• Informacje na temat:

  modigliani

Artykuły na temat: modigliani
 • Obraz Modiglianiego sprzedany za zawrotną sumę

  Namalowany w 1917 roku obraz "Akt leżący" włoskiego malarza Amedeo Modiglianiego został sprzedany w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby's za 157,2 mln dolarów. To czwarty pod względem ceny obraz na świecie.

 • Astronomiczna kwota za obraz Modiglianiego

  ..."Akt leżący" Amadea Modiglianiego został sprzedany za 157,2 mln dolarów.

 • Modigliani w cenie

  Pół miliona funtów to cena, za jaką na aukcji w domu Bonhams sprzedano akwarelę Modiglianiego.

 • Rentgenowskie obrazy Modiglianiego

  Nieznośna duma, arogancja i nieugięta niewdzięczność - te wszystkie cechy Modiglianiego ułatwiały mu poszukiwanie krystalicznie czystej sztuki. Nigdy nie przyłączył się do żadnej grupy - chciał(...) opatulone światłocieniem i ozdobione długimi rzęsami. Największy wpływ na twórczość Modiglianiego wywarły dzieła Cezanne'a. W Paryżu poznał dwoje ludzi, którzy również mieli istotny wpływ na jego rozwój...

 • Fortuna za portret kochanki Modiglianiego

  Elegancki portret Jeanne Hebuterne, muzy i kochanki Amedeo Modiglianiego sprzedano w domu Christie's w Londynie na aukcji dzieł impresjonistów i modernistów za 26,9 mln funtów. Suma ta znacznie przekroczyła oczekiwania ekspertów, którzy sądzili, że dzieło osiągnie cenę ok. 16-22 mln funtów.

 • Rekordowa cena na aucji za rzeźbę Modiglianiego

  Rzeźba Amedeo Modiglianiego (1884-1920) "Głowa" osiągnęła 43,18 mln euro na poniedziałkowej aukcji w domu Christie's w Paryżu. To rekordowa cena za dzieło tego artysty, powszechnie znanego jako malarz z Ecole de Paris (szkoły paryskiej).

 • Obraz Modiglianiego sprzedany za rekordową kwotę. Licytacja trwała 9 minut

  ...malowidło Modiglianiego zostało sprzedane za ponad 170 mln dolarów. To druga najwyższa w historii kwota, jaką zaoferowano podczas licytacji dzieł sztuki. "Akt" Modiglianiego wyprzedziły jedynie(...). innemu, licytującemu przez telefon, klientowi. Ale to obraz Modiglianiego był "gwiazdą wieczoru". Dom Aukcyjny Christie, pragnąc przyciągnąć rzesze zainteresowanych kupnem najdroższych dzieł...

 • Hadżić wpadł, gdy próbował sprzedać obraz Modiglianiego

  Oskarżony o zbrodnie wojenne były przywódca Serbów chorwackich Goran Hadżic, aresztowany na północy Serbii, został namierzony, gdy po latach ukrywania się próbował sprzedać obraz włoskiego malarza Amedeo Modiglianiego.

 • Rekordowa cena za rzeźbę Modiglianiego na aukcji

  Rzeźba Amedeo Modiglianiego "Głowa" osiągnęła 43,18 mln euro na aukcji w domu Christie's w Paryżu. To rekordowa cena za dzieło tego artysty, powszechnie znanego jako malarz z Ecole de Paris (szkoły paryskiej).

 • Nieznany obraz Modiglianiego zostanie pokazany w Belgradzie

  Nieznany obraz włoskiego malarza i rzeźbiarza Amadeo Modiglianiego odnaleziono w zbiorach urodzonego w Serbii, ale mieszkającego za granicą kolekcjonera. Dzieło to zostanie pokazane w końcu listopada na wystawie w Belgradzie.

Zdjęcia na temat: modigliani
Dyskusje na temat: modigliani