• Informacje na temat:

  maruszewski

Artykuły na temat: maruszewski
 • ...- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy narodziła się 20 lat temu w Klinice Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka z potrzeby jej pacjentów - mówi prof. Bohdan Maruszewski, dyrektor Kliniki i Wiceprezes Zarządu Fundacji WOŚP. - WOŚP ma ogromne znaczenie dla tego, co robimy; większość sprzętu, którym dysponujemy, to sprzęt zakupiony przez Orkiestrę. To dzięki niemu możliwe jest wykonywanie tak...

 • "Fundacja WOŚP bardzo efektywnie wydaje pieniądze"

  ...- Pieniądze wpłacane na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy są wydawane bardzo efektywnie - ocenia profesor Bohdan Maruszewski, prezes Fundacji.

 • Kardiochirurgii dziecięcej w Polsce grozi zapaść

  Za 5 lat kardiochirurgia dziecięca stanie na krawędzi - alarmują lekarze. "Mamy sale operacyjne, sprzęt i stanowiska intensywnej terapii - nie mamy rąk do pracy" - mówi profesor Bohdan Maruszewski z Centrum Zdrowia Dziecka. W Polsce 3 tysiące operacji serca u dzieci przeprowadza 31 kardiochirurgów. A będzie jeszcze mniej.

 • WOŚP 2016: To jedyny taki program na świecie

  ...- 24 lata, 31,5 tys. urządzeń medycznych o wartości ponad 600 mln zł, które trafiły do 600 oddziałów pediatrycznych W Polsce – wylicza prof. Bohdan Maruszewski podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 10 stycznia, w czasie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co to oznacza? Że mniej ludzi w dorosłym życiu będzie borykać się z wadami słuchu. To poprawa stanu zdrowia całego...

 • Niezwykła operacja w Centrum Zdrowia Dziecka

  Po raz pierwszy w Polsce zespół prof. Bohdana Maruszewskiego z Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadza w czwartek próbę wyszczepienia wspomagania lewej komory z pozostawieniem własnego serca u dziecka.

 • Mała Lenka już po operacji

  Pierwszą w Polsce operację wyszczepienia u dziecka wspomagania lewej komory z pozostawieniem własnego serca przeprowadził w czwartek zespół prof. Bohdana Maruszewskiego z Kliniki Kardiochirurgii CZD w Warszawie.

 • ..."Prosiak Stefanek dziadka Michała" przygotowany przez Jacka Maruszewskiego ze Staszowa, zwyciężył w rozstrzygniętym w sobotę w Kielcach konkursie na najlepszą świętokrzyską potrawę świąteczną.

 • Lekarze Maciej Bagłaj, Piotr Kaliciński i Bohdan Maruszewski zostali we wtorek nagrodzeni w konkursie im. prof. Zbigniewa Religi. Trzem jednostkom nadano też tytuły Wzorcowej Placówki Służby Zdrowia. Nagrody przyznała po raz pierwszy Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

 • Serce 4-latki podjęło pracę. "Przestanę się o nią martwić dopiero za kilka dni"

  Serce czteroletniej Lenki, której w Centrum Zdrowia Dziecka wyszczepiono sztuczną lewą komorę, podjęło samodzielną pracę. Rewolucyjny zabieg przeprowadził zespół prof. Bohdana Maruszewskiego z Kliniki Kardiochirurgii CZD. "O sukcesie będzie można mówić dopiero za jakiś czas" - mówił kardiochirurg.

 • Świąteczne stroiki upiększą Twój dom! Zobacz, jak je zrobić

  Nieduży stroik świąteczny na wigilijny stół możesz zrobić sam. Na naszym filmie zobaczysz, jak wykonać taką dekorację krok po kroku. Obejrzyj też inne formy stroików na zdjęciach – może któraś kompozycja Cię zainspiruje.

Zdjęcia na temat: maruszewski
Wideo na temat: maruszewski
 • Na efekty operacji Lenki czeka 9-letni Mateusz

  Mateusz ze swoją mamą, czekają na wynik operacji 4-letniej Lenki. Zespół profesora Bohdana Maruszewskiego z CZD przeprowadzi pierwszą w Polsce próbę wyszczepienia z pozostawieniem własnego serca u dziecka, 4-letniej Lenki. Chłopiec, podobnie jak Lenka, jest aktualnie podłączony na stałe do sztucznej pompy serca.

 • Rewolucyjny zabieg kardiochirurgiczny w Centrum Zdrowia Dziecka

  Po raz pierwszy w Polsce zespół prof. Bohdana Maruszewskiego z Kliniki Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadza próbę wyszczepienia wspomagania lewej komory z pozostawieniem własnego serca u dziecka. Czteroletniej Lence, której serce zostało uszkodzone przez proces zapalny, wszczepiono sześć miesięcy wcześniej wspomaganie lewej komory serca. Bez tej aparatury nie udałoby się jej

Dyskusje na temat: maruszewski