• Informacje na temat:

  michalak

Artykuły na temat: michalak
 • Dolnośląski Ruch Samorządowy na sobotniej konwencji podjął decyzję, że kandydatem w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Wrocławia będzie Jerzy Michalak. To druga oficjalna kandydatura obok poseł PO prof. Alicji Chybickiej.

 • Marek Michalak: Reaguj, bo masz obowiązek

  Na chwilę obecną, mówiąc w dużym uproszczeniu, pobicie dziecka ze skutkiem utraty zdrowia jest chronione wymiarem kary takim samym, jak włamanie do domu i kradzież telewizora. To musi budzić sprzeciw społeczny - z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem o ochronie najmłodszych w Polsce i możliwych zmianach w kodeksie karnym rozmawia Dariusz Jaroń.

 • Marek Michalak po 10 latach żegna się z urzędem Rzecznika Praw Dziecka

  Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przedstawił ostatnie sprawozdanie z działań na tym urzędzie. 31 sierpnia kończy swoją drugą - i ostatnią - kadencję. Stanowisko Rzecznika Praw Dziecka obejmował przez 10 lat.

 • Przemoc wobec dzieci. Marek Michalak apeluje do szefa MSWiA

  W związku ze zgłoszeniami przypadków przemocy wobec dzieci konieczne jest m.in. udoskonalenie procedur w zakresie oceny stanu ich zdrowia w trakcie interwencji policji - podkreślił rzecznik praw dziecka Marek Michalak w piśmie do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

 • Michalak: Nie można budować systemu opieki nad dzieckiem bez zaufania

  Wszelkie elementy systemu opieki nad dziećmi, w tym system edukacji, powinny opierać się na zaufaniu – przekonywał fiński rzecznik praw dziecka Tuomas Kurttila podczas wizyty w Polsce, gdzie przebywa na zaproszenie polskiego RPD Marka Michalaka.

 • Marek Michalak: Te dzieci same o siebie się nie upomną

  Droga dziecka, które przychodzi na świat, nie powinna być od początku kamienista i ciernista – powiedział w piątek Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podczas obchodów w Gdańsku Światowego Dnia FAS - choroby Płodowego Zespołu Alkoholowego.

 • ​Insp. Helena Michalak wiceszefową Komendy Głównej Policji ds. logistyki

  Dotychczasowa wiceszefowa gorzowskiej policji insp. Helena Michalak została powołana na stanowisko nowego zastępcy komendanta głównego policji ds. logistyki. Po raz pierwszy w historii policji kobieta objęła stanowisko wicekomendanta głównego.

 • Marek Michalak: Nie przestaje się być rodzicem

  Jak podkreśla w rozmowie z Interią Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, sprawy, które są do niego zgłaszane, często są powiązane ze zjawiskiem alienacji rodzicielskiej. Nadużywanie władzy(...) dziecka, dla którego rozwód czy rozstanie rodziców jest ogromnym stresem. Należy zrobić wszystko, aby ułatwić mu przejście tego trudnego okresu - mówi Michalak. Dzieci same zgłaszają się po pomoc...

 • Przemoc wobec dzieci i zagrożenia wynikające z korzystania przez najmłodszych z nowych technologii - to niektóre z tematów, które poruszane będą na dorocznym zjeździe europejskich Rzeczników Praw Dziecka, w którym weźmie udział Marek Michalak.

 • Michalak: W przypadku dzieciobójczyni z Hipolitowa - zawiódł nadzór

  Sędzia i kuratorzy, którzy nadzorowali rodzinę dzieciobójczyni z Hipolitowa (woj. podlaskie), dopuścili się rażących zaniedbań. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wystąpił do ministra sprawiedliwości z wnioskiem o podjęcie działań dyscyplinarnych właśnie wobec tych osób.

Zdjęcia na temat: michalak
 • Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak (L) i Henryka Krzywonos-Strycharska (P) podczas zjazdu Mikołajów
 • Zjazd odbył się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka (w środku zdjęcia)
Wideo na temat: michalak