• Informacje na temat:

  międzyrzecki

Artykuły na temat: międzyrzecki
 • Droga S3 w Trzebiszewie (pow. międzyrzecki) została odblokowana po wypadku, do którego doszło tam we wtorek nad ranem.

 • Tablicę upamiętniającą poetę i prozaika Artura Międzyrzeckiego odsłonięto we wtorek na ścianie jego warszawskiego domu na rogu Marszałkowskiej i ks. Skorupki. Uroczystość upamiętniła przypadającą w tym roku 90. rocznicę urodzin pisarza.

 • Rajd to także wydarzenie służące promocji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - jednej z największych atrakcji turystycznych województwa lubuskiego - poinformował Grzegorz Urbanek z Muzeum(...) o ekshumacjach żołnierzy poległych na terenie i w okolicach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, a członkowie stowarzyszenia historycznego Aureus z Międzychodu podzielą się doświadczeniami ze swoich podwodnych...

 • Serdeczny, dowcipny, lojalny w przyjaźni - taki obraz Zbigniewa Herberta wyłania się z właśnie opublikowanego tomu listów, które przez ponad 25 lat wymieniali Katarzyna i Zbigniew Herbertowie oraz Julia Hartwig i Artur Międzyrzecki.

 • W sprawie nieprawidłowości w magistracie w Międzyrzeczu (Lubuskie) zatrzymano tamtejszego wiceburmistrza, radcę prawnego urzędu oraz przedsiębiorcę z tego miasta - poinformowała we wtorek Agata Sałatka z zespołu prasowego lubuskiej policji.

 • Ścigany europejskim listem gończym Polak wpadł po wezwaniu policji do kolizji

  ...w Gorzowie Wlkp., a o tym, czy zostanie on przekazany stronie niemieckiej, zdecyduje sąd. Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek na jednej ze stacji benzynowych w Skwierzynie w pow. międzyrzeckim, kiedy...

 • Nietoperze szykują się do opuszczenia zimowiska

  Nietoperze z największej zimowej kolonii w Polsce w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym przygotowują się opuszczenia fortyfikacji. To znak, że niebawem powinna nastać wiosna - poinformował dr Tomasz Kokurewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 • Wraz z nadejściem chłodów w poniemieckich bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Lubuskiem masowo zaczęły się chronić nietoperze. Chiropterolodzy spodziewają się, że tej zimy w rezerwacie "Nietoperek" pojawić się może ponad 30 tys. ssaków.

 • Lubuska policja poszukuje 16-latki, która w niedzielę wyjechała z domu w Brójcach (pow. międzyrzecki) do szkoły w Zielonej Górze.

 • Festiwal Piosenki w Międzyrzecu

  Wojewódzki Festiwal Piosenki "Prezentacje" to coroczny Międzyrzecki konkurs dla wokalistów. W tym roku po raz VI komisja wyłoni najlepszą prezentację, w której oceniane będą walory głosowe, muzykalność, dobór repertuaru, jego interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.

Zdjęcia na temat: międzyrzecki
Wideo na temat: międzyrzecki
 • Jazda pod prąd trasą ekspresową

  Policjanci z międzyrzeckiej drogówki patrolujący trasę S3 w rejonie węzła północnego zauważyli samochód jadący pod prąd.

 • Leśnicy i strażacy uratowali łosia, który wpadł do zbiornika

  Strażacy w pobliżu Boryszyna (Lubuskie) wydobyli z betonowego zbiornika młodego łosia. Akcja trwała kilka godzin. Zwierzę znaleźli turyści, którzy zwiedzali obiekty Pętli Boryszyńskiej - części zespołu fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Z pułapki wydobyto także drugiego łosia, który niestety nie przeżył.

Dyskusje na temat: międzyrzecki
 • Re: Obniżki pensji samorządowców. Symboliczne, albo nie ma ich wcale

  O Co chodzi? O to samo Co od kilkuset lat, zyby Polska nie byla za mocnym krajem, zeby Polacy zyli w kontrolowanej biedzie, zeby byli wyrobnikami u obcych a nie wlascicielami, zeby Mozejki byly klapa, zeby cpk nie powstal, zeby kasta zyla dostatnio a wywiady I kryminal spokojnie Co miesiac wywozi miliardy....i setki takich Optimusow.

 • Re: W niedzielę rusza akcja "Robię zakupy, kiedy chcę"

  Międzyrzecki Rejon Umocniony - to takie bunkry z tunelami 30 metrów pod ziemią i długimi na kilometry, największe siedlisko nietoperzy w europie. Budowali to Niemcy w latach 30 do obrony przed Polską.

 • Re: Błaszczak o zakupie Caracali przez Węgry

  Współpraca wojskowa Polski i Francji budziła na tyle mocne obawy Niemców, że w okresie międzywojennym zacieli tworzyć potężne fortyfikacje chroniące ich przed Polakami. Za niewyobrażalnie wielkie pieniądze stworzyli tzw. Wał Wschodni ( Ostwelle) nazywany przez nas MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony). Jego resztki można dziś zwiedzać. Tak wielkich pieniędzy nie wydaje się bez potrzeby,

 • Re: Holender zatrzymany za morderstwo 11-latka od lat był związany z ZHP

  Najlepiej nie rozbierać! Zostawić tak, jak jest w stanie ruiny i zrobić użytek ekologiczny. Będzie super siedlisko dla sów, puchaczy, nietoperzy, kun - co najmniej jak Międzyrzecki Rejon Umocniony. A nietoperze będą chronić okoliczne lasy przed szkodnikami. Jak niedźwiedzie się w okolicy pojawią (docierają już pod Grójec na Mazowszu i do Bolesławca na Śląsku), to i one znajdą tam sobie miejsce na

 • Re: Ruch Kontroli Wyborów domaga się dymisji PKW

  Rozpędzić PKW. Kpią sobie z obywateli i wyborców. Czytają spis gmin wg województw, z przynależnością powiatową ( "Międzyrzecz, powiat międzyrzecki" !-). Ale dlaczego bez kodu pocztowego?! Punkty kolektury Multi-Lotka zliczyłyby skreślenia x szybciej i sprawniej oraz podały wynik następnego dnia. Kto naniósł 6 krzyżyków w kuponie i wygrał milion wiadomo już tego samego dnia.

 • Re: Międzyrzecki...

  po 1 - nie jedyne w Europie; po 2 - trasa KOLEI ; po 3 - mowimy tu o zamkach - a tam jest jedynie zamek w Międzyrzeczu, skądinąd bardzo ciekawy

 • Re: Holender zatrzymany za morderstwo 11-latka od lat był związany z ZHP

  Zamku w Puszczy Noteckiej najlepiej nie rozbierać! Zostawić tak, jak jest w stanie ruiny i zrobić użytek ekologiczny. Będzie super siedlisko dla sów, puchaczy, nietoperzy, kun - co najmniej jak Międzyrzecki Rejon Umocniony. A nietoperze będą chronić okoliczne lasy przed szkodnikami. Jak niedźwiedzie się w okolicy pojawią (docierają już pod Grójec na Mazowszu i do Bolesławca na Śląsku), to i one

 • Re: Ukraina: 600 km nowych umocnień

  takie okopy to budowało się 70 lat temu. Przypominam ze Francja miała Linię Maginota a Niemcy Linię Zygfryda i Międzyrzecki Rejon Umocniony. Żadna z tych fortyfikacji nie była "zdobywana" przez przeciwnika. Te banderowskie też tak "skończą".

 • Re: Ukraina podpisała kontrakty na zakup broni

  Nie dyskutuj z tą swołoczą, szkoda czasu. Oni nie przyjmują żadnych racjonalnych argumentów. Dla nich ZSRR 17 września wyzwolił Białorusinów i Ukraińców, paktu Ribbentrop-Mołotow nie było, Katyń zrobili Niemcy, nie było ruskich baz w Polsce i nie istniały strefy (np. Legnica, Borne-Sulimowo, Międzyrzecki region umocniony), gdzie Polakowi wejść nie było, cały czas nam pomagali wysyłając za darmo

 • Re: Borusewicz: Zwrócę się do prezydenta o dodatkowe uzasadnienie. Mam do tego prawo

  , Małachowski Aleksander, Modzelewski Witold, Manteufel Ryszard, Micewski Andrzej, Michalski Krzysztof, Miller Leszek, Mokrzycki Edmund, Modrzewski Zbigniew, Międzyrzecki Artur, Miłosz Czesław