• Informacje na temat:

  miłosz

Artykuły na temat: miłosz
 • Poezja Czesława Miłosza

  Czesław Miłosz urodził się w 30 VI 1911 roku w Szetejniach nad Niewiążą (Litwa), zmarł 14 VIII 2004 roku po długiej chorobie. Został pochowany w Krakowie w krypcie kościoła Na Skałce. Był poetą, eseistą, tłumaczem i historykiem literatury. Młodość spędził w Wilnie.

 • ​Czesław Miłosz - biografia i twórczość

  Czesław Miłosz - biografia i twórczość współczesnego polskiego poety nagrodzonego nagrodą Nobla.

 • Koszalin: Aresztowany Miłosz S. obsługiwał inne pokoje zagadek

  ...28-letni Miłosz S., tymczasowo aresztowany w sprawie pożaru w koszalińskim escape roomie, na zlecenie zajmował się zawodowo obsługą tego typu pokoi zagadek. Sam miał o tym poinformować prokuraturę.

 • Tragedia w escapie roomie. Niejawne posiedzenie sądu w sprawie Miłosza S.

  Sąd Okręgowy w Koszalinie w środę rozpoczął niejawne posiedzenie, podczas którego rozpatrzy wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu wobec Miłosza S., organizatora escape roomu, gdzie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt.

 • Czesław Miłosz zniknął z podstawy programowej

  W projekcie nowej podstawy programowej do liceum zabrakło Czesława Miłosza. W dokumencie, który został zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji, wiersze poety nie zostały uwzględnione ani na liście lektur obowiązkowych, ani uzupełniających.

 • Pożar escape roomu w Koszalinie. Miłosz S. usłyszał zarzut

  Jest zarzut wobec Miłosza S. umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

 • Tragedia w Koszalinie. Jest decyzja o areszcie dla Miłosza S.

  Sąd Rejonowy w Koszalinie zdecydował o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla Miłosza S., który w niedzielę usłyszał zarzuty w związku z tragedią w Koszalinie. W piątek w pożarze w escape roomie zginęło pięć nastolatek.

 • Pożar w escape roomie: Miłosz S. nie chciał zaskarżyć przedłużenia aresztu

  Na wyraźne żądanie klienta nie złożyliśmy skargi na postanowienie sądu o przedłużeniu jego tymczasowego aresztowania o kolejne trzy miesiące - powiedział w sobotę PAP mecenas Wiesław Breliński, jeden z obrońców Miłosza S., organizatora escape roomu, w którym zginęło pięć 15-letnich dziewcząt.

 • Pożar escape roomu w Koszalinie. Miłosz S. trafi do aresztu

  ..."Sąd Rejonowy w Koszalinie postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, wliczając w to termin jego zatrzymania" - powiedział w poniedziałek Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. Miłosz S. w niedzielę usłyszał prokuratorski zarzut w związku z pożarem w escape roomie.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Zdjęcia na temat: miłosz
 • Czesław Miłosz oraz Tadeusz Różewicz, podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem w 2000 r.
Wideo na temat: miłosz
 • "Oscylometr jest niezbędny" - mówi mama 2-letniego Miłosza

  Rodzice przyznają, że oscylometr jest w szpitali niezbędny. "Nie jesteśmy w stanie sprawdzić pojemności jego płuc. Sprzęt pomoże nam sprawdzić, jak wydajne są płuca. Ratuje nas na razie rentgen, ale to są tylko zmiany widoczne, nie wiemy co się dzieje w środku w płucach" – mówi mama 2-letniego Miłosza.

 • Coach radzi: Jak odnieść sukces w biznesie?

  Przedsiębiorca skazany na sukces? Musi mieć odpowiednie cechy charakteru, trochę szczęście i sporo intuicji - mówi Miłosz Brzeziński psycholog biznesu

 • Systematyczność- to klucz do sukcesu

  "W pracy powinno nam pomagać nasze otoczenie. Jeżeli współpracownicy nie są pomocni, powinniśmy ich zmienić - radzi psycholog biznesu Miłosz Brzeziński.