• Informacje na temat:

  memling

Artykuły na temat: memling
 • "Sąd Ostateczny" Memlinga jest dziełem zbiorowym? "To duże prawdopodobieństwo"

  W stworzeniu dzieła "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga mógł współuczestniczyć jego nauczyciel, słynny malarz ze szkoły flandryjskiej - Rogier van der Weyden. Tak wynika ze wstępnych badań, przeprowadzonych w gdańskim Muzeum Narodowym.

 • Tryptyk Hansa Memlinga nie pojedzie do Włoch

  Sąd Ostateczny Hansa Memlinga nie pojedzie na wystawę do Rzymu. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków nie zgodził się na transport ponad 500-letniego obrazu za granicę - dowiedział się nasz reporter Kuba Kaługa.

 • Sąd fachowców nad "Sądem Ostatecznym" Memlinga

  Od jutra eksperci z Włoch będą badać obraz "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga. To pierwszy tak cenny obraz z polskich zbiorów, który zostanie przebadany technologią MOLAB - nowoczesną techniką, która bez fizycznego kontaktu z obrazem pozwala dokonywać bardzo różnych pomiarów. Niewykluczone, że uda się poznać dokładnie sposób, w jaki Memling tworzył dzieło.

 • Naukowcy zakończyli badanie obrazu "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga

  Naukowcy zakończyli badanie "Sądu ostatecznego" Hansa Memlinga. Specjaliści z Włoch opuścili już Muzeum Narodowe w Gdańsku. Przez niemal tydzień badali płótno nowoczesną, nieinwazyjną technologią Molab. Wyniki mogą okazać się sensacyjne. Memling najprawdopodobniej podpisał się na obrazie! Chodzi o tajemnicze "M". Wszystko wskazuje na to, że literę, na szklane schody prowadzące do nieba, naniósł...

 • Maria Mater Misericordiae jedyna oficjalna wystawa ŚDM

  Takiej wystawy dotychczas w Polsce nie było! Arcydzieła sztuki europejskiej tworzone od roku 1100 po wiek XVIII takich sławnych mistrzów, jak: Giotto di Bondone, Paolo Veneziano, Donatello, Luca della Robbia, Hans Memling, Andrea Mantegna, Albrecht Dürer, Lorenzo Ghiberti, Francisco Zurbarán, Peter Paul Rubens, zobaczymy na zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawie Maria Mater...

 • ...36 obrazów z kolekcji Muzeum Narodowego Brukenthala w Sibiu (Rumunia) można już oglądać na wystawie "Van Eyck-Memling-Breughel" w Muzeum Narodowym w Gdańsku. To pierwszy w Polsce pokaz dzieł z rumuńskiej placówki.

 • Dwa rysunki Michała Anioła, wyceniane przez fachowców na kilkanaście milionów dolarów, można od dziś oglądać w gdańskim Muzeum Narodowym. Dzieła mistrza renesansu to fragment wystawy pod tytułem "Hans Memling. Michał Anioł. Wizja końca czasu."

 • Konserwatorzy przeciw wywozowi "Sądu Ostatecznego"

  Konserwatorzy postawili na swoim - tryptyk Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny" nie pojedzie do Włoch. Miał być wypożyczony na trzymiesięczną wystawę do Rzymu.

 • Gdańskie Muzeum Archeologiczne planuje zbudować replikę średniowiecznego statku, którego załoga w kaperskiej wyprawie zdobyła m.in. przechowywany do dziś w Gdańsku obraz Hansa Memlinga "Sąd ostateczny". Replika okrętu miałaby pełnić funkcję pływającego muzeum.

 • Naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zbadają we Florencji obraz Leonarda da Vinci "Pokłon Trzech Króli" przy pomocy nieinwazyjnej metody, którą sami opracowali. Wcześniej zastosowali ją m.in. do badania obrazu Hansa Memlinga w Gdańsku.

Zdjęcia na temat: memling
Wideo na temat: memling
 • Światowi eksperci zbadają "Sąd Ostateczny"

  Międzynarodowa grupa konserwatorów sztuki zbada "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Muzealnicy z Gdańska liczą, że jedną z ukrytych na obrazie zagadek pozwoli rozwiązać nowoczesna technologia MOLAB. Tym punktem tajemniczym jest twarz Sprawiedliwego, który klęczy po lewej stronie Michała Archanioła. Jak mówi Anna Gosławska-Fortuna z Muzeum Narodowego w Gdańsku, twarz wygląda jak "wklejona

Dyskusje na temat: memling