• Informacje na temat:

  monet claude

Artykuły na temat: monet claude
 • Sztukatułka: Ogrody odtworzone z obrazów Moneta

  Wejść na płótno Moneta albo udać się na spacer po jego barwnym ogrodzie w Giverny... Marzenie niejednego miłośnika impresjonizmu. Repliki uwiecznionych na obrazach fragmentów prawdziwego roślinnego raju artysty powstały w jednym z ogrodów botanicznych. Jest tam most japoński i uwielbiane przez malarza nenufary i glicynie. "Przesadzone" z arcydzieł światowego malarstwa.

 • ...byłaby trudna do wyobrażenia. Udało się zebrać 16 światowej klasy dzieł sztuki, wśród których znalazły się obrazy i rzeźby takich artystów jak Claude Monet, Vincent van Gogh, Franz Kline...

 • Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie kradzieży obrazu Claude`a Moneta "Plaża w Pourville". Oskarżonemu Robertowi Z. grozi do 10 lat więzienia - poinformowała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Magdalena Mazur-Prus.

 • Skradzione z Muzeum Narodowego w Poznaniu płótno Claude Moneta "Plaża w Pourville" nie było ubezpieczone. Jedynie nadanie dużego rozgłosu kradzieży może pomóc w jego odnalezieniu.

 • Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie kradzieży obrazu Claude`a Moneta "Plaża w Pourville". Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia. Obraz skradziono w 2000 roku, policja odnalazła go w styczniu 2010 roku. O kradzież oskarżono wtedy Roberta Z., który przyznał się do przestępstwa.

 • Nieco ponad 2,5 tysiąca funtów wystarczy, by spędzić dwie nocy w hotelowym pokoju, w którym tworzył kiedyś Claude Monet. Pobyt przewiduje także krótki kurs malarstwa.

 • Kolejne cenne obrazy znaleziono w drugim domu Gurlitta

  Kolekcjoner sztuki Cornelius Gurlitt przechowywał drogocenne obrazy nie tylko w mieszkaniu w Monachium, ale też w swoim domu w Salzburgu. Mają znajdować się tam dzieła m.in. Moneta, Renoira i Picassa.

 • Zapomniany przez ostatnie 60 lat, "ukryty" w prywatnej kolekcji we Francji obraz Claude Moneta ze słynnej serii "Nenufarów" został sprzedany na aukcji w Londynie za prawie 13,5 mln funtów.

 • Amber Rudd: Możliwe, że po Brexicie opuścimy Europol

  ...szczególnie sporna sprawa - dodała. "To nie jest łatwa moneta przetargowa" Wielka Brytania jest wśród trzech państw najwięcej korzystających z danych Europolu, a pozostałe kraje europejskie(...) Reutera. Brytyjczyk Claude Moraes, który stoi na czele komisji swobód obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, zaznaczył, że współpracę w sferze bezpieczeństwa...

 • Dokładnie za dwa i pół miesiąca 12 krajów Unii Europejskiej wprowadzi do obiegu wspólną walutę euro. W kąt pójdą marki, franki, liry, pesety i eskudo, a w ich miejsce wprowadzonych zostanie 14,5 miliarda nowych banknotów i 50 miliardów nowych monet euro. Po pierwszym stycznia Twoje pieniądze zostaną automatycznie przeliczone na euro. Bank nie pobierze za tę operację żadnej opłaty.

Zdjęcia na temat: monet claude
Dyskusje na temat: monet claude
 • Re: Francja: Podano nazwiska sześciu zamachowców

  Wszyscy mają bardzo typowe dla francuzów imiona i nazwiska :).Imiona francuskie Valentain, Pascal, Alain, Claude, Bernard , Ronan , Victor , Christophe , Auguste , Edgar, i nazwiska francuskie Charpentier , Levittoux , Pourbaix , Monet , Renoir , Degas , Leroy ,Eluard , Soupault , Aragon, Apollinaire .

 • Re: 4,5 miliona złotych za niepościelone łóżko

  Jak chcesz wymieniać nazwiska francuskich malarzy to najpierw naucz się poprawnej pisowni. Pierwszy to Edouard Manet, drugi to Claude Monet, żaden nie nazywał się Monait, chyba że o czymś nie wiem.

 • Re: Znamy decyzję Watykanu w sprawie ks. Lemańskiego

  Einstein, Bernard Shaw, Thomas Jefferson, Witold Gombrowicz, Mark Twain, Aldous Huxley, Tadeusz Kotarbiński, Skłodowska-Curie, E.A. Poe, Stanisław Lem, Niels Bohr, Sigmund Freud, Erich Fromm, Edmond Halley, Ernst Mach, Alfred Nobel, John Stuart Mill, Friedrich Nietzsche, Eugène Delacroix, Marcel Duchamp, Henri Matisse, Claude Monet, Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Béla Bartók, Georges Bizet

 • zamach ministra na niem.

  przyklad: w szkole sredniej z okazji swieta narodowego francji widnialy wizerunki slawnych francuzow: napoleon bonaparte, claude monet, brygitte bardot, thierry henry, zinedine zidane, MARIA CURRIE