• Informacje na temat:

  moniuszko stanisław

Artykuły na temat: moniuszko stanisław
 • Stanisław Moniuszko patronem Dworca Centralnego w Warszawie

  Stanisław Moniuszko od soboty jest patronem Dworca Centralnego w Warszawie. W uroczystości nadania imienia wybitnego kompozytora wziął udział m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

 • Pogrzeb stewardessy Justyny Moniuszko

  Na cmentarzu miejskim w Białymstoku została pochowana we wtorek 25-letnia Justyna Moniuszko - stewardesa z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jedna z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Żegnali ją najbliżsi, harcerze i tłumy białostoczan.

 • Jubileusz chóru Moniuszko

  ..., któremu od 1945 r. patronuje Stanisław Moniuszko.

 • Pogrzeb stewardessy Justyny Moniuszko

  Na cmentarzu miejskim w Białymstoku została pochowana we wtorek 25-letnia Justyna Moniuszko - stewardesa z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, jedna z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Żegnali ją najbliżsi, harcerze, tłumy białostoczan.

 • "Halka" Stanisława Moniuszki w Operze Krakowskiej

  Premiera "Halki" Stanisława Moniuszki w inscenizacji Waldemara Zawodzińskiego odbędzie się w piątek w Operze Krakowskiej. Jak zapowiada reżyser będzie to pozbawiona ckliwości opowieść o kobiecie, która ma odwagę walczyć o miłość.

 • Moniuszko na jazzowo

  Najsłynniejsze pieśni Stanisława Moniuszki w nowych, często zaskakujące aranżacjach m.in. Andrzeja Jagodzińskiego, Włodzimierza Nahornego, Jacka Piskorza, utrzymane w rytmie samby, bossanovy i jazzu. Na koncercie usłyszymy gwiazdy wokalistyki, nietuzinkowe głosy i porywające interpretacje. Wystąpi Danuta Błażejczyk - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, ceniona przez...

 • "Halka" w wersji Moniuszki

  W niedzielę Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza wykona fragmenty instrumentalne opery "Halka" Stanisława Moniuszki w wersji, w jakiej usłyszała ją publiczność podczas prawykonania w roku 1858 - informuje "Dziennik Polski".

 • Ponad 130 śpiewaków z 25 krajów powalczy w 7. edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, która rozpocznie się w Warszawie 19 maja. W programie m.in. pieśni Moniuszki i Chopina, w jury - artyści światowej sławy, m.in. z USA i Rosji.

 • ...65 śpiewaków z 19 krajów, m.in. z Polski, USA i Rosji, weźmie udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki, który w dniach 11-17 maja odbędzie się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie - poinformowała w środę dyrekcja konkursu.

 • ​Białoruś szykuje się do 200-lecia urodzin Moniuszki

  Białoruś szykuje się do obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, który przyszedł na świat w 1819 r. w Ubielu pod Mińskiem. Z tej okazji w Mińsku stanie jego pomnik, są też plany odbudowy rodowej siedziby Moniuszków.

Dyskusje na temat: moniuszko stanisław
 • Re: Rafalska o pomyśle protestujących: Nie będę składać deklaracji

  można i ..zaśpiewać/KIEDYŚ tak ŚPIEWALIŚMY/ melodia "PRZĄŚNICZKA" .." STANISŁAW MONIUSZKO..

 • Re: Szykuje się strajk generalny? Związki zawodowe w ofensywie

  Trzeba zapytać pana Broniarza kim był Stanisław Moniuszko, wczoraj jego młodsi podopieczni po szkołach na pytanie kim był Moniuszko wypadli POniżej zera !

 • Re: Nauczyciele chcą podwyżek. Rozpoczęły się rozmowy z Zalewską

  Stanisław Moniuszko to był człowiek z poprzedniej epoki nie majacy racji bytu w obecnych czasach ! NIKOGO na CAŁYM swiecie poza TOBĄ nie obchodzi jakiś tam Staszek Moniuszko .

 • Re: Spalenie polskiej flagi przed ambasadą w Kijowie. Nota protestacyjna MSZ

  słynni kresowiacy: Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Wojciech Kilar, Jan III Sobieski, Kazimierz Górski, Tadeusz Kościuszko, Juliusz Słowacki, Stanisław Moniuszko, Eliza Orzeszkowa, Kazimierz Górski, Stanisław Lem, Mikołaj Rej... Można by dłuuugo wymieniać.

 • Re: Szykuje się strajk generalny? Związki zawodowe w ofensywie

  Nauczyciele, zabierzcie się za pracę, bo obecny poziom nauczania jest poniżej krytyki. Żeby młodzi ludzie nie wiedzieli kto to jest Stanisław Moniuszko i nie znali jego twórczości to już jest żenujące.

 • Re: Ile zarabia nauczyciel? "Rz": Polska szkoła biedy

  2.8oo to i tak za dużo! Jaka płaca taka praca, ja za taką pracę wyleciałbym na zbity pysk. Na zadane uczniom gimnazjum pytanie: Kto to był Stanisław Moniuszko. prawie 90% odpowiedziało że to "jakiś polityk" BRAWO szkolnictwo, BRAWO nauczyciele,

 • Re: Szykuje się strajk generalny? Związki zawodowe w ofensywie

  Oglądałem wczoraj w TV sondę uliczną w Warszawie z banalnym pytaniem … kto to był Stanisław Moniuszko. Istna … TRAGEDIA! Na dziesięć odpowiedzi 5 było prawidłowych i udzielali je ludzie starsi wychowani jeszcze w PRL-u, reszta to była kompletna KOMPROMITACJA młodych ludzi uczonych przez tych … geniuszy pedagogiki żądających podwyżki.

 • Re: Ile zarabia nauczyciel? "Rz": Polska szkoła biedy

  Jaka płaca, taka praca 2800 to i tak dużo za dużo. Ja za taką pracę wyleciałbym na zbity pysk. Na zadane uczniom w gimnazjum, kto to był Stanisław Moniuszko? Odpowiedź u przeszło 80% brzmiała "to jakiś polityk". Brawo polskie szkolnictwo. Brawa dla nauczycieli "za ich ciężką pracę". Brawa dla podsycającego niepokój nieroba Broniarza.

 • Re: Szykuje się strajk generalny? Związki zawodowe w ofensywie

  Szanowne związki walczycie o POdwyżki, a wiedza dorosłej wykształconej młodzieży woła o pomstę do nieba - przykład z wczorajszych wypowiedzi dorosłej młodzieży na temat kim był Stanisław Moniuszko ? dramat wypowiedzi przekształcił się w tragedię wiedzy ! teraz ci co będą strajkować, to ci sami co nauczali przekazywali wiedzę swoim byłym i bieżącym podopiecznym, ta ich praca to kpiny, to mniej

 • Re: Nauczyciele chcą podwyżek. Rozpoczęły się rozmowy z Zalewską

  Kto to był Stanisław Moniuszko, pytanie w sondzie ulicznej w … Warszawie. Na 10 zapytanych 5 dobrych odpowiedzi udzielonych przez ludzi starszych kształconych jeszcze w PRL-u, dzisiejsze nastolatki robiły tylko dziwne miny któż to taki. To jest najlepsza odpowiedź co sądzę o podwyżkach dla nauczycieli, jedyną podwyżką powinno być podwyższenie wymagań do rzetelnego kształcenia młodzieży.