• Informacje na temat:

  matka joanna od aniołów

Artykuły na temat: matka joanna od aniołów
 • Na jego filmach wychowały się pokolenia. Dziś rocznica śmierci Jerzego Kawalerowicza

  ...8 lat temu w Warszawie zmarł Jerzy Kawalerowicz, reżyser filmowy i scenarzysta. Był współzałożycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jego filmy takie jak "Pociąg", "Matka Joanna od Aniołów", "Faraon" czy "Austeria" przeszły do kanonu polskiego kina i mimo upływu lat cieszą się sympatią i zainteresowaniem widzów.

 • Do księgarń trafia właśnie pierwsze polskie wydanie "Diabłów z Loudun" Aldousa Huxleya. Na motywach tej samej historii Jarosław Iwaszkiewicz napisał "Matkę Joannę od Aniołów" a Krzysztof Penderecki skomponował operę.

 • Rodzina, przyjaciele i wielbiciele talentu Lucyny Winnickiej pożegnali dziś aktorkę na warszawskim cmentarzu Powązkowskim. Winnicka, znana z ról m.in. w "Pociągu" i "Matce Joannie od Aniołów", zmarła 22 stycznia. W lipcu skończyłaby 85 lat.

 • Lucyna Winnicka nie żyje. Miała 85 lat

  Lucyna Winnicka, aktorka i dziennikarka, znana z ról w takich filmach jak "Matka Joanna od aniołów", "Pociąg" czy "Krzyżacy", nie żyje - podał portal wyborcza.pl.

 • Jerzy Kawalerowicz laureatem Platynowych Lwów

  Jerzy Kawalerowicz - reżyser "Quo vadis", "Matki Joanny od aniołów" czy "Faraona" - otrzyma Platynowe Lwy. Wyróżnienie za całokształt twórczości odbierze na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który zaczyna się 17 września.

 • Magda Teresa Wójcik nie żyje

  W podwarszawskiej Podkowie Leśnej zmarła w sobotę po południu Magda Teresa Wójcik, aktorka, reżyserka, współzałożycielka Teatru Adekwatnego. Najbardziej znana była z roli w filmie "Matka Królów" Janusza Zaorskiego.

 • Wczoraj wybrani mogli zobaczyć nową filmową wersję "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza. Wśród nich był papież Jan Paweł II. Pokaz rozpoczął się o 18:00 w Watykanie. Reżyserem filmu jest Jerzy Kawalerowicz. Twórca tak znanych z historii polskiego kina obrazów jak "Faraon" czy "Matka Joanna od Aniołów".

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego -16 stycznia w Warszawie

  ..." Adama Mickiewicza. Jest ponadto autorem filmowych scenariuszy m.in. do dzieł Jerzego Kawalerowicza "Matka Joanna od Aniołów" (1961) i "Faraon" (1966) oraz do "Jowity" Janusza Morgensterna (1967

 • ...", "Brzezina", "Młyn nad Utratą", "Matka Joanna od Aniołów", "Tatarak", powieści "Zmowa mężczyzn", "Czerwone tarcze", "Kochankowie z Marony", "Sława i chwała".

 • Pogrzeb Tadeusza Konwickiego

  ...również "Dolinę Issy" na podstawie powieści Czesława Miłosza i "Lawę" według "Dziadów" Adama Mickiewicza. Był ponadto autorem filmowych scenariuszy m.in. do dzieł Jerzego Kawalerowicza "Matka Joanna od Aniołów" (1961) i "Faraon" (1966) oraz do "Jowity" Janusza Morgensterna (1967). W latach 1956-1968 był kierownikiem literackim Zespołu Filmowego "Kadr". Zmarł 7 stycznia w Warszawie. Miał 88

Dyskusje na temat: matka joanna od aniołów
 • Re: Rzeczniczka polskiego rządu komentuje słowa Angeli Merkel

  MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW -CZY DIABŁÓW! TO DRUGIE LEPIEJ PASUJE!

 • Re: Wassermann: To jest dla nas informacja całkowicie nowa

  Jak z filmu "Matka Joanna od aniołów" - scena: "nawiedzona w toalecie..."

 • Re: Liroy jedynką Kukiza w Kielcach

  kto gra kogo ? To tak jak porównać matkę Teresę {qkiz} i Wesołowskiego {"matka joanna od aniołów"}.

 • Re: Halicki: Będziemy w Sejmie do skutku

  Matka Joanna od Aniołów, wyrasta obok Kijowskiego na trybuna ludowego. Ha,ha,ha.http://mm.salon24.pl/sm/ut/smutna-mucha-0b9a954c6cf726c87ce,2,0.jpg

 • Re: Eurobrednie poobiednie

  Ty nie bądź synku taki prawy i sprawiedliwy inaczej - lepiej zajmij się dyscypinowaniem kloacznych wpisów Twoich kumpli z pisu jak już jesteś taka Matka Joanna od Aniołów. Potem zadzwoń do Piotrowicza i Kryże może razem zamkniecie jutro jakiegoś opozycjonistę.

 • Re: " 'Ida' to film utrwalający antysemickie klisze"

  Ida to kopia polskiej szkoły filmowej, Nóż w wodzi czy Matka Joanna od aniołów coś ci to mówi znafco :P

 • Re: Protest zawieszony. Niepełnosprawni i ich rodzice opuścili Sejm

  swoją prawdziwą twarz i szacunek do niepełnosprawnych pokazała najbardziej matka-polka,Joanna od Aniołów i sumienie pokrzywdzonych przez 8 lat rządów PO/PSL,nasza kochana Beata,wicepremier bez TEKI.przez 40 dni ani ona ,ani nawet jej broszka nie zajrzała na piętro ,żeby choćby 5 minut porozmawiać z tymi ludżmi,oto PRAWDZIWA twarz i oblicze PiS-u.niech sobie POlacy zapamiętają,wicepremier od spraw

 • Re: ​Koniec Angeli Miłosiernej?

  Co prawda to prawda, ale musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: czy ta kobieta jest bardziej dobra, czy bardziej miłosierna? To tak jak z krokodylem: czy jest bardziej długi, czy bardziej zielony? Z krokodylem - prosta sprawa - bo wiadomo, że jest bardziej zielony. Długi jest tylko od pyska do końca ogona, a zielony jest jeszcze po bokach. Ale jak wysondować jaka jest Matka Joanna od Aniołów...?

 • Re: ...

  Poliacy bolszewicy, z Urala, z Nad Morza Białego! Po upadku Powstania Styczniowego! A jest to - Matka Madea, Matka Joanna, od Aniołów – artystów, która wraz z córką się otruły, gdy - córka miała być

 • A czy Matka Joanna od Aniołów

  wystrugała to dziecię a duch tchnął w nie życie czy też bardziej naturalnie zostało poczęte jak mawiał Stuhr no tak jak dwa zwierzątka