• Informacje na temat:

  maurycy

Artykuły na temat: maurycy
 • Przed poparzonym 7-letnim Maurycym trudne chwile. Dowie się o śmierci rodzeństwa

  Ciężko ranny w pożarze domu w Dusznikach Wielkopolskich Maurycy został objęty pomocą psychologów i psychiatrów. 7-latek jest leczony w szpitalu w Szczecinie-Zdrojach.

 • 7-letni Maurycy ma epizody lękowe. W pożarze domu stracił dwóch braci

  Stan poparzonego Maurycego poprawił się na tyle, że lekarze już szykują kolejny, duży przeszczep skóry. Zabieg na ramionach chłopca zostanie przeprowadzony w piątek. Dziecko od ponad tygodnia przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń szpitala w Szczecinie Zdrojach.

 • 7-letni Maurycy po pierwszym przeszczepie skóry. "Stan chłopca powinien się poprawiać"

  Maurycy przeszedł w piątek pierwszy przeszczep skóry. To była bardzo skomplikowana operacja. 4 godziny rzeźbiliśmy ręce, od palców po łokcie, starając się usunąć martwą tkankę, a jednocześnie nie(...) lekarze zdejmą dziecku opatrunki, za tydzień zaczną planować kolejny zabieg. Maurycy jest w stanie tzw. płytkiej sedacji - jest znieczulony i śpi. Jest zaintubowany i podłączony do respiratora, stara...

 • 7-letni Maurycy poparzony w pożarze domu odzyskał już przytomność. Rozmawia z pielęgniarkami

  Poparzony w pożarze domu w Dusznikach Wielkopolskich 7-letni Maurycy jest już przytomny. Stan dziecka poprawił się na tyle, że chłopca można było odłączyć od respiratora. W piątek przeszedł pierwszą operację usunięcia martwych tkanek i przeszczepu skóry.

 • Animowane urwisy Maurycy i Hawranek pojawiły się przed zoo

  ...​Dwa urwisy - Maurycy i Hawranek z bajki, wyprodukowanej w łódzkim studiu Se-Ma-For - dołączyły do Szlaku Bajkowego w łódzkim zoo. Szlak tworzą pomniki m.in. Misia Uszatka, Pingwina Pik-Poka czy Wróbla Ćwirka.

 • 7-letniego Maurycego, który ucierpiał w pożarze domu, czeka dziś przeszczep skóry na twarzy

  Dziś zostanie przeprowadzony przeszczep skóry na twarzy 7-letniego Maurycego ciężko poparzonego w pożarze domu w Dusznikach Wielkopolskich. Dziecko powinno wrócić do domu, gdy rany po operacji się zagoją, w piątek w przyszłym tygodniu – mówią lekarze z centrum leczenia oparzeń w szpitalu w Szczecinie-Zdrojach.

 • Różowy, trzymetrowy "Obelisk" w kształcie figury szachowej stanął w środę na Starym Rynku w Poznaniu. Instalacja przestrzenna autorstwa Maurycego Gomulickiego będzie stała na poznańskim rynku do końca września.

 • Trwają zdjęcia do filmu o powstaniu warszawskim

  Trwają zdjęcia do filmu Jana Komasy o powstaniu warszawskim, pt. "Miasto44". W stolicy kręcono w sobotę scenę ślubu powstańczego; brała w niej udział grupa młodych aktorów, wśród nich Tomasz Schuchardt, Zofia Wichłacz, Maurycy Popiel i Grzegorz Daukszewicz.

 • Trwają zdjęcia do filmu Jana Komasy o powstaniu warszawskim, pt. "Miasto44". W stolicy kręcono w sobotę scenę ślubu powstańczego; brała w niej udział grupa młodych aktorów, wśród nich Tomasz Schuchardt, Zofia Wichłacz, Maurycy Popiel i Grzegorz Daukszewicz.

 • Nowy nabytek muzeum to utrzymana w konwencji malarstwa kolorystycznego martwa natura; obraz przedstawia m.in. wazon z kwiatami, szklankę z herbatą i cukiernicę. Praca nie jest datowana, ale według pracowników radomskiego muzeum obraz pochodzi z lat 30. XX wieku. Autor obrazu Maurycy Trębacz (1861-1941) był żydowskim rysownikiem i malarzem. Podczas drugiej wojny światowej trafił do getta...

Wideo na temat: maurycy
 • Maurycy i Hawranek, czyli animowane urwisy pojawiły się przed zoo

  ​Dwa urwisy - Maurycy i Hawranek z bajki, wyprodukowanej w łódzkim studiu Se-Ma-For - dołączyły do Szlaku Bajkowego w łódzkim zoo. Szlak tworzą pomniki m.in. Misia Uszatka, Pingwina Pik-Poka czy Wróbla Ćwirka. Rzeźbę z brązu sympatycznych łobuziaków, którzy byli za pan brat ze zwierzętami, można od dziś oglądać przed wejściem do ogrodu zoologicznego.

 • RMF Caroline Team w filmowych kadrach na Baja Gothica 2010

  W zakończonym niedawno rajdzie Baja Gothica zespół RMF Caroline Team zdobył dwa miejsca na podium. Rafał Płuciennik/Maurycy Wolny zajęli 3. miejsce, a Aleksander Szandrowski/Przemysław Niemyjski zdobyli 2. pozycję w swojej klasie. Aktorski duet Anna Dereszowska/Daria Widawska, startujący w barwach RMF Caroline Team, podczas drugiego dnia zmagań zajął doskonała 8. lokatę.