• Informacje na temat:

  may

Artykuły na temat: may
 • ​Laburzystka Theresa May

  Pierwsze przemówienie Theresy May w roli premiera Wielkiej Brytanii brzmiało bardziej jak przemówienie polityka lewicowego i antysystemowego niż nowej Margaret Thatcher. Jeżeli May rzeczywiście pójdzie w tym kierunku, może to oznaczać poważne i długotrwałe kłopoty Partii Pracy.

 • Tydzień Theresy May

  Kończy się pierwszy tydzień urzędowania nowej brytyjskiej premier Theresy May. W południe po raz pierwszy dopełni rytuału parlamentarnego, odpowiadając na pytania posłów w Izbie Gmin.

 • Porządki Theresy May

  Theresa May jest premierem Wielkiej Brytanii dopiero od wczoraj, a już zdążyła podjąć kilka kontrowersyjnych decyzji, które nie spodobały się między innymi szefowi Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem May, zamiast na przyszłości Wielkiej Brytanii, skoncentrowała się na interesach partyjnych. Czy faktycznie na Wyspach doszło do politycznego trzęsienia ziemi, a decyzje nowej premier są...

 • ​Konserwatyści spiskują przeciwko Theresie May

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May może stracić stanowisko jeszcze w tym roku - informuje brytyjski "Guardian".

 • Pięć wyzwań Theresy May

  Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii odbędą się 8 czerwca. Zdaniem premier Theresy May, taki krok wzmocni pozycję Wielkiej Brytanii podczas negocjacji dot. Brexitu. AFP wylicza pięć najważniejszych kwestii, o które musi zadbać w najbliższym czasie May.

 • Myśliwce przechwyciły samolot Theresy May

  Dwa uzbrojone w pociski powietrze-powietrze myśliwce Typhoon przechwyciły samolot Theresy May. W ramach treningu Królewskie Siły Powietrzne zaprezentowały szefowej rządu swoje uzbrojenie, a piloci pokazali swoje możliwości. "Byłam świadkiem niezwykłych umiejętności pilotów RAF" - skomentowała premier.

 • Media: Theresa May kontra Bruksela

  Brytyjskie media chwalą ostrą, konfrontacyjną retorykę premier Theresy May. Premier oskarżyła unijnych polityków i urzędników o próbę wpłynięcia na wynik czerwcowych wyborów parlamentarnych poprzez zaostrzanie pozycji negocjacyjnej UE.

 • Premier May zakończyła rekonstrukcję rządu

  Brytyjska premier Theresa May przeprowadziła w niedzielę rekonstrukcję rządu po czwartkowych wyborach parlamentarnych, w których Partia Konserwatywna straciła bezwzględną większość w Izbie Gmin. Premier oceniła, że krajowi potrzebna jest stabilność.

 • Theresa May pewna swojego sukcesu

  Partia Theresy May ewidentnie prowadzi w sondażach, jednak decydując się na wcześniejsze wybory parlamentarne wiele ryzykuje, bo wynik głosowania jest zawsze niewiadomą - informuje belgijski dziennik "Le Soir".

 • Theresa May atakuje szkockich nacjonalistów

  Theresa May oskarżyła Szkocką Partię Narodową o lekceważenie interesów obywateli. Podczas konferencji szkockiego odłamu Konserwatystów w Glasgow brytyjska premier powtórzyła, że pragnie zachowania jedności Zjednoczonego Królestwa. Pierwsza minister Szkocji sygnalizuje, że decyzja o Brexicie może skłonić euroentuzjastycznych Szkotów do rozpisania drugiego referendum niepodległościowego.

Zdjęcia na temat: may
Wideo na temat: may