• Informacje na temat:

  merle

Artykuły na temat: merle
 • ...28 marca odszedł francuski pisarz Robert Merle. Zmarł na zawał serca. Miał 95 lat.

 • Zofia Merle kończy 75 lat

  O zawodzie aktora mówi, że jest niewdzięczny, ale przyznaje, że sama - jako aktorka - miała dużo szczęścia. Zofia Merle stworzyła wiele ról, m.in. u Andrzeja Barańskiego, Jerzego Antczaka, Kazimierza Kutza, Sylwestra Chęcińskiego. W sobotę kończy 75 lat.

 • Grand Prix festiwalu humoru dla Merle i Tyma

  Na zakończonym w sobotę X Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku triumfowali Zofia Merle i Stanisław Tym. Obydwoje otrzymali Nagrodę Grand Prix - "Błękitny Melonik Charliego" oraz 15 tys. zł. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • 9. Wyścig Górski w Limanowej: Christian Merli z rekordem trasy!

  ​Christian Merli z kolejnym rekordem trasy na 9. Wyścigu Górskim w Limanowej w Małopolsce! Włoch pojechał o prawie dwie sekundy szybciej niż rok temu i uzyskał czas nieco ponad 1,54 s! Tym samym zwyciężył w kategorii formuł, natomiast w kategorii samochodów wygrał Polak - Waldemar Kluza.

 • Wyścig Górski w Limanowej: Za nami rywalizacja pełna niespodzianek

  Zakończył się 11. Wyścig górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, który był eliminacjami mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. To była rywalizacja pełna niespodzianek. W mistrzostwach Europy faworyt - Christian Merli, musiał uznać wyższość innego Włocha – Simone Faggioli, a w mistrzostwach Polski po wypadnięciu z wyścigu najlepszego wczoraj Szymona Łukaszczyka, najszybszym z Polaków dość niespodziewanie był Sebastian "Dubai" Dubaj.

 • Papież "doświadczył nacisków o charakterze mafijnym"

  Papież Franciszek przyznał, że "na własnej skórze" doświadczył jako arcybiskup w Argentynie nacisków o charakterze mafijnym ze strony lokalnego polityka. Jego słowa przytoczył burmistrz miasta Merlo, części aglomeracji Buenos Aires.

 • Włoch zwycięzcą Wyścigu Górskiego Limanowa

  Włoch Christian Merli wygrał ósmy Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą i tym samym zwyciężył w eliminacjach mistrzostw Europy. Zawody rozpoczęły się w piątek. Wzięło w nich udział 87 zawodników z ośmiu krajów kontynentu. Trasa, którą pokonywali nazywana jest jedną z najpiękniejszych i najszybszych w Europie.

 • Aż pięć rzutów karnych obronił w meczu piłkarskiego Pucharu Argentyny Argentino de Merlo - Excurionistas bramkarz gości Marcos Fascanella. Tym samym zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy.

 • Japonia przystąpi do współpracy cybernetycznej NATO

  Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO w Tallinie (NATO Cooperative Cyber Defense Center of Excellence - CCD COE) podało, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję Japonii o przystąpieniu do współpracy partnerskiej. Pozwoli to na wzmocnienie podstawy naukowej oraz zasięgu centrum, które obecnie skupia 20 państw - podkreślono w komunikacie. Dyrektor Centrum Merle Maigre przypomniała, że "Japonia jest...

 • Lament w plenerze

  .../Zofia Merle Justyna: Maria Seweryn/Katarzyna Maternowska Ania: Małgorzata Zawadzka/Olga Sarzyńska (studentki Akademii Teatralnej) 24 października 2008, godz. 17. Hala Główna Dworca Centralnego...

Dyskusje na temat: merle