• Informacje na temat:

  międzynarodówka

Artykuły na temat: międzynarodówka
 • Donbaska międzynarodówka

  Przedstawia się jako Ilia. Hiszpan, pod czterdziestkę, z lekka siwiejące włosy. Zdeklarowany komunista. Dopiero co wrócił z frontu, na którym strzelał do - jak mówi - "ukraińskich faszystów".

 • Mafijna międzynarodówka w UE

  Libijska ropa na Malcie, fundusze UE w Europie Środkowej, pralnie pieniędzy w Niemczech… Włoskie mafie nadal świetnie radzą sobie w Europie.

 • "Rz": Za zakazem aborcji stoi konserwatywna międzynarodówka

  Konserwatywna międzynarodówka stoi za mocno komentowaną w ostatnich dniach w Polsce propozycją zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • "FAZ" o pogrzebie polskiego kierowcy: Międzynarodówka ofiar terroryzmu

  Wzruszające uroczystości pogrzebowe polskiego kierowcy, zamordowanego podstępnie przez Anisa Amriego, w jego ojczyźnie pod Szczecinem przypominają o tym, że istnieje nie tylko międzynarodówka terrorystów spod znaku dżihadu, lecz także międzynarodówka ich ofiar - pisze Reinhard Veser. Autor komentarza przypomina, że osoby, które zginęły podczas zamachu 19 grudnia w Berlinie, pochodzą z Niemiec...

 • "FAZ" o pogrzebie polskiego kierowcy: Międzynarodówka ofiar terroryzmu

  ..."Wzruszające uroczystości pogrzebowe polskiego kierowcy, zamordowanego podstępnie przez Anisa Amriego, w jego ojczyźnie pod Szczecinem przypominają o tym, że istnieje nie tylko międzynarodówka terrorystów spod znaku dżihadu, lecz także międzynarodówka ich ofiar" - pisze Reinhard Veser. Autor komentarza przypomina, że osoby, które zginęły podczas zamachu 19 grudnia w Berlinie, pochodzą...

 • Po eurowyborach w 2014 r. powstanie Międzynarodówka Federalistów Europejskich, do której wejdą zieloni, liberałowie, demokraci i Ruch Palikota z Aleksandrem Kwaśniewskim - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" poseł, przewodniczący RP Janusz Palikot.

 • Iłłarionow dla "GPC": Brzeziński należy do międzynarodówki Putina

  Trzy „nie” dla Ukrainy Zbigniewa Brzezińskiego są kompatybilne ze stanowiskiem prezydenta Putina. To „3 x nie”, które godzą w interesy Ukraińców - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" były doradca władcy Kremla Andriej Iłłarionow. Ekonomista wyjaśnia, dlaczego umieścił byłego doradcę 39. prezydenta USA na liście członków „Putinternu”, czyli "szóstej międzynarodówki" Putina.

 • Szef ZNP w zarządzie Międzynarodówki Edukacyjnej

  Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz został wybrany do zarządu Międzynarodówki Edukacyjnej - poinformowała w niedzielę rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis.

 • Dzień Kobiet ma 100 lat

  ...uchwaliła Druga Międzynarodówka na zjeździe w Kopenhadze. Wtedy zachęcano do świętowania bez podania konkretnej daty. W 1911 r. w marcu doszło do tragicznego w skutkach pożaru w szwalni firmy Triangle...

 • ​PiS, czyli Patriotyzm i Socjalizm

  Marian Hemar w sławnym wierszu o tym, kto rządzi światem, odkrył, że jest to "wielka zmowa idiotów". Długo nad tym myślałem i muszę uściślić - sam fakt, że idiotów, to jeszcze nic. Najgorsze jest to, że owa dławiąca nas "sekretna międzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka" składa się z idiotów przekonanych, że wiedzą lepiej od nas - a już zwłaszcza, że lepiej od nas wiedzą, co dla...