• Informacje na temat:

  mołotow

Artykuły na temat: mołotow
 • Pakt Ribbentrop - Mołotow to umowa międzynarodowa zawarta 23 sierpnia 1939 r. pomiędzy Niemcami a ZSRR będąca paktem o nieagresji. W rzeczywistości Pakt zawierał tajny protokół dodatkowy zawierający postanowienia w kwestii podziału terytoriów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

 • KE przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

  Komisja Europejska przypomniała w środę, w przeddzień Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Wszystkich Reżimów Totalitarnych i Autorytarnych, o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki.

 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • Putin w obecności Merkel usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow

  Prezydent Rosji Władimir Putin w niedzielę usprawiedliwiał pakt Ribbentrop-Mołotow, oświadczając, że jego celem było zapewnienie bezpieczeństwa ZSRR. Oznajmił też, że Polska "padła ofiarą polityki, którą sama próbowała prowadzić w Europie".

 • "Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane"

  Konsekwencje paktu Ribbentrop-Mołotow są w Estonii nadal odczuwane. Rosyjskie sąsiedztwo wciąż budzi pytania o to, czy historia się nie powtórzy - mówi historyk prof. Piotr Madajczyk. Według niego Polska powinna wysłać mocny sygnał gotowości do budowania wspólnoty.

 • „Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow”

  Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r. - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 • "FAZ": Polska porównuje Nord Stream II do carycy Katarzyny, a nie do Paktu Ribbentrop-Mołotow

  Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w relacji z wizyty ministra gospodarki Niemiec Sigmara Gabriela w Polsce zwraca uwagę, że strona polska krytykując gazociąg Nord Stream II porównała go do działań carycy Katarzyny, a nie jak dotąd do Paktu Ribbentrop-Mołotow.

 • Amerykański historyk: Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow

  ..."Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r." - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wygłosił tam wykład na konferencji pt. "Wojna i Pokój", zorganizowanej przez frakcję centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej w związku z 70

 • Słynny włoski historyk krytykuje postawę Polski w przededniu II wojny światowej. Sergio Romano na łamach "Corriere della Sera" obarcza odpowiedzialnością postawę przedwojennego rządu Polski za pakt Ribbentrop-Mołotow. Tajny dokument podpisany 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie ustalał między innymi podział Polski po ataku Niemiec i ZSRR.

 • MSZ wzywa ambasadora Rosji na dywanik. Schetyna: Argumenty jak z czasów Mołotowa

  ..., w moim przekonaniu, mówić takich rzeczy, które wracają nas do czasów, kiedy dyplomacją rosyjską czy - lepiej powiedzieć - radziecką zajmował się Wiaczesław Mołotow. Bo to są takie argumenty i taki sposób(...) do łagrów - w pobliżu armii radzieckiej nie mogły istnieć tak duże niekontrolowane siły. Ewa Kopacz: Ani Ribbentrop, ani Mołotow nie byli Polakami Wypowiedzi Andriejewa polski resort...

Zdjęcia na temat: mołotow
Wideo na temat: mołotow
 • Zamieszki w Stambule. Koktajle Mołotowa i kamienie poszły w ruch

  W Stambule, stolicy Turcji, Kurdowie starli się z policją. W stronę funkcjonariuszy poleciały koktajle Mołotowa i kamienie. Policja odpowiedziała granatami hukowymi i gazem łzawiącym. To odwet za regularne bombardowania pozycji bojowników kurdyjskich. Zamieszki w Stambule wywołała młodzieżówka separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu. Konflikt między etnicznymi Turkami a Kurdami przybrał na

 • Dwaj nastolatkowie z Żychlina zamordowali babcię jednego z nich

  również przygotowane tzw. koktajle Mołotowa, więc właściwie można powiedzieć, że byli przygotowani na wszystko - relacjonuje podinsp. Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

 • Nocne zamieszki w Turcji. Policja wyparła demontrantów z pl.Taksim

  Kolejną noc trwały starcia demonstrantów z policją na placu Taksim w Stambule. Protestujący rzucali w policję kamieniami i koktajlami Mołotowa, płonęły samochody. Funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym. Według świadków z policją starło się blisko 30 tysięcy osób. Po wielu godzinach walk demonstranci zostali wyparci z placu. Na miejscu pojawiły się buldożery, aby uprzątnąć pozostałości po