• Informacje na temat:

  mengele

Artykuły na temat: mengele
 • Tygodnik "Przegląd": Doktorów Mengele było więcej

  ...próbą przeżycia. W końcu lepiej trafić do "szpitala" niż od razu do pieca. Do tej pory okrutne eksperymenty kojarzyły się z postacią dr. Mengele. To on był symbolem zła i przykładem wynaturzenia medycyny. - Mengele stał się także w pewien sposób kozłem ofiarnym. To na nim skupiła się cała uwaga, to on był tym złym lekarzem, którzy zaprzeczył przysiędze Hipokratesa. Oskarżenie Josefa Mengele...

 • Protesty w sprawie aborcji: "Feministki gorsze od Mengele"

  ..." Jeden z uczestników tej manifestacji przemawiając przez megafon powiedział, że feministki chcące liberalizacji prawa aborcyjnego "są gorsze od obozowego lekarza Mengele". Jak dodał, słowa te...

 • Prokuratorzy IPN przesłuchali 150 świadków ws. zbrodni dr Mengele

  Śledztwo ws. zbrodniczej działalności dr Josefa Mengele w KL Auschwitz zostało włączone do ogólnego śledztwa dotyczącego zbrodni związanych z eksperymentami medycznymi i paramedycznymi prowadzonymi w obozie.

 • Makabryczne znalezisko w Berlinie. Ciała ofiar Mengele?

  W pobliżu byłego instytutu medycznego z czasów III Rzeszy w Berlinie odkryto w ziemi ludzkie szczątki. Niewykluczone, że może chodzić o fragmenty ludzkich ciał przesyłane do Berlina z Auschwitz przez doktora Mengele.

 • Kogo kryje kryptonim "Mengele"?

  Mengele 5" to akcja przeciwko dr. G., "Mengele 7" - operacja przeciwko szefowi szpitala MSWiA w Warszawie. Nazwisko nazistowskiego zbrodniarza z Auschwitz stało się kryptonimem Centralnego Biura Antykorupcyjnego na co najmniej siedem osób w czasie śledztwa przeciw dr Mirosławowi G. - ustalili reporterzy śledczy RMF FM.

 • ...​Krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej kończy rozpoczęte w 2010 r. dochodzenie ws. zbrodniczej działalności doktora Josefa Mengele w KL Auschwitz-Birkenau. Przewiduje się, że dokładne rezultaty śledztwa będą znane w drugiej połowie 2015 r.

 • Wprost: Zakazany Mengele

  To reakcja na aferę wokół kryptonimu "Mengele" nadanego przez CBA jednemu z wątków sprawy dr. Mirosława G. ze szpitala MSWiA. - Tak idiotyczna wpadka chłopaków z CBA wynikała z bzdurnych przyzwyczajeń funkcjonariuszy do przenoszenia slangu zawodowego do oficjalnych dokumentów. Zakazując kontrowersyjnych kryptonimów, nie chcemy, aby czyjaś głupota rzutowała na opinię o policji - mówi w rozmowie...

 • Mossad wiedział, gdzie ukrywa się Mengele

  Mossad, izraelski wywiad, od 1962 roku wiedział, że zbrodniarz wojenny Josef Mengele ukrywa się w Brazylii - ujawnił w wywiadzie dla brazylijskiej gazety "Folha de Sao Paulo" (wydanie niedzielne) były agent Mossadu Rafi Eitan.

 • Niemiecka służba wywiadowcza BND ścigała po wojnie hitlerowskiego zbrodniarza, lekarza z Auschwitz Josefa Mengele - pisze w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na akta wywiadu RFN.

 • "Mengele" - kryptonim sprawy Mirosława G.

  ..."Doktor Mengele" - taki kryptonim nadało Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawie doktora Mirosława G. - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Kardiochirurg z warszawskiego szpitala MSWiA, podejrzewany jest przez prokuraturę o łapówkarstwo i zabójstwo pacjenta.