wołają o pomoc. - W Polsce obowiązuje "kato-marksizm". Mamy taką religię, że ci, którym się dobrze powodzi są źli i trzeba ich nienawidzić, a ci którzy są biedni są lepsi. Ta religia ma także swój przejaw rewolucyjny, że jak ci jest źle, to krzycz. Nasza polityka i nasze życie...

 • Chiny: Dziennikarze muszą znać teorię marksizmu W Chinach zaostrzone zostaną wymagania wobec dziennikarzy. Nowy system uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie zawodu będzie obejmował m.in. szkolenia z marksizmu i komunistycznej teorii mediów - poinformowała przedstawicielka władz.

 • UPA nie walczyła z Niemcami, panie pośle Marcinie Święcicki

  Jak ktoś za młodu nasiąkł marksizmem i leninizmem, to i w późniejszych latach jest podatny na inne głupawe ideologie.

 • Rewolucjonista od Rydzyka

  Popierany przez o. Tadeusza Rydzyka kandydat na ambasadora RP w Meksyku był kiedyś bliższy wiary w marksizm niż w Boga.

 • Siła i piękno wiary Ewangelia pracy - teoria czy praktyka?

  Tematyka pracy ludzkiej jest zagadnieniem kluczowym dla rozumienia kwestii społecznych. Potwierdza to choćby doświadczenie polskie ostatnich dziesięcioleci. Lata powojenne przyniosły nam system ideologiczny, który mienił się "filozofią pracy". Marksizm stawał w wyraźnej opozycji do poprzedniego ustroju ekonomicznego.

 • 'W Polsce promuje się egoistów „gwiżdżących” na wspólnotę'

  Komunistyczny "kult jednostki" zastąpiliśmy w III RP równie dogmatycznym "kultem jednostek" - twierdzi dr Barbara Fedyszak-Radziejowska w rozmowie z Bogdanem Zalewskim. Znana socjolog i etnograf, w PRL-u działająca w podziemnej "Solidarności" wskazuje na fałszywą ideologię egoizmów, która zastąpiła w Polsce peerelowski marksizm-leninizm.

 • Profesor Zbigniew Brzeziński podkreślił, że Leszek Kołakowski był nie tylko wybitnym filozofem, lecz jako rewizjonista marksizmu odegrał też ogromną rolę w procesie ideologicznego bankructwa komunizmu i zwycięstwa demokracji w Polsce.

 • Dyktator zgromadził tysiące książek o komunizmie, którego szczerze nienawidził

  Dyktator Chile gen. Augusto Pinochet Ugarte zgromadził olbrzymią bibliotekę, obejmującą 50 tys. tomów na temat historii, geografii oraz marksizmu, który zwalczał brutalnie podczas swoich rządów w latach 1973-90. Takie informacje ujawnił chilijski dziennikarz.

 • ..."Filozof heretyk między Marksem a diabłem" tak o zmarłym Leszku Kołakowskim pisze włoski dziennik "Corriere della Sera". Katolickie "Avvenire" zwraca zaś uwagę na to, że wybitny polski filozof był "krytyczną duszą marksizmu".

Zdjęcia na temat: marksizm