• Informacje na temat:

  mer

Artykuły na temat: mer
 • Mer Paryża wprowadza „pogotowie klimatyczne” i wywołuje kontrowersje

  Rada Paryża przyjęła uchwałę o ogłoszeniu „stanu pogotowia klimatycznego” w stolicy, którą w środę skrytykowała część francuskich mediów. AFP zwraca uwagę, że mer miasta, socjalistka Anne Hidalgo, „na kilka miesięcy przed wyborami municypalnymi (...) mnoży projekty ekologiczne”.

 • Nietypowy konkurs mera Helsinek. Do wygrania milion euro

  Mer Helsinek Jan Vapaavuori zaoferował milion euro dla osoby, która wymyśli rozwiązanie zastąpienia węgla dla celów grzewczych w stolicy Finlandii. Od 2029 r. w tym kraju zakazane będzie użycie węgla w energetyce.

 • Mer Lwowa chce wywozić śmieci do Polski

  ...​Mer Lwowa Andrij Sadowy, którego miasto od połowy 2016 roku nie ma wysypiska śmierci, zastanawia się nad wywożeniem odpadów za granicę, m.in. do Polski - poinformował lwowski portal zaxid.net...

 • Mer Rafiny: Pomoc dla Grecji płynie z całego świata

  ...“Pomoc dla rejonów Grecji, które ucierpiały w wyniku pożaru sprzed niespełna dwóch tygodni płynie z całego świata: od Australii po Kanadę. Zniszczenia są poważne, ale lokalne władze mają już plan odbudowy zniszczeń” - mówi naszej reporterce Anecie Łuczkowskiej mer Rafiny Evangelos Bournous.

 • Mer Lwowa Andrij Sadowy, którego miasto od połowy 2016 roku nie ma wysypiska śmieci, zastanawia się nad wywożeniem odpadów za granicę, m.in. do Polski - poinformował w czwartek lwowski portal Zaxid.net (czyt. Zachid.net).

 • Muzułmański mer Londynu krytykuje Trumpa

  Na nowym burmistrzu Londynu Sadiqu Khanie nie zrobiło wrażenia zasugerowanie przez Donalda Trumpa, że można by go wyłączyć z proponowanego tymczasowego zakazu wjazdu muzułmanów na terytorium USA - informuje agencja AP. Khan zarzucił Trumpowi ignorancję.

 • Mer Nicei blokuje otwarcie meczetu sfinansowanego przez Saudów

  Prawicowy mer Nicei postanowił wystąpić na drogę prawną, by zablokować otwarcie w tym mieście meczetu wybudowanego ze środków pochodzących z Arabii Saudyjskiej. Prace ukończono w ubiegłym roku. Rada miasta poparła działania mera.

 • Francuski mer musi podwoić sobie pensję wbrew swojej woli

  Mer gminy Saint-Aubin w południowo-zachodniej Francji, który sam obniżył sobie własną pensję, aby zmniejszyć koszty samorządowe, musi ją sobie podwoić, bo wymagają tego przepisy.

 • Meksyk: Policjant i mer podejrzani o współudział w zabójstwie

  Policja aresztowała w poniedziałek pięć osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa dziesięciu osób w południowo-zachodnim Meksyku - podał prokuratur Jose Martin Godoy. Wśród zatrzymanych jest policjant i mer miasteczka Alvaro.

 • Mer i policjant podejrzani o zamordowanie 10 osób

  Policja aresztowała pięć osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa dziesięciu osób w południowo-zachodnim Meksyku - podał prokuratur Jose Martin Godoy. Wśród zatrzymanych jest policjant i mer miasteczka Alvaro.

Zdjęcia na temat: mer
 • W uroczystości zaprzysiężenia Francois Hollande'a w Pałacu Elizejskim wziął udział m.in. mer Paryża, Bertrand Delanoe
 • Prezydent Miedwiediew zdymisjonował Mera Moskwy
Wideo na temat: mer
 • Odeska policja aresztowała Chewbakkę. Przebieraniec chciał głosować, a dostał mandat

  nie będzie potrzebna. 51,5 proc głosów uzyskał Giennadij Truchanow, dotychczasowy mer miasta.

 • Rozebrała się na wizji. Dziennikarka pyta, czy topless w miejscu publicznym jest legalny

  Kanadyjska dziennikarka Lori Welbourne rozebrała się podczas wywiadu z merem miasteczka Kelowna. Dziennikarka pytała, czy przebywanie topless w miejscu publicznym jest legalne. Mer do tego nie namawiał, ale powiedział, że nie zostałoby w ten sposób złamane żadne prawo. Rozmowa została zarejestrowana z okazji Światowego Dnia Chodzenia Topless i robi w internecie furorę.

 • Tak powstała „słitfocia” oscarowej nocy

  Ellen DeGeneres udało się ustanowić nowy rekord w dziedzinie mediów społecznościowych. Zdjęcie, które zrobiła prowadząca galę z największymi gwiazdami Hollywood, zrobiło prawdziwą furorę w sieci. "Słitfocia" m. in. z Mery Streep, Kevinem Spacey, Bradem Pittem, Angeliną Jolie do momentu zakończenia gali, pojawiła się na profilach użytkowników mediów społecznościowych ponad dwa miliony razy.