• Informacje na temat:

  miazga

Artykuły na temat: miazga
 • "Z rywali zrobił miazgę". Norweskie media entuzjastycznie o Stochu

  "Pokaz polskiej siły", "Król jest tylko jeden", "Nokaut fantastycznego Stocha" - takie są komentarze norweskich mediów po wtorkowym konkursie skoków w Lillehammer, będącym częścią cyklu Raw Air. Wygrał go Kamil Stoch, a Dawid Kubacki był drugi.

 • Aktor zginął na miejscu. Z auta została miazga

  Auto, którym jechał wraz z przyjacielem znany aktor Paul Walker, doszczętnie spłonęło. Do wypadku doszło, bo samochód jadący ze zbyt dużą prędkością wypadło na łuku drogi i uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu.

 • Po doświadczeniach ostatnich 9 miesięcy i raporcie MAK mam co najmniej kilka obrazów katastrofy 10 kwietnia. Właściwie żadnego nie chcę oglądać.

 • "Kobieta apokaliptyczna II - miazgi"

  W nyskim Muzeum odbył się wernisaż Mirosława Zakrzwskiego pt. "Kobieta apokaliptyczna II - miazgi".

 • Z auta została miazga. Trzej bracia zginęli w tragicznym wypadku

  Do tragicznego wypadku doszło w Kozłowie w woj. kujawsko-pomorskim. Na miejscu zginęli trzej bracia w wieku 13, 18 i 19 lat. Czwarty z rodzeństwa trafił do szpitala.

 • Koniec z plombami? Wszystko za sprawą leku na... Alzheimera

  ...będzie konieczne, ale odbudować ząb w sposób niemal zupełnie naturalny. Miazga zębowa, której odsłonięcie może prowadzić do infekcji, ma naturalną zdolność gojenia i ochrony, potrafi wytwarzać cienką...

 • Komórki macierzyste zregenerują nam zęby?

  ...pojawiała się podobna do miazgi tkanka, po czterech tygodniach formowały się naczynia krwionośne. Po ośmiu tygodniach miazga wypełniała już całą dostępną przestrzeń zęba, a w krew zaopatrywała ją dobrze rozwinięta sieć naczyń krwionośnych. Miazga była też dobrze połączona z dentyną, podstawową tkanką zęba. Nie obserwowano przy tym żadnych objawów procesu zapalnego, co potwierdzało, że użycie GelMA było...

 • Polskie szpadzistki wywalczyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata

  ...​Drużyna polskich szpadzistek zdobyła brązowy medal szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. W decydującym meczu biało-czerwone pokonały ekipę Korei Południowej 33:28. Polki walczyły w składzie: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa), Renata Knapik-Miazga (Wisła Kraków) i Barbara Rutz (Szpada Wrocław). Polska zajęła siódme miejsce w klasyfikacji medalowej.

 • Młodzi laureaci Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  Iga Płachta, uczennica klasy VI z ZSPiP w Kalinowicach (opiekunem jest pani Marta Lupa) i Justyna Kukiełka (opiekunem jest pan Tomasz Miazga), uczennica II klasy gimnazjum w ZS w Wysokiem zostały laureatkami Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

 • Indonezja: Zwierzęta wypowiadają wojnę ludziom

  Dochodziła północ, kiedy maleńką wioskę na indonezyjskiej Sumatrze zaatakowało stado dzikich słoni. Zwierzęta terroryzowały osadę przez trzy godziny. Zniszczyły jeden z domów, a gdy mieszkańcy próbowali uciec, rozgniotły na miazgę 83-letniego mężczyznę.

Zdjęcia na temat: miazga