• Informacje na temat:

  may

Artykuły na temat: may
 • May: Potrzebujemy dodatkowego czasu

  Wielka Brytania potrzebuje dodatkowego czasu, by wyjść z UE, gdy tylko parlament wyrazi zgodę na umowę z UE - oświadczyła w Brukseli premier tego kraju Theresa May. Z jej wypowiedzi wynika, że zgodzi się ona na dłuższe niż wnioskowała przedłużenie brexitu.

 • Ostatnia sojuszniczka May

  Mają ze sobą wiele wspólnego, 64-letnia Angela Dorothea Merkel i młodsza o dwa lata Theresa Mary May. Zbieżności zaczynają się już w domu rodzinnym: obydwie są córkami pastorów. Protestanckie(...) odgrywało przy tym dla nich szczególnej roli. Partie, które pasują do Merkel i przede wszystkim do May, to centroprawica: pragmatyczne tak, jak one, powołujące się raczej na zdrowy rozsądek niż na...

 • ​Niemiecka prasa: May poniosła porażkę

  Komentując w sobotę zapowiedź dymisji brytyjskiej premier Theresy May, niemiecka prasa jednogłośnie ogłasza jej porażkę. Wskazują, że jedną z jej przyczyn było zbyt późne wyciągnięcie ręki szefowej konserwatystów do opozycyjnej Partii Pracy.

 • Brytyjczycy popierają decyzję Theresy May? Sondaż

  Dwie trzecie Brytyjczyków popiera piątkową zapowiedź Theresy May o rezygnacji ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej i premier Wielkiej Brytanii. Jako złą ocenia tę decyzję zaledwie 16 proc. pytanych - wynika z sondażu firmy badawczej YouGov.

 • ​Laburzystka Theresa May

  Pierwsze przemówienie Theresy May w roli premiera Wielkiej Brytanii brzmiało bardziej jak przemówienie polityka lewicowego i antysystemowego niż nowej Margaret Thatcher. Jeżeli May rzeczywiście pójdzie w tym kierunku, może to oznaczać poważne i długotrwałe kłopoty Partii Pracy.

 • Theresa May zwyciężyła. Pozostanie premierem

  Theresa May zwyciężyła w głosowaniu nad wotum nieufności wśród posłów rządzącej Partii Konserwatywnej. Eksperci wcześniej spodziewali się zwycięstwa szefowej rządu, której wynik głosowania pozwoli zachować stanowisko. Sojusznicy szefowej rządu zgromadzili 200 głosów przy zaledwie 117 posłach, którzy domagali się jej rezygnacji.

 • Tydzień Theresy May

  Kończy się pierwszy tydzień urzędowania nowej brytyjskiej premier Theresy May. W południe po raz pierwszy dopełni rytuału parlamentarnego, odpowiadając na pytania posłów w Izbie Gmin.

 • May przegrała głosowanie ws. brexitu

  Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek wieczorem rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko jej przyjęciu zagłosowało 391 posłów, a za - 242 deputowanych (różnica 149 głosów). Premier Theresa May wyraziła żal w związku z decyzją izby.

 • Media: Tajne konsultacje współpracowników May

  Brytyjskie gazety "Sunday Times" i "Mail on Sunday" podały w niedzielę, że de facto zastępca premier Theresy May David Lidington i szef jej kancelarii Gavin Barwell prowadzili tajne konsultacje na temat drugiego referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

 • May popiera terminy ws. brexitu

  Premier Theresa May poparła przyjęte w czwartek przez Radę Europejską nowe terminy dotyczące procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Powtórzyła jednak, że dłuższe opóźnienie brexitu i wzięcie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłoby "niewłaściwe".

Zdjęcia na temat: may