• Informacje na temat:

  monastyr

Artykuły na temat: monastyr
 • Putin porównał Mauzoleum Lenina do Ławry Peczerskiej i monastyru na Athos

  Prezydent porównał ten grobowiec do Ławry Peczerskiej w Kijowie i monastyru na Świętej Górze Athos w Grecji. Putin mówił o tym w Moskwie na spotkaniu ze swoimi mężami zaufania z tegorocznych wyborów prezydenckich, pytany o obserwowany wzrost agresywności w społeczeństwie rosyjskim. W opinii prezydenta jest to spowodowane "utratą tradycyjnych punktów orientacyjnych". - Po rozpadzie Związku...

 • Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Wydobyto szczątki z grobu abp. Chodakowskiego

  Z monastyru w Supraślu ekshumowano rano 20. ofiarę katastrofy smoleńskiej. Tym razem wydobyto szczątki z grobu arcybiskupa Mirona Chodakowskiego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

 • Ekshumowano 20. ofiarę katastrofy smoleńskiej

  Z monastyru w Supraślu ekshumowano we wtorek rano 20. ofiarę katastrofy smoleńskiej. Tym razem ekshumacja dotyczyła grobu arcybiskupa Mirona Chodakowskiego - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

 • Na terenie Monastyru Srietienskiego w Moskwie funkcjonował salon usług intymnych - poinformowała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródło w moskiewskiej policji.

 • ​Stary Cmentarz Doński w Moskwie

  ...​Stary Cmentarz Doński, znajdujący się na terenie Monastyru Dońskiego od końca XVIII wieku był miejscem, gdzie grzebano zmarłych przedstawicieli arystokracji rosyjskiej. Pochowano tu przedstawicieli rodów: Dołgorukich, Golicynów, Wołkońskich czy Tołstojów. Znajdują się tu także groby znanych polityków i artystów z czasów carskiej Rosji.

 • Co najmniej 7 osób zostało rannych w starciach mnichów z monasteru Esphigmenou, a inną grupą mnichów, popieraną przez patriarchat, którzy chcieli zająć monastyr. W czasie starć w ruch poszły gaśnice i łomy.

 • Przemycał rafę koralową

  Celnicy z portu lotniczego Ławica dokonywali kontroli pasażerów, którzy przylecieli samolotem z Monastyru w Tunezji. W bagażu jednego z pasażerów, pomiędzy rzeczami osobistymi, znaleziono trzy fragmenty rafy koralowej.

 • Skandal w Rosji. Dom publiczny w klasztorze

  Na terenie Monastyru Srietienskiego w Moskwie działał... salon usług intymnych - podaje agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródło w moskiewskiej policji. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że przełożonym tego klasztoru jest nieoficjalny spowiednik prezydenta Rosji Władimira Putina. Duchowny nie komentuje tych informacji.

 • Izrael: Klasztor zakonu trapistów w Latrun zbezczeszczony

  Izraelska policja podejrzewa żydowskich prawicowych ekstremistów o zbezczeszczenie katolickiego klasztoru trapistów w Latrun pod Jerozolimą. Sprawcy podpalili drewniane drzwi monastyru i wymalowali na ścianach antychrześcijańskie napisy.

 • Niesamowita budowla z 6 milionów zapałek. Zobacz zdjęcia

  Niezwykłe dzieło zostało zaprezentowane na wystawie w Muzeum Archeologicznym w Sofii. Jest to model Rylskiego Monastyru wykonany z zapałek. Budowniczy "zapałkowego" dzieła tworzył je przez 16 lat. Zużył 6 milionów zapałek.

Zdjęcia na temat: monastyr
Dyskusje na temat: monastyr