• Informacje na temat:

  młoda europa

Artykuły na temat: młoda europa
 • Nie mogę sobie przypomnieć, w którym z zachodnich miast sobie to uświadomiłem po raz pierwszy. Może Paryż, może Londyn, a może nie żadna ze stolic, tylko jeden z mniejszych ośrodków? W każdym razie w którymś z nich, wracając tam ładnych parę, a może nawet paręnaście lat po pierwszym pobycie, uświadomiłem sobie, co się zmieniło.

 • Co zrobi liberalna Europa?

  ...wielu Francuzów - uznało to za przejaw islamofobii. Spór trwa. Co zatem zrobi liberalna Europa? Francuski socjalista, premier Manuell Valls zadeklarował walkę u boku Badinter w tej "zasadniczej bitwie...

 • Europejska młodzież nie identyfikuje się z Europą

  Większość młodych Europejczyków myśli regionalnie oraz globalnie, nie czuje natomiast głębszej więzi z Europą - wynika z sondażu prowadzonego przez Europejską Unię Nadawców EBU, we współpracy z niemieckim instytutem badań opinii publicznej Sinus.

 • Nocne granie na festiwalu "Chopin i jego Europa"

  Na niedzielnym koncercie z udziałem pianistki Marthy Argerich i jej córki, altowiolistki Lydy Chen zostaną zaprezentowane mazurki i tanga. Występ, który odbędzie się w ramach festiwalu "Chopin i jego Europa", rozpocznie się o godz. 23 w Warszawie.

 • Prezydent Niemiec: Solidarność zmieniła Europę i świat

  Solidarność zmieniła Europę i świat; jej dziedzictwo jest dla nas przykładem i zobowiązaniem na przyszłość – ocenił prezydent Niemiec Joachim Gauck po wizycie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. "Jestem bardzo poruszony wystawą stałą" – dodał.

 • Jedna Europa czy wiele Europ?

  Lorenzettiego, gdy Europa była młoda i pełna obietnic. Musimy odzyskać wolę do kształtowania naszego przeznaczenia. W innym wypadku będziemy musieli pogodzić się z przeznaczeniem narzuconym przez innych(...) kalkulacją. Dziś Europa stanowi jedynie 7% światowej populacji, wytwarza 25% światowego PKB i przeznacza 50% przychodów na rozbudowane wydatki związane z opieką społeczną. Bez radykalnych działań...

 • Europo, czas na rządy rozumu...

  ..., sprzeczne z naszą wrodzoną intuicją i instynktem samozachowawczym, eksperymenty.  "Na celowniku terrorystów jest cała Europa" - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker(...) stopniu. Europa jaką znamy się skończyła, może dziś, może w dniu zamachów w Paryżu, a może znacznie wcześniej, kiedy na front niszczenia własnej "niewygodnie" chrześcijańskiej kultury rzucono tu...

 • ...i obyczajowe, sprzeczne z naszą wrodzoną intuicją i instynktem samozachowawczym, eksperymenty. "Na celowniku terrorystów jest cała Europa" - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker(...) w najmniejszym stopniu. Europa jaką znamy się skończyła, może dziś, może w dniu zamachów w Paryżu, a może znacznie wcześniej, kiedy na front niszczenia własnej "niewygodnie" chrześcijańskiej kultury...

 • Filmowa Europa we Wrocławiu

  Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na przegląd filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX. Od 10 do 12 listopada we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty będzie można bezpłatnie zobaczyć trzy finałowe produkcje. Każda projekcja zakończy się dyskusją z udziałem ekspertów.

 • ​Europa w osiem lat po kryzysie

  W osiem lat po tym, jak globalne rynki kredytowe zaczęły się krztusić, powodując kryzys finansowy na całym świecie, gospodarka liczącej 19 krajów europejskiej unii walutowej jest dziś jedynie minimalnie powyżej poziomu sprzed tąpnięcia.

Dyskusje na temat: młoda europa