• Informacje na temat:

  mesjasz

Artykuły na temat: mesjasz
 • Zemke: Na podziały lewicy patrzę spokojnie. Od 30 lat słyszę, że pojawia się nowy mesjasz

  ..."Na zapowiedzi podziału lewicy patrzę dosyć spokojnie. Od 30 lat słyszę, że jakiś nowy mesjasz się pojawia (...) Twarde fakty pokazują, że SLD ma największe poparcie. Namawiam innych, żeby współpracowali z SLD" - mówił były wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke w Rozmowie w samo południe w RMF FM. Zapytany o słowa Roberta Biedronia, który stwierdził, że "zmiecie" PO i PiS, odpowiedział...

 • Giżycko: Oratorium Haendla "Mesjasz"

  Kościół Adwentystów Dnia Siódmego oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej serdecznie zapraszają na Oratorium Georga Friedricha Haendla "Mesjasz"w wykonaniu Chóru Decezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pod dyrekcją Leszka Czernickiego.

 • W rzeszowskiej filharmonii zabrzmiały dźwięki oratorium "Mesjasz" Jerzego Fryderyka Haendla. Dzieła wysłuchają ci, którzy wsparli jedyne na Podkarpaciu hospicjum dla chorych na raka.

 • "Mesjasz" na dobry początek

  Oratorium "Mesjasz" Jerzego Fryderyka Haendla zainaugurowało w piątek XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej Viva il canto w Cieszynie (Śląskie). Impreza potrwa do 29 sierpnia.

 • My, mesjasze...

  ...artykule opublikowanym w "Slavica Wratislaviensia" - "ukazuje w tekście Wissariona jako Syna Człowieczego przemierzającego Świat - były Związek Radziecki tuż po rozpadzie". Mesjasz na mesjaszu Mesjasz to wybraniec, pomazaniec boży. Mieszkańcy starożytnego Izraela wierzyli, że Jahwe ześle wybranego przez Boga przywódcę, który przywróci Izraelitom potęgę i - jako Naród Wybrany - poprowadzi...

 • Zajazd bezrolnych na farmę "mesjasza"

  Jak donosi agencja AFP, około 300 bezrolnych Brazylijczyków wdarło się na leżącą brazylijskim stanie Mato Grosso do Sul farmę "Jamajka" - należącą do Koreańczyka Sun Myung Moona, okrzykniętego mesjaszem lidera sekty religijnej "Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego", zwanej "kościołem zjednoczeniowym".

 • Sędzia w stanie Tennessee w USA nakazała zmianę imienia dziecka z Mesjasz na Marcin. Jak twierdziła sędzia, jednym prawdziwym mesjaszem jest Jezus Chrystus.

 • Zmarł koreański "mesjasz" i biznesmen

  Sun Myung Moon zmarł w szpitalu koło Gapeyeong, który był własnością jego sekty. Przebywał tam od ubiegłego miesiąca w związku z zapaleniem płuc. Moon głosił, że jest Mesjaszem, któremu objawił się Chrystus i powierzył mu kontynuowanie swego dzieła, którego nie mógł dokończyć, ponieważ został ukrzyżowany. Kościół Zjednoczeniowy uzyskał znaczne wpływy, m.in. w USA, gdzie finansował niektóre...

 • ...zgrzebnością postkomuny i cynicznym kameleonizmem Palikota, czekają jak na czerwonego mesjasza. Widać to było po debacie. Fala zachwytów przypominała mi to, co się działo wokół "Krytyki Politycznej...

 • Brytyjski wywiad analizował psychikę, gestykulację i mowę Adolfa Hitlera, na krótko przed odwróceniem się szali wojny na jego niekorzyść, wiosną 1942 r. Ekspert wywiadu doszedł do wniosku, że jego zachowanie należy tłumaczyć "kompleksem mesjasza".

Wideo na temat: mesjasz