• Informacje na temat:

  mesjasz

Artykuły na temat: mesjasz
 • Giżycko: Oratorium Haendla "Mesjasz"

  Kościół Adwentystów Dnia Siódmego oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej serdecznie zapraszają na Oratorium Georga Friedricha Haendla "Mesjasz"w wykonaniu Chóru Decezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pod dyrekcją Leszka Czernickiego.

 • W rzeszowskiej filharmonii zabrzmiały dźwięki oratorium "Mesjasz" Jerzego Fryderyka Haendla. Dzieła wysłuchają ci, którzy wsparli jedyne na Podkarpaciu hospicjum dla chorych na raka.

 • "Mesjasz" na dobry początek

  Oratorium "Mesjasz" Jerzego Fryderyka Haendla zainaugurowało w piątek XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej Viva il canto w Cieszynie (Śląskie). Impreza potrwa do 29 sierpnia.

 • My, mesjasze...

  ...artykule opublikowanym w "Slavica Wratislaviensia" - "ukazuje w tekście Wissariona jako Syna Człowieczego przemierzającego Świat - były Związek Radziecki tuż po rozpadzie". Mesjasz na mesjaszu Mesjasz to wybraniec, pomazaniec boży. Mieszkańcy starożytnego Izraela wierzyli, że Jahwe ześle wybranego przez Boga przywódcę, który przywróci Izraelitom potęgę i - jako Naród Wybrany - poprowadzi...

 • Zajazd bezrolnych na farmę "mesjasza"

  Jak donosi agencja AFP, około 300 bezrolnych Brazylijczyków wdarło się na leżącą brazylijskim stanie Mato Grosso do Sul farmę "Jamajka" - należącą do Koreańczyka Sun Myung Moona, okrzykniętego mesjaszem lidera sekty religijnej "Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego", zwanej "kościołem zjednoczeniowym".

 • Sędzia w stanie Tennessee w USA nakazała zmianę imienia dziecka z Mesjasz na Marcin. Jak twierdziła sędzia, jednym prawdziwym mesjaszem jest Jezus Chrystus.

 • Zmarł koreański "mesjasz" i biznesmen

  Sun Myung Moon zmarł w szpitalu koło Gapeyeong, który był własnością jego sekty. Przebywał tam od ubiegłego miesiąca w związku z zapaleniem płuc. Moon głosił, że jest Mesjaszem, któremu objawił się Chrystus i powierzył mu kontynuowanie swego dzieła, którego nie mógł dokończyć, ponieważ został ukrzyżowany. Kościół Zjednoczeniowy uzyskał znaczne wpływy, m.in. w USA, gdzie finansował niektóre...

 • ...zgrzebnością postkomuny i cynicznym kameleonizmem Palikota, czekają jak na czerwonego mesjasza. Widać to było po debacie. Fala zachwytów przypominała mi to, co się działo wokół "Krytyki Politycznej...

 • Brytyjski wywiad analizował psychikę, gestykulację i mowę Adolfa Hitlera, na krótko przed odwróceniem się szali wojny na jego niekorzyść, wiosną 1942 r. Ekspert wywiadu doszedł do wniosku, że jego zachowanie należy tłumaczyć "kompleksem mesjasza".

 • Brytyjski wywiad: Hitler miał "kompleks mesjasza"

  Zachowanie Adolfa Hitlera należy tłumaczyć "kompleksem mesjasza" - do takiego wniosku doszedł ekspert brytyjskiego wywiadu, który analizował psychikę, gestykulację i mowę Hitlera na krótko przed odwróceniem się szali wojny na jego niekorzyść, wiosną 1942 roku. W opracowaniu, którego oryginał przekazano uniwersytetowi w Cambridge, ekspert tej uczelni Joseph MacCurdy opisuje przejawy chorobliwych...