• Informacje na temat:

  matuszewski

Artykuły na temat: matuszewski
 • Prochy dwóch oficerów II Rzeczpospolitej, pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana, zostaną dziś w południe pochowane na warszawskich Powązkach.

 • Płk Matuszewski i mjr Floyar-Rajchman spoczęli na Wojskowych Powązkach

  ..."Płk Matuszewski i mjr Floyar-Rajchman podjęli się misji wyjątkowej i doskonale wykonali swoje zadanie" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w sobotę na uroczystości pogrzebowej oficerów, którzy wsławili się ewakuacją polskiego złota do Francji w 1939 roku.

 • Zmarł Ryszard Matuszewski

  Nie żyje Ryszard Matuszewski - wybitny historyk literatury, krytyk literacki, eseista, tłumacz i autor podręczników. Zmarł w czwartek w Warszawie. Miał 96 lat. O śmierci pisarza poinformowała rodzina.

 • Zmarł Ryszard Matuszewski

  Ryszard Matuszewski - wybitny historyk literatury, krytyk literacki, eseista, tłumacz, autor podręczników - zmarł w czwartek w Warszawie w wieku 96 lat - poinformowała rodzina pisarza.

 • Ksiądz Mateusz Matuszewski: Chrystus zmartwychwstał

  ...- To zmartwychwstanie jest podstawą wiary chrześcijańskiej - przypomina w rozmowie z Polskim Radiem ekspert liturgiki, ksiądz Mateusz Matuszewski. Duchowny przytacza słowa świętego Pawła: "Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nasza wiara nie miałaby sensu". Jak dodaje, wiara chrześcijańska jest wiarą paschalną. Dzisiaj podczas wszystkich mszy w kościołach śpiewa się specjalną...

 • Pogrzeb płk. I. Matuszewskiego i mjr. H. Floyar-Rajchmana. To oni w 1939 r. ewakuowali polskie złoto

  W Katedrze Polowej Wojska Polskiego trwa msza żałobna, a po niej odbędzie się pochówek w kwaterze żołnierzy 1920 roku na Wojskowych Powązkach płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana. Oficerowie wsławili się ewakuacją polskiego złota do Francji w 1939 roku.

 • Automaty do gry (...) to jest czysty biznes prowadzony przez czystych ludzi - mówi Stanisław Matuszewski, prezes Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.

 • Szczątki dwóch przedwojennych oficerów wrócą do Polski

  Prochy pułkownika Ignacego Matuszewskiego i majora Henryka Floyar-Rajchmana zostaną sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych do Polski.

 • Łódzkie: Nowi pełnomocnicy PiS w regionie

  Posłowie: Beata Mateusiak-Pielucha i Marek Matuszewski zostali nowymi pełnomocnikami PiS w woj. łódzkim. Mateusiak-Pielucha będzie w okręgu łódzkim, Matuszewski - w sieradzkim; w okręgu piotrkowskim pełnomocnikiem jest od kilku miesięcy Antoni Macierewicz.

 • Uroczystości pogrzebowe oficerów, którzy uratowali złoto Banku Polskiego

  Od mszy żałobnej w Katedrze Polowej WP, z udziałem władz państwowych i wojska, rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana, którzy wsławili się ewakuacją polskiego złota do Francji w 1939 r.

Zdjęcia na temat: matuszewski
Wideo na temat: matuszewski
 • Oto kilka rad dla tych, którzy wolą klubowe klimaty

  Karanwał trwa. Teraz coś dla tych, który od tańców towarzyskich wolą dyskotekowe i klubowe klimaty. Co zrobić aby się nie skompromitować na parkiecie? "Najprostszy krok imprezowy to "two step", czyli dwa kroki" - przekonuje Kacper Matuszewski ze studia tańca SMU w Trójmieście. Zobacz jak poszło naszemu reporterowi Kubie Kałudze.

Dyskusje na temat: matuszewski