• Informacje na temat:

  miesięcznik literacki

Artykuły na temat: miesięcznik literacki
 • Nagrody Magazynu Literackiego Książki przyznane

  ..."Gra Anioła" Ruiza Zafona, "Ikony w Polsce" Michała Janochy, "1491" Charlesa Manna znalazły się wśród książek, które we wtorek otrzymały doroczne nagrody Magazynu Literackiego Książki.

 • Kto otrzyma literackiego Nobla? Loteria nazwisk ruszyła

  Literackiego Nobla w tym roku może otrzymać syryjski poeta Adonis, jeden z wielkich pisarzy amerykańskich lub niedoceniany autor z Afryki - typują szwedzkie media. Werdykt zostanie ogłoszony w czwartek w Sztokholmie.

 • Janina Katz, autorka powieści "Pucka" i zbioru wierszy "Pisane po polsku" otrzymała doroczną nagrodę miesięcznika "Odra" za 2008 rok - podaje Instytut Książki.

 • V Opolska Jesień Literacka

  Program: 12.11.07 Poniedziałek, godz. 17.00 Uroczyste Otwarcie V Opolskiej Jesieni Literackiej O Marku Jodłowskim Jacek Gutorow, Karol Maliszewski o książce MUZYKA INNEGO ŚWIATA. Krytycy o Marku(...) Opolskie Jubileusze Literackie Edmund Borzemski, Zygmunt Dmochowski, Wiesław Malicki, Tadeusz Soroczyński, Władysław Żołnowski Czytanie tekstów: Andrzej Czernik Gitara klasyczna: Dominik Tomasiak...

 • Henryk Bereza, jeden z najwybitniejszych polskich krytyków literackich, odkrywca Hłaski i Stachury, redaktor miesięcznika "Twórczość", zmarł w czwartek w Warszawie w wieku 86 lat. - Z jego śmiercią kończy się pewna epoka polskiej krytyki literackiej - powiedział Marek Nowakowski.

 • Sesja naukowa, spotkania z poetami i tłumaczami, przedstawienia teatralne oraz warsztaty - składają się na program rozpoczynającej się we wtorek drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literackiego "Back 2 Sopot".

 • Aleksijewicz, Thiong'o, a może... Krall? Faworyci do literackiego Nobla

  Kenijski pisarz Ngugi wa Thiong'o i białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz mają szanse na otrzymanie literackiej Nagrody Nobla w tym roku - wynika z sondy przeprowadzonej przez PAP wśród szwedzkich ekspertów. Wśród mocnych kandydatów do tego wyróżnienia są wymieniani Polacy: Hanna Krall i Adam Zagajewski. Nobel w dziedzinie literatury zostanie ogłoszony w Sztokholmie najprawdopodobniej...

 • 58 prac nadesłano na konkurs literacki "Śląski Shakespeare"

  Bradecki, poetka i prezes Związku Literatów Polskich - Oddział Śląski Katarzyna Młynarczyk, oraz poeta, prozaik i tłumacz Feliks Netz - zastępca redaktora naczelnego Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego...

 • Zmarł Henryk Bereza - jeden z najwybitniejszych krytyków literackich

  Henryk Bereza, jeden z najwybitniejszych polskich krytyków literackich, odkrywca Hłaski i Stachury, redaktor miesięcznika "Twórczość", zmarł w czwartek w Warszawie w wieku 86 lat. - Z jego śmiercią kończy się pewna epoka polskiej krytyki literackiej - powiedział Marek Nowakowski.

 • Edytorom 48 książek wyróżnionych w 2009 roku przez "Magazyn Literacki Książki" wręczono w środę w Warszawie doroczne nagrody tego miesięcznika. Wydawcą Roku został wybrany Rebis, a Wydarzeniem Roku - działalność serwisu audioteka.pl w zakresie promocji audiobooków - nowego i szybko rozwijającego się sektora wydawniczego.

Zdjęcia na temat: miesięcznik literacki
Dyskusje na temat: miesięcznik literacki
 • Re: Sejm: Konferencja prasowa PiS nt. polityki rozwoju w Polsce

  Z pracy doktoranckiej: Kaczyński odwołuje się do tekstu Werblana „Przyczynek do genezy konfliktu”, „Miesięcznik Literacki” nr 5 z 1968 r. Odwołuje się też do sejmowych wystąpień premiera Józefa Cyrankiewicza i Zenona Kliszki (sekretarza KC PZPR i członka Biura Politycznego), zapowiadających „zmiany na uczelniach, które będą szansą awansu dla młodych pracowników naukowych. „Wydarzenia marca 1968

 • Re: Ile kosztuje ochrona Kaczyńskiego? "Newsweek" ujawnia: Niemało

  Zajmij się lepiej pisaniem opowiadań S-F do Fantastyki. Gwoli wyjaśnienia (jak dla każdego leminga), Fantastyka to taki miesięcznik literacki.