• Informacje na temat:

  mickiewicz

Artykuły na temat: mickiewicz
 • Białoruś: Ulica wieszcza Mickiewicza zmieniona na ulicę czekisty Mickiewicza

  W Rzeczycy w obwodzie homelskim miejscowe władze zmieniły nazwę ulicy Adama Mickiewicza na ulicę Jewgienija Mickiewicza - sowieckiego czekisty - piszą niezależne białoruskie media.

 • Białoruś: Ulica wieszcza Mickiewicza zmieniona na ulicę czekisty Mickiewicza

  W Rzeczycy, w obwodzie homelskim, miejscowe władze zmieniły nazwę ulicy Adama Mickiewicza na ulicę sowieckiego czekisty Jewgienija Mickiewicza – informują niezależne białoruskie media.

 • Adam Mickiewicz - biografia

  Adam Mickiewicz urodził się 24 XII 1798 roku w Zaosiu pod Nowogródkiem, zmarł 26 XI 1855 roku w Stambule, najprawdopodobniej na cholerę. Zwłoki poety zostały...

 • Adam Mickiewicz - biografia

  Adam Mickiewicz urodził się 24 XII 1798 roku w Zaosiu pod Nowogródkiem, zmarł 26 XI 1855 roku w Stambule, najprawdopodobniej na cholerę. Zwłoki poety zostały przewiezione do Francji i pochowane na cmentarzu w Montmorency, a w roku 1890 uroczyście złożone w krypcie Katedry Wawelskiej.

 • Lemockiewicz? Połączenie Lema z Mickiewiczem, czyli algorytmy w roli literatów

  Lemo Mickiewicz byłby do stworzenia.      2.  Gra w obronę liter zagrożonych ogniem  Współcześni cyberartyści inspirują się starymi grami. To nie przypadek w tej grze przypadków.   KRZYSZTOF...

 • "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz

  Akcja dzieła rozgrywa się latem 1811 roku. Wydarzenia ukazane w pierwszych dziesięciu księgach pokazują obraz życia w Soplicowie w ciągu pięciu dni. Dwie...

 • Adam Mickiewicz - biografia i twórczość

  Adam Mickiewicz - największy poeta polskiego romantyzmu, uznawany za jednego z wieszczów narodowych. Biografia Adama Mickiewicza jest charakterystyczna dla epoki, w której żył.

 • ​Na Rynku Głównym w Krakowie stanął... drugi pomnik Adama Mickiewicza

  Łudząco podobny do oryginału pomnik Adama Mickiewicza stanął po przeciwnej stronie Sukiennic, równolegle do oryginału znajdującego się przy Kościele Mariackim. To niewiele mniejsza kopia wykonana przez pracownię Teatru Groteska w ramach akcji "Artyści na Cokoły".

 • Romantyzm jest epoką, której reprezentanci upodobali sobie to, co obce, a przez to fascynujące tajemnicą. Jedną z takich sfer był świat orientu. Fascynacja jego egzotyką, barwnością i odmiennością od tego, co europejskie, nie były obce i Mickiewiczowi. Najpełniej mógł dać jej wyraz tworząc Sonety krymskie, pamiętnik z podróży niezupełnie planowanej, ale fascynującej.

 • Konrad Wallenrod to dzieło szczególne w twórczości Mickiewicza. Ta powieść poetycka spowodowała tak wielkie poruszenie w młodych odbiorcach, że często mówi się, że bez niej nie byłoby powstania listopadowego. Drogę ku niemu poeta wskazał już w motcie utworu, gdzie wykorzystał fragment z dzieła "Książę" Niccollo Machiavellego: "Macie bowiem wiedzieć, że są dwa sposoby walki... trzeba być lisem...

Zdjęcia na temat: mickiewicz
Wideo na temat: mickiewicz
Dyskusje na temat: mickiewicz