• Informacje na temat:

  misja

Artykuły na temat: misja
 • Wolontariusze z Misją

  Misja Medyczna zapraszają na Koncert Charytatywny dla Nury Nataah z Aleppo. Koncert odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19 w klubie Zet Pe Te przy ul. Dolnych Młynów 10. Kim jest Nura? Ma 29 lat(...) Mansoura Alaytrasha z syryjskiej organizacji Balsam Medical, z którą współpracuje Polska Misja Medyczna. Pilnie potrzebuje pomocy.

 • ​"Misja sexy" Jacka Kurskiego

  Wyniki TVP są "olśniewające", disco polo "zgrabne muzycznie", a "Korona Królów" to "fantastyczne osiągnięcie" - przekonuje prezes TVP Jacek Kurski w tygodniku "Sieci".

 • Republika Środkowoafrykańska: Zastrzelono pracowników misji humanitarnej

  Podczas niedzielnego ataku zastrzelono sześciu pracowników misji humanitarnej w Republice Środkowoafrykańskiej - podała w środę misja ONZ Minusca w tym kraju. Jednym z zabitych jest przedstawiciel UNICEF w RŚA, piątka pozostałych to wolontariusze nauczyciele.

 • RŚA: 6 pracowników misji humanitarnej zastrzelonych

  W ataku, do jakiego doszło w niedzielę, zostało zastrzelonych 6 pracowników misji humanitarnej w Republice Środkowoafrykańskiej, w tym przedstawiciel UNICEF w RŚA - podała misja ONZ Minusca w tym kraju. Piątka pozostałych ofiar to wolontariusze nauczyciele.

 • Polacy przeprowadzą analogową misję marsjańską

  ...​Polscy naukowcy przeprowadzą dwutygodniową, analogową misję marsjańską EXO.17. Powierzchnię Marsa będzie imitował ośrodek Mars Desert Research Station w amerykańskim Utah. Misja rozpocznie się w sobotę 11 marca, a jej elementem będą testy systemu filtrowania powietrza czy sposobów radzenia sobie ze stresem.

 • USA: Wystartowała misja NASA InSight

  W sobotę tuż po godz. 13 czasu polskiego z Zachodniego Wybrzeża USA na Marsa wystartowała misja NASA InSight, poświęcona badaniom głębokiego wnętrza Czerwonej Planety. Trafi tam m.in. instrument Kret HP3, którego najważniejsze elementy wykonali Polacy.

 • 50 lat temu wystartowała misja Apollo 8

  ...21 grudnia 1968 wystartowała pierwsza misja kosmiczna Apollo 8, podczas której ludzie opuścili orbitę okołoziemską, okrążyli Księżyc i zobaczyli Ziemię z perspektywy niemal 400 tys. kilometrów. Lot zakończył się wodowaniem 27 grudnia tego samego roku.

 • Misja NASA z udziałem Polaków

  Lądowanie InSight na Marsie zaplanowane jest na 26 listopada 2018 roku, zaś cała misja ma trwać dwa lata ziemskie. Głównym celem misji jest zdobycie informacji o budowie wewnętrznej Czerwonej(...) głównych instrumentów, które zabierze ze sobą misja InSight, będzie tzw. Kret HP3 (Heat Flow and Physical Properties Package) - czyli próbnik służący do pomiaru strumienia ciepła z wnętrza planety. Ma on...

 • Misja OBWE ostrzelana na Ukrainie

  Prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy ostrzelali samochody Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, po czym – jak poinformowała OBWE - „w brutalny sposób” zaatakowali pojazd, w którym znajdowali się nieuzbrojeni obserwatorzy misji.

 • Mariusz Czerkawski: Vegas? Misja niemożliwa. Ale…

  ..."Przed hokeistami Vegas Golden Knights jest tak naprawdę misja niemożliwa - ale szansa jest zawsze (…). To mógłby być cud w Las Vegas" - tak Mariusz Czerkawski, były znakomity zawodnik grający przez wiele lat w lidze NHL, komentuje tegoroczną finałową rywalizację o Puchar Stanleya. W tej chwili debiutujący w najlepszej lidze świata Golden Knights przegrywają w serii z Washington Capitals...

Zdjęcia na temat: misja
Wideo na temat: misja
 • Dragon odleciał w kierunku ISS. To pierwsza taka misja

  W kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) odleciał bezzałogowy statek towarowy Dragon, który wiezie za orbitę niezbędne wyposażenie. Rakieta nośna Falcon 9 wyniosła go zgodnie z planem z amerykańskiej bazy kosmicznej na Przylądku Canaveral. ​W lukach kapsuły Dragon znalazło się blisko pół tony ładunku, m.in. lody waniliowe dla trzech astronautów przebywających obecnie na ISS.

 • Dutkiewicz: Moja wrocławska misja zakończy się w listopadzie 2018 roku

  Dutkiewicz: Moja wrocławska misja zakończy się w listopadzie 2018 roku

 • Misja szefa Pentagonu w Izraelu ws. Iranu

  Ashton Carter, szef Pentagonu pojedzie w przyszłym tygodniu ze specjalną misją do Izraela. Ma przekonać Bejnamina Netanjahu, że podpisanie porozumienia z Iranem to dobry krok dla społeczności międzynarodowej - także dla jego kraju. (wideo RMF FM/CNN/x-news)

Dyskusje na temat: misja