• Informacje na temat:

  medytacja

Artykuły na temat: medytacja
 • Medytacja pomaga rzucić palenie!

  Medytacja może mieć wpływ zarówno na nasze zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Pomaga w walce z nerwicą i depresją. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Warto ją praktykować jeżeli zmagamy się z bólem głowy, migreną czy nawet mamy problem z rzuceniem palenia.

 • Medytacja wcale nie wpływa na poziom empatii

  Medytacja nie wpływa na poziom empatii. To wynik badań brytyjskich, nowozelandzkich i holenderskich uczonych.

 • Bydgoszcz: Medytacje z mantrą

  W trakcie spotkania: - dowiesz się czym jest medytacja i dlaczego warto medytować, czyli jakie korzyści odniesiesz z jej praktykowania, - poznasz 3 starożytne, bo nauczane od ponad 5 tysięcy lat(...) wpływ na swoje życie. Praktykowana z powodzeniem przez miliony ludzi od tysięcy lat na Dalekim Wschodzie, medytacja staje się coraz bardziej popularna w krajach kultury Zachodu. Żyjąc w świecie pełnym...

 • Papieska medytacja

  Świadectwo, medytacja, traktat, esej... Która z tych form jest, zdaniem Ojca, najbliższa najnowszej książce Benedykta XVI Jezus z Nazaretu? - Esej to raczej nie jest, bo to trochę inny gatunek literacki. W Przedmowie papież zastanawia się nad tym i mówi o "traktacie", jednak nie w sensie traktatu chrystologicznego z dzisiejszych podręczników teologii. Nasuwa mu się analogia z traktatami w Sumie...

 • Koncert-medytacja w wigilię beatyfikacji Jana Pawła II

  Koncert-medytacja "Jak wartownik, co winnicy strzeże" odbędzie się w sanktuarium na Świętym Krzyżu (woj. świętokrzyskie) w przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II. Prezentowane będą myśli papieża-Polaka, innych autorów oraz utwory związane ze Świętym Krzyżem.

 • Piłkarze Borussii Dortmund uczą się... medytacji

  W Borussii Dortmund zatrudniono specjalistę od... medytacji. Piłkarze wicemistrza Niemiec i grupowego rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów mogą nauczyć się profesjonalnych metod relaksacji.

 • Medytacja na koncentrację

  Chcesz poprawić koncentrację - medytuj. Zdaniem neurologów z Uniwersytetu Pensylwanii medytacja to proces, który wręcz zmienia działanie mózgu.

 • Na umysł - medytacja

  Medytacja może wzmocnić siłę ludzkiego umysłu - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin. Po raz pierwszy naukowymi metodami potwierdzono to, o czym buddyjscy mnisi przekonywali od wieków.

 • Jesteś zmęczony, boli cię głowa? Może zamiast sięgać po tabletkę, usiądź w fotelu i pomedytuj - radzą hiszpańscy lekarze. Ich zdaniem medytacja poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale też korzystnie wpływa na zdrowie.

 • Sposób na ferie - klasztorna cela i medytacja

  ...dla naszego zgromadzenia jest medytacja według św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów - tłumaczy siostra Fijołek. Uczestnicy czytają fragment Pisma Świętego i zapamiętują te, które do nich...

Zdjęcia na temat: medytacja
 • Medytacje, modlitwy, pełne skupienie kibiców
Wideo na temat: medytacja
 • Chihuahua ćwiczy jogę. Potrafisz tak?

  W zdrowym ciele zdrowy duch - powiadają ćwiczący jogę. Dyscyplina pozwala na utrzymanie równowagi zarówno ciała jak i umysłu. Miliony ludzi oddają się medytacjom, stretchingowi i ćwiczą specjalna technikę oddychania, uznając jogę za najlepszą formę walki ze stresem - miliony ludzi i jeden... pies. Pancho, niewielki piesek chihuahua, zgłębia tajniki jogi w pełnym skupieniu wykonując ćwiczenia relaksacyjne i szukając przy tym - tak jak jego właściciel - wewnętrznego spokoju.

Dyskusje na temat: medytacja