• Informacje na temat:

  moniuszko stanisław

Artykuły na temat: moniuszko stanisław
 • Pogrzeb stewardessy Justyny Moniuszko

  Na cmentarzu miejskim w Białymstoku została pochowana we wtorek 25-letnia Justyna Moniuszko - stewardesa z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jedna z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Żegnali ją najbliżsi, harcerze i tłumy białostoczan.

 • Jubileusz chóru Moniuszko

  ..., któremu od 1945 r. patronuje Stanisław Moniuszko.

 • Pogrzeb stewardessy Justyny Moniuszko

  Na cmentarzu miejskim w Białymstoku została pochowana we wtorek 25-letnia Justyna Moniuszko - stewardesa z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jedna z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Żegnali ją najbliżsi, harcerze, tłumy białostoczan.

 • "Halka" Stanisława Moniuszki w Operze Krakowskiej

  Premiera "Halki" Stanisława Moniuszki w inscenizacji Waldemara Zawodzińskiego odbędzie się w piątek w Operze Krakowskiej. Jak zapowiada reżyser będzie to pozbawiona ckliwości opowieść o kobiecie, która ma odwagę walczyć o miłość.

 • Moniuszko na jazzowo

  Najsłynniejsze pieśni Stanisława Moniuszki w nowych, często zaskakujące aranżacjach m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Włodzimierza Nahornego, Jacka Piskorza, utrzymane w rytmie samby, bossanovy i jazzu. Na koncercie usłyszymy gwiazdy wokalistyki, nietuzinkowe głosy i porywające interpretacje. Wystąpi Danuta Błażejczyk - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, ceniona przez...

 • "Halka" w wersji Moniuszki

  W niedzielę Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykona fragmenty instrumentalne opery "Halka" Stanisława Moniuszki w wersji, w jakiej usłyszała ją publiczność podczas prawykonania w roku 1858 - informuje "Dziennik Polski".

 • Ponad 130 śpiewaków z 25 krajów powalczy w 7. edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, która rozpocznie się w Warszawie 19 maja. W programie m.in. pieśni Moniuszki i Chopina, w jury - artyści światowej sławy, m.in. z USA i Rosji.

 • ...65 śpiewaków z 19 krajów, m.in. z Polski, USA i Rosji, weźmie udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki, który w dniach 11-17 maja odbędzie się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie - poinformowała w środę dyrekcja konkursu.

 • ​Białoruś szykuje się do 200-lecia urodzin Moniuszki

  Białoruś szykuje się do obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, który przyszedł na świat w 1819 r. w Ubielu pod Mińskiem. Z tej okazji w Mińsku stanie jego pomnik, są też plany odbudowy rodowej siedziby Moniuszków.

 • Stanisław Jopek - legenda Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego - nie żyje. Zmarł we wtorek w południe; miał 71 lat.

Dyskusje na temat: moniuszko stanisław
 • Re: Rafalska o pomyśle protestujących: Nie będę składać deklaracji

  można i ..zaśpiewać/KIEDYŚ tak ŚPIEWALIŚMY/ melodia "PRZĄŚNICZKA" .." STANISŁAW MONIUSZKO..

 • Re: Spalenie polskiej flagi przed ambasadą w Kijowie. Nota protestacyjna MSZ

  słynni kresowiacy: Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Wojciech Kilar, Jan III Sobieski, Kazimierz Górski, Tadeusz Kościuszko, Juliusz Słowacki, Stanisław Moniuszko, Eliza Orzeszkowa, Kazimierz Górski, Stanisław Lem, Mikołaj Rej... Można by dłuuugo wymieniać.

 • Re: Pisał o najemnikach w Syrii. Wypadł przez okno

  , RP 87. Stanisław Zając, 88. Janusz Zakrzeński, 89. Gabriela Zych, 90. Arkadiusz Protasiuk, 91. Robert Grzywna, 92. Andrzej Michalak, 93. Artur Ziętek, 94. Barbara Maciejczyk, 95. Natalia Januszko, 96. Justyna Moniuszko

 • Re: Putin przypomina, że Lwów był polski. "Nie wiedział pan o tym?"

  Nie tylko Piłsudski. W grobach przewracają się też inni Polacy z Kresów: Mickiewicz, Słowacki, Kościuszko, Emilia Plater, królowie Jan Sobieski, Stanisław Poniatowski, Michał Wiśniowiecki, Moniuszko, Traugutt, Orzeszkowa i wielu innych.

 • Re: Yad Vashem przeciwny ustawie o "polskich obozach śmierci"

  Łukasiewicz, Juliusz Słowacki, Stanisław Moniuszko i Krzysztof Penderecki, Anna Dymna mają korzenie ormiańskie. Można tak wymieniać setki znanych nazwisk, co do których 99% czytających nawet nie wie(...). Leopold Kronenberg, Leon Loewenstein, Jakub Epstein, Maurycy Poznański, Stanisław Lem, Jan Kiepura, Henryk Wieniawski, Krzysztof Kamil Baczyński. Jan Matejko był Czechem, Tadeusz Kościuszko

 • Re: Biskupi wskazują zagrożenia dla niepodległości

  Sienkiewicz; kompozytorów, wśród których znaleźli się: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Feliks Nowowiejski; czy malarzy: Józefa Chełmońskiego, Jana Matejkę, Artura Grottgera, Stanisława Wyspiańskiego

 • Re: Hofman: Polskie państwo jest coraz słabsze

  Józef Piłsudski Tadeusz Kosciuszko Jan Sobieski Adam Mickiewicz Fryderyk Chopin Mikołaj Kopernik Jan Paweł II (Karol Wojtyła) Stanisław Moniuszko Maria Sklodowska Jan Matejko Za łatwiej skur wysynu. Jest ich mnóstwo. Tych co wymienilem zna każde polskie dziecko . Widocznie ty nie siegasz polskim dzieciom do piet.

 • Re: Polska zaraz po Rumunii. Miażdżący dla polskich kolei raport NIK

  Ilu wielkich "Polaków" tak naprawdę jest Polakami? Adam Mickiewicz - Białorusin, któy przypadkiem znał język polski Tadeusz Kościuszko- największy z Białorusinów Ignacy Domeyko - wspaniały białoruski geolog Stanisław Moniuszko - twórca białoruskiej opery narodowej i gorący Białorusin Emilia Plater -znana białoruska folklorystka Radziwiłłowie - wielcy białoruscy możnowładcy Boże jaką ja z nimi

 • Ilonko, kup sobie zmywacz do paznokci, idz do

  , Stanisław Moniuszko, Eliza Orzeszkowa, Kazimierz Malewicz (wiem, wiem, że o takich nie słyszałaś). Nawet pierwszy słownik j.białoruskiego (i j.białoruski jako literacki) zostały stworzone przez Polaka

 • Re: Gdyby Polska

  z osadnictwa z Korony. Emilia Plater, Józef Piłsudski, Stanisław Moniuszko, Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Maria Rodziewiczówna, Wiśniowieccy i Radziwiłłowie to tylko część